Wojtek026

Żmijka do zboża średnica moc silnika producent

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Wojtek026    76

Chcę kupić żmijkę i nie mam o tym żadnego pojęcia na co zwrócić uwagę, przede wszystkim jaka średnica, czy 100mm wystarczy czy grubsza, oraz moc silnika przekładnia czy dopłacać czy na paski wystarczy chcę jak najtaniej ale i żeby to się sprawdziło, taka co sama pobiera ale i z wywrotki żeby wysypać przykręcany kosz żeby miała tylko teraz średnica żeby to nie było że 2 godz wywrotkę 6t rozładowuje, a czy sprawdziło by się to tak żebym ustawił nad śrutownikiem i mi zasypywało tak że włączał bym na chwilę i śrutownik by mi zasypywało? ze wstępnych pomiarów wychodzi mi że tak 5-6m taka by mnie interesowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Do jakiej wysokosci chcesz przetransportowac. im wyzej tym wolniej, dlugosc tez ma znaczenie
Do jakiej wysokosci chcesz przetransportowac. im wyzej tym wolniej, dlugosc tez ma znaczenie


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76
Napisano (edytowany)

wysokosć nie ma znaczenia ja chcę po prostu wcofać na tok a przetransportować na zapole w stodole lub do spichlerza jak bym ustawił na środku zapola taką żmijke to bym ładny duży kopiec usypał nie ma szans żebym wywrotką tyle nasypał, nie mam z kim ani jak wiadrami się bawić z tym zbożem, tak więc jaką wydajność może mieć taka żmijka 100mm

6m długości/

Edytowano przez Wojtek026

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

a co z manewrowaniem czy taka 140mm bardzo ciężka jest czy taka 6m łatwo się manewruje ustawił bym sam czy trzeba 2 osoby?  ile waży taka żmijka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

jeśli na wózku to dasz rady sam. ale nawet 100 mm ciężko samemu bez wózka ustawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

a co z napędami na paski wystarczy czy z przekładnią? a i najważniejsze czy one są jakoś dzielone jak mam np6m to mogę ją skrócić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba5r    18
Napisano (edytowany)

100 sobie odpuść od razu, kiedyś pożyczyliśmy od znajomego 100 8m, później musiałem kluczem wykręcać te całe 8m kukurydzy...
6 metrową 140 na wózku spokojnie samemu przewieziesz, nie ma problemu ze skróceniem o połowę, odkręcasz kołnierz, odpinasz pół ślimaka, zakładasz kosz i tyle. Mamy w sumie 4 żmijki na paskach i nie ma najmniejszego problemu.

Edytowano przez kuba5r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek94    15

nie bierz 100 my mamy 120 na wózku 6 m samemu bez problemu idzie ale gorzej jak trzeba ją narzucić. szukaj raczej na paskach, szkoda kasy na przekładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

aa to podobnie jak ja mam zasieki do zboża i żmijką sypie mam z POM augustów 140 i silnik 2,2 kw , standart 4 m + 2 przedłużki (max 8 m można) kiedyś bawiłem się w skracanie teraz już nie ma sensu tylko roboty ze skręcaniem , jak za długa to daje na ukos .

 

Co do wydajności owies najwolniej idzie lekki (a jak słoma się trafi to zapchany wlot i nie leci ) to tak jeden zbiornik owsa z bizona do max 1 km gruntową drogą na styk im bliżej i np pszenica to szybciej . 6 ton to nie wiem w godzinę da rady raczej a może i 40 min . Co do ustawiania jest wózek ale jedna wada im dalej od góry gdzie jest silnik to się przeważa , a jak dasz za blisko silnika do zasypie wózej i weź go wyrywaj dlatego na małe kupki wózka używam a do większych za silnik linkę i do drąga wieszam na belkach w stodole.

 

A z kupy sam nie pobierze bo nie dasz rady się wbić ... trzeba ręcznie przegarnić , a korytko samemu zrobiłem do odbioru z przyczepy

 

Ogólnie super sprawa sąsiad nawet zakupił wydajniejszą/większą  co prawda ale w zastępstwo za dmuchawę (a sypie też na strych)

 

A paski dają rady nawet dopiero naciągałem po 5-7 latach a mam z 50 ton na rok zboża

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441

jeśli na wózku to dasz rady sam. ale nawet 100 mm ciężko samemu bez wózka ustawić.

To fakt wóżek wiele nie kosztuje a ułatwi robotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Firme Agrostal polecam. Zrobią zmijkę jaka chcesz w przystępnej cenie i dobrych materiałów. Polecam zmijki wysoko obrotowe 120 mm .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

m rol ma fajne żmijki a co raz bardziej zastanawiam się czy nie wziąść z zasypową z napędem nisko, bo dużo łatwiej chyba będzie taką ustawić wystarczy na jakiejś lince końcówkę tylko podwiesić a cała masa z koszem silnikiem przekładnią będzie stabilnie stała na ziemi co o tym sądzicie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

pewnie że lepiej jak masz zamiar tylko z przyczepy sypać , zawsze to lepiej manewrować i utrzymać sama rurę w powietrzu niż z silnikiem

jak już mówiełem z silnikiem na górze to wieszam go na sznurku chyba że mniejsza kupka ma byc to wózek starcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

100 sobie odpuść od razu, kiedyś pożyczyliśmy od znajomego 100 8m, później musiałem kluczem wykręcać te całe 8m kukurydzy...

6 metrową 140 na wózku spokojnie samemu przewieziesz, nie ma problemu ze skróceniem o połowę, odkręcasz kołnierz, odpinasz pół ślimaka, zakładasz kosz i tyle. Mamy w sumie 4 żmijki na paskach i nie ma najmniejszego problemu.

Jakiej produkcji masz te zmijki ??

 

Jesli rura jest skrecana z elementow to te kolnierze nie wyginaja sie czy moze lepsza jednolita na opaskach ?? Chodzi mi o trwalosc bo wygoda to raczej skrecana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba5r    18

Jedna 6m 140mm polska bodajże POM Augustów, pracuje u nas już grubo ponad 10 lat bez zastrzeżeń. Druga jeszcze starsza, szwedzka też 6m ale 100mm, ale wysoko obrotowa, obie w połowie łączone taką opaską z blachy na 30-40 cm skręcaną na kilka śrub. W poprzednim poście chodziło mi właśnie o tą opaskę, nie wiem czemu nazwałem ją kołnierzem. Ze stabilnością nie ma problemów, pozostałe dwie to samoróbki i pracują głównie przy rozładunku silosu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

Ok, dzieki za odzew.
Szukam raczej jakiejs rzemieslniczej, jest w okolicy kilka miejsc w ktorych sie to wyrabia, np Bychawa, Studzianki, Rudnik czy chociazby znany z silosow Winkler z Jozefina. Pytanie ktora zmijka jest "bardziej"??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Panowie podpowiedzcie jaką żmijkę wybrać.

Potrzebuję żmijkę 6 m z czerpnią na dole. Ładuje z przyczep na poddasze w budynkach. Przyczepy nie wywracają do tyłu dlatego zwalam prosto z przyczep.

Mam żmijkę o średnicy 150 mm i silniku 2,2 kW. Żmijka jest wydajna, ciężko nadążyć podgarniać, ale za to jest bardzo ciężka do wnoszenia na poddasza w kilu budynkach. Chcę kupić coś lżejszego.  Rozeznałem trochę

Kongskilde 100 mm, 1000 obr/min kosztuje 3600 netto bez wózka

Pom Augustów 100 mm, 450 obr/min kosztuje 2800 netto bez wózka

 

Obie żmijki na pasek. Są jeszcze te żmijki z motoreduktorem od malych firm, ale jakiej to jest jakości to ciężko powiedzieć, na pewno są tanie.

Żmijka z rediktoerm i silnikem od dołu jest wygodniejsza, bo się nie obkręca.

Ciekawe czy lżejsza jest z reduktorem czy na paski?

 

Czy ta żmijka Kongskilde wysoko obrotowa będzie miała sporo większą wydajność od tej z POMu i warto do nie dopłacić te 1000 zł??

Nie mogę nigdzie znaleźć wagi tej żmijki Kongskilde, z pomu waży 96 kg

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

byłem świadkiem żmijka na opaski 140ka  augustów złapała ślimakiem wyrwała pasek blachy na całej długości dwu m. z rury szeroki na 2cm , opaski polużniły   może opaski z blachy nie tej . W konkskilde choć stara ślimak zużyty opaski jak dzwon . Doceniam  kołnierze i lepiej zaraz rozwiercić na śruby 10ki  ale kołnierze nie te z kątownika bo  wyginają a młodzi jak to młodzi kupują kolorowe fotoszopy  ba  nawet ocynk  po roku rdzewieje popatrz na olx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

Powiedzcie mi panowie nigdy nie miałem do czynienia z żmijką zbożową, zboże głównie dmucham na pryzmę dmuchawąi chciałem teraz za kupić taką żmijkę do przesypywania właśnie tego zboża, mama około 7 m wysokości i jest rozłożona na w 60 metrach kwadratowych, w centralnym miejscu tego pola znajduje się ssak któryn zboże jest zaciągania do śrutownika i z czasem tworzy się lej niestety zboże po bokach i w narożnikach ma tendencję do zgrzewania się i to pytanie jeżeli kupię żmijkę sześciometrowa włożę ją na górę pryzmy pod kątem czy ona mi się samoistnie wkręcić do  dołu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj