Skocz do zawartości
News
drozd96

Renault Ares 815RZ FPS problem z przednim napędem

Polecane posty

drozd96    0

Witam, mam problem z rozłączaniem przedniego napędu w nowym nabytku Renault Ares 815RZ Full Power Shift. Na komputerze wszystko działa jak należy, ikonka po naciśnięciu guzika pojawia się i znika, lecz napęd cały czas chodzi. Elektrozawór był sprawdzany i jest sprawny, lecz cały czas dopływa do niego prąd. Po odjeciu prądu napęd dalej działa. Proszę o poradę co robić, czy spuszczać olej i sprawdzać co się dzieje pod spodem? Czy może być problem tego typu że rozłącza się on automatycznie powyżej jakiejś prędkości? Ponieważ obok ikonki jest napis AUTO, lecz prędkościomierz nie działa i może dlatego może go nie rozłącza, gdyz nie ma informacji odnosnie prędkosci? 

mariusz(ZDUN)    180

jeśli chcesz go wyłaczyć to musisz podać prą anie go zabrać podejrzewam że to grubsza sprawa jak zawsze w tych modelach..

Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez zimrex
      Witam serdecznie jakie macie swoje opinie o renault ares wszystkie modele.  Awaryjność, konfort pracy, awaryjność itp. Zainteresował mnie ten model https://www.otomoto.pl/oferta/renault-ares-566rz-traktor-rolniczy-4x4-ID6zyd3H.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx może miał ktoś doczynienia z tym modelem. bende wdzięczny za odp. Z góry dziękuje
    • Przez pil1
      Witam wszystkich, jestem nowy na forum i mam pytanie pewnie banalne dla Was  O tóż na fotce niżej zaznaczyłem podzespoły w kombajnie claas dominator ( osobiście nie znam się na kombajnach) ale noszę się z zamiarem kupna jakiegoś  dominatora86 . Jeśli ktoś  może to niech mi objaśni ich znaczenie. Hamulec i sprzęgło to wiem ale o resztę  właśnie pytam.  Z góry dziękuję za pomoc.

• Przez rafalek24
      Witam mam problem z biegiem mianowicie wyskakuje mi trzeci bieg na wstecznym Renia 113.14 skrzynia 12×12 .mój sąsiad ma terz renie i to samo 
    • Przez BaRtEk7710
      Wiatam.Chciał bym się zapytać o czujnik wysokości cięcia w claas mega bez poziomowania hederu .Gdzie on się znajduje , jak wygląda ,jaka jest jego cena , jak działa .Jeśli można prosił bym o jego zdjęcia .
    • Przez user88
      Witam.

Mam problem z napędem.
      Włącznik w kabinie wł/wył naped wiec ciśnienie i wszystko po drodze powinno byc ok.
      Przy małym obciążeniu przód wspomaga tylne koła, ale problem zaczyna sie  gdy zapieram o drzewo - na półsprzgle jeszcze widac, że przód chce krecic, ale po puszczeniu przednie koła i wał napedowy przeskakuja jakby omykał (coś po drodze  w przystawce lub skrzyni?).
      Po zdjęciu przystawki - wałek pośredni wałka WOM jest cały i ma luz na oko max 1 mm(za łożyskach igiełkowych)
      Wieniec na dzwonie ma luz dość spory na boki pod katem można go układać. Byłem u Agroszyszki bo mam niedaleko to dali mi taki pierścień który blokuje wieniec, żeby się nie zsunął, ale nie wiem jak to zdemontować...na prasie stawia opór.
      Jak się dobrze przyjrzę to widać, że na wieńcu na styku z koszem sa trochę wyrobione frezy - może to one przeskakują pod dużym obciążeniem, ale tarczki chyba szybciej by popuściły...

Prosze o sugestie i z góry dziekuje.
      Grzegorz