Skocz do zawartości
TomaszStach

Podłączenie szlifierki kątowej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Szlifierki
TomaszStach    85

Witam. Mam wielką prośbę. Posiadam szlifierkę kątową na tarczę 230mm. Jakiś czas temu popsuł się włącznik. Wymontowałem go i jeździł w samochodzie żeby go kupić jak spotkam. Tyle że tej szlifierki używam może 3 razy w roku i całkiem o tym zapomniałem. Aż tu do poniedziałku muszę przeciąć parę metrów betonu. Idę dzisiaj zadowolony do szafy a tu zonk- zapomniałem o włączniku. Mało tego, przepadła mi kartka z opisem połączeń. Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak podłączyć przewód prosto do szlifierki? Tę parę metrów dam radę bez włącznika. Druga osoba będzie trzymała wtyczkę i wyłączy jakby coś. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

post-167079-0-67926900-1494611295_thumb.jpg

zbyszekbrzuze    210

Schemat powinien być na tym wolnym rozruchu, złe podłączenie spowoduje spalenie rozruchu. Czerwony faza, niebieski zero, przewody z silnika jeden do czarnego a drugi razem z niebieskim. Kondensator jest mało istotny. Pozdrawiam.

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

TomaszStach    85
Napisano (edytowany)

Zgadza się, jest schemat. Tyle że nic mi to nie mówi... :) Noga jestem z elektryki i tyle. Jeden przewód z silnika mam podłączony do rozruchu, drugi do kondensatora tą złotą końcówką. Po przeczytaniu bardzo powoli po raz setny tego co piszesz to rozumiem że: niebieski łączę razem ze złotą końcówką i jedyną  żyłą z wtyczki A czerwony z drugim przewodem z kondensatora i drugą żyłą  z wtyczki?

post-167079-0-67404200-1494624501_thumb.jpg

Edytowano przez TomaszStach

zbyszekbrzuze    210

Może tak być, kondensator pełni rolę przeciwzakłóceniową. Dla pewności zrób zbliżenie tego schemaciku.
Edit: zdjęcie wysokiej jakości i po powiekszeniu widać. Tak, tak jest dobrze.

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rex15
      Zakładam nowy temat, bo stary dawno umarł.
      Potrzebuje 4 lampy na tył ciągnika w dobrym stosunku ceny do jakości. Aby nie kwadratowe, bo nie pasuje mi to w ogóle do czegokolwiek..
    • Przez Strogonow
      Witam.
      Odkąd zakupiłem Zetora 7745 zastanawiały mnie dwie "antenki" przyklejone na przedniej szybie. Na początku trochę mnie to ciekawiło co to jest, ale jakoś nigdy nie było na tyle czasu żeby to jakoś bardziej zgłębić. Dziś rozbierając trochę ciągnik  do montażu wspomagania na orbitrol moim oczom ukazała się mała "puszka" do której idą kable od owych antenek. Próbowałem szukać na internecie co to może być ale nic nie znalazłem. Może Wy mi pomożecie w rozwikłaniu tej zagadki. Z góry dziękuję  i pozdrawiam.
      Ps. zdjęcia antenek mogę dodać jutro.

• Przez RenaultAres550rx
      Witam Tak jak w tytule potrzebuję rozpiski Bezpieczników który od czego jest do MF 6485 Silnik SISU Jesli  ktoś by miał bardzo bym był wdzięczny za Pomoc
    • Przez Robert1414
      Witam. Tematów było sporo, ale brak opini na dzień dzisiejszy, a więc jako tester diagnostyczny polecacie do ciągników rolniczych? Pozdrawiam
    • Przez st6
      witam mam pytanie czy ma może ktoś instrukcję obsługi od sterownika chłodni alfa laval agri te 92 ponieważ nie wiem jak ustawić temperaturę automatycznego  włączania chłodni z góry dziękuję za jakiekolwiek informacje

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.