KonradPaluszewski

Chlewnia na 300 sztuk loch

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam wszystkich serdecznie mam kilka pytań odnośnie budowy takiego obiektu mam chlewnie na 2500 sztuk tucznika i chcę przejść w cykl zamknięty miałbym pytania odnośnie prowadzenia takiej chlewni kolegów którzy prowadzą taki cykl jeśli hodował bym świnie tylko dla siebie to w jakim cyklu prowadzić 1,3,4 tygodniowym chlewnia dla tucznika jest podzielna na pół możliwość hodowli 2 rzutów w różnym czasie.Proszę o pomoc chlewnia ma mieć wymiary 100mx24m ma być odchowalnia sektor porodowy, sektor krycia , sektor loch,

 

 

Prosze o pomoc i opinie dzieki z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

jeżeli wejdziesz w cykl 1- tygodniowy to masz ok. 21 grup loch po ok. 14 loch w grupie powiedzmy 12 prosiąt od Lochy odsadzisz i przyjmiemy że od urodzenia do sprzedaży tucznik będzie rósł 140 dni to oznacza że musisz mieć na tuczarni miejsca na np : 21 kojców po 168 szt ( ok. 3400 miejsc tuczu)
Natomiast cykl 3 - tygodniowy który bym Ci polecał. wygląda tak 7 grup loch po ok. 42 szt loch też przyjmiemy 12 prosiąt od Lochy. tuczarnia powinna mieć 7 pomieszczen i w każdym potrzebujesz kojców na ok. 500 szt. Tylko małe prosiaki potrzebują mniej miejsca niż tucznik więc budynek metrażem może być tylko trochę przeróbek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kolega dobrze radzi że 3 tygodniowy cykl lepszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jak jest z kojcami porodowymi jakie wymiary i te zwykłe proste czy skośne lepsze podobno przy skośnych miej miejsca potrzeba myślę żę kojec 2.4x1.8 bedzie dobry a wy jakie macie wymiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj