Skocz do zawartości
News
Bartek1012

Owijanie sznurkiem, jak zapobiec rozprężeniu się końca beli?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Owijanie
Bartek1012    0

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy da się jakoś zaradzić rozprężeniu się beli na końcu (w tym miejscu co jest sznurek ucinany)? Czy da się jakoś owinąć na końcu 2 razy bardziej aby się nie rozprężył? Posiadam prase Welger RP 12 S wszytko ładnie, pięknie tylko byłoby idealnie gdyby ten balot nie był postrzępiony na końcu.
Poradźcie coś...

koroll    10

Można spróbować przed owinieciem sznurkiem poobrać ac balot w komorze. u mnie to działa choć nie zawsze

ursusek94    15

na to to chyba nic nie poradzisz tylko siatka, sznurek zawsze się poluzuje, a owijasz 1 czy 2 razy? Bo można by spróbować owinąć w jedną i z powrotem może by dało radę.

Wiadomość z agroFakt.pl

mariuszd93    489

Jak  z powrotem? o  czym piszesz? zmienić kierunek obracania  beli  w komorze ?  :P

po prostu  na  końcu  przed obcieciem  sznurka  , trzeba owinąć brzeg kilka razy

;)

GucioJUMZ    295

Prasa Welger rp -12 to daj więcej sznurka na owijanie na którym kółku owijasz daj więcej sznurka na belkę a nie szczędzisz na sznurku i zakładasz temat że belkę rozpręża daj 16x czy tam 20x a nie 12x i problem 

Bartek1012    0

Nie szczedze sznurka, owija na jedną belkę x16 razy tak było ustawione bo pierwszy raz uruchamiałem od kupna.
Chodzi mi o to że w jednym końcu jest owiniete 5 razy w a w drugim 1 i jak to zmienić żeby w tym drugim owijało ok. 3 razy albo 2.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Gesiarz
      Witam z końcem tego sezonu żniwnego staje przed zamiarem zakupu nowej prasy. Rocznie robię około 1500 bel słomy i 300-400 siana i sianokiszonki jak do tej pory użytkuje 10 sezon prasę Sipma farma 2 na którą nie narzekam, tylko ta prasa jest za mało wydajna. Proszę o opinię użytkowników tych pras.
    • Przez unipasz
      siema  mam prasę rolując  deutz fahr GP 2.30  i ucina mi  sznurek w połowie beli raz na 4 ,5 beli
    • Przez Luke16
      Na ten rok planuje zakup prasy zwijającej do 30 tyś zł... prasa głównie będzie używana do sianokiszonki ale i również do siana i słomy.... Rozmyślałem trochę o krone kr 130 s ale prawdopodobnie mój zetor jej nie pociągnie.... co byście polecili???
    • Przez Zetorursus123
      Cześć Jaką prase wybrać metal-fach z587, Sipma 1211, ursus z543
    • Przez Krystian6830
      Witam, chciałbym wymienić starą prasę na nową.
      Mam dylemat między tymi dwiema ?
      W John deere nie podoba mi się to ze jest dużo pasów i boję się ze będą na siebie nachodzić, ale mam ciągnik John deere i podobno prasy mają dobre to wszystko by pasowało.
      Z drugiej strony znajomy ma tego New hollanda i mówi że jest bardzo dobry, a New Holland to pewnie tańszy ?
      Która prasa będzie lepsza ?
      Jak te prasy wypadają cenowo ?
      Dodam że ciągnik to John deere 6830

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.