rafal4212

MF 3080 nie przełącza żółw/zająć nie można wyłączyć napędu i blokady,

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rafal4212    0

Witam, mógłby ktoś coś może doradzić ew. podesłać schemat kostek do modułu skrzyni do autotronica 2 ? Problem jest następujący, został kupiony ciągnik z wadą skrzyni, nie przełączało na żółwia, nie da się wyłączyć napędu i blokady mostów, wałek też nie działa, po poruszaniu wiązką przy module skrzyni naprawiało się na jakiś czas. Z tego co udało mi się ustalić to ori. jest autotronic 1 ale ktoś poprzerabiał wiązkę na autotronic 2. Ciężko jest mi cokolwiek ustalić co i gdzie ma iść do kompa, udało mi się znaleźć tylko schematy do autotronic 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1933

taki efekt będzie po awarii czujnika ciśnienia lub przy niskim ciśnieniu oleju - jest tam też taki rezystor 55 ohm i on musi być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Ja tak mialem to sie okazalo sie zasilanie do kompa na stykach ugnilo i w koncu wszystko zniklo jak u ciebie tylko ehr dzialal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4212    0
Napisano (edytowany)

Tu jest jedna wtyczka od zasilania idą 3 żółte kable i idą one do bezpiecznika z przodu, 2kable do masy i to wszystko, dodatkowo we wtyczce A jest czerwony kabelek który też jest podłączony do zasilania i jestvteż czarny który jest dany na masę.Problem mam też taki że są tu nie potrzebne kostki, ktoś se po dorabiał przejściówki żeby wpiąć nowszy moduł, gdyby ktoś miał schemat wtyczem do autotronica 2 byłbym wdzięczny, bobtam jest armagedon. A jak sprawdzić czy czujnik ciśnienia jest sprawny?

Edytowano przez rafal4212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RedPower    3

2 min szukania i coś znalazłem... Coś się nie przyłożyłeś do tego szukania :)

post-140082-0-82554300-1494694384_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4212    0
Napisano (edytowany)

Dokładnie, to już dawno wygrzebałem xD mam też manuala chyba z 8160 tyle że tam jest istalacja pokazana tak z grubsza, natomiast nie ma rozpiski kostek :/

Edytowano przez rafal4212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Czujnik ciśnienia BIMA199 MF Massey Ferguson 3655,3670,3680 Turobin - Sprzedajemy.pl

Taki masz u siebie ? 

Jest tam napisany że stan normalny to styk otwarty. Wystarczy więc połączyć przewody. Można też go łatwo sprawdzić multimetrem, ustawiasz 200ohm i sprawdzasz czy jest zwarty po odpaleniu silnika. Jeśli nie jest wkręcasz manometr w miejsce czujnika i sprawdzasz ciśnienie. W wypadku w którym ciśnienie jest w normie zmieniasz czujnik. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez botch
      Witam wszystkich, strzeliła ma blokada w c360. Moje pytanie brzmi czy da radę jakoś to zrobić bez odkrecania koła? Ktoś coś jakieś porady? Z góry dziękuję. Pozdrawiam
    • Przez Matik7171x
      Witam, mam problem z Areską, a mianowicie gdy się rozgrzeje silnik to mam problem z przerzuceniem biegów zolw/zając. Czego to może być wina ?
    • Przez Piasek186
      Witam. Mógłby mi ktos dokladnie powiedziec lub moze ma zdjecie gdzie znajde filtr siatkowy oleju hydraulicznego w mf 3080 ? Nie znalazłem dokładnej odpowiedzi
    • Przez Pawello6991
      Piszę z prośbą o pomoc bo nie mogę rozgryźć tego ciągnika. Jest to mf 3080 z 1987r., Autotronic 2 skrzynia 32x32.
      W ciągniku przestał działać przedni napęd, blokada mostu i zmiana biegów żółw/zając. Myślałem że to wina modułu ale byłem z nim u specjalisty który podczas testu stwierdził że w module wszystko jest ok. Naprowadził mnie za to że problem może leżeć w elektryce i tym że gubi gdzieś prąd na kablu zanim dojdzie do modułu.
      Mnie jednak zaczęła nurtować inna sprawa. Podczas jazdy świeci mi się kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni co załączam na zdjęciu. Gdy naciskam sprzęgło czasami gaśnie po czym zapala się kontrolka od przedniego napędu oraz świeci się kontrolka od żółwia po czym po chwili gasną.
      Czy może to być wina czujnika ciśnienia oleju w skrzyni ? Czy np. zbyt niskiego poziomu oleju w skrzyni ? Będę wdzięczny a pomoc.

    • Przez DEMONxXx
      Witam muszę wymienić blokadę tylnego mostu elementy zazębiające. 
      Da się to zrobić od strony koła bez zdejmowania górnej pokrywy mostu?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj