Polecane posty

marekMFLD    0

Witam co możne być przyczyna ze wałek nie chce się załączyć?? MF mam od niedawna wcześniej wałek chodził, teraz czasami chodzi ale jak go zgaszę i odpalę to znowu nie chce się włączyć dodam ze ostatnio wymieniłem olej w skrzyni i wszystkie filtry. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Jeśli działa przedni napęd i półbiegi a tylko WOM Ci szwankuje to albo tarczki do wymiany w sprzęgle WOM albo problem z prądem. Najpierw sprawdź czy to właśnie nie włącznik, kable czy elektrozawór. Jeśli to wszystko działa to będzie wina zużytych tarczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7941

sprawdź czy napięcie do cewki dochodzi, jak nie to masz odpowiedź, jak dochodzi to sprawdź na krótko np z aku elektrozawor czy wyrzuca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekMFLD    0

Dzięki za podpowiedzi wadliwy elektrozawór po wymianie działa WOM.

Zauważyłem że w nowym oleju jest sporo opilkow i po godzinie pracy zapala się kontrolka nr 7 od cisnienia oleju i zapchany filtr... Po wyjęciu przeczyszczeniu po 5 min to samo. Kontrolka się pali ale traktorowi nic nie dolega jedzie tak samo podnosi też żwawo wspomaganie też nie zwalnia jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Czyli jeśli chodzi o WOM to poszło po najmniejszej linii oporu ale te opiłki to już dobrze nie wróżą zwłaszcza,że jest tego tak dużo. Ten ciągnik masz długo czy świeżo kupiony ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekMFLD    0

Jak sprawdzić czy to z tarcz?

 

Sprawa WOMu załatwiona działa za każdym razem tak jak powinien. Ciągnik niedawno sprowadziłem... w dobrej cenie i licze sie z tym ze bede musial cos dolozyc. Dzisiaj zauważyłem ze jak podniosę cięższa maszynę to co chwile ja unosi...  w dodatku w skrzyni jakby przybyło oleju na bagnecie jest z 1,5 cm ponad stan a przy zmianie bylo zalane do stanu jakieś 70l. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu0007    30

Jak co chwilę unosi to uszczelnienia siłownika padają. Zapewne wynika to też z opiłków o ktorych wspomnaiłeś. Oleju to nie wiem skąd miałoby przybywać-może ciągnik stał na nierówności albo sprawdzałeś na ciepło? Może pracowałeś z jakąś maszyną ktora przy zaczepianiu miała rozłożone siłowniki a po odstawieniu złożone? A np. tura masz? Skrzynia to nie silnik że jak puści uszczelka pod głowicą to przybywa oleju.
Osobiście nie mam MF-a ale na logikę to te opiłki i zapalająca się kontrolka powinna Cię skłonić do poszukania konkretnego mechanika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7941

jak podnosi skokowo to moga opiłki przytykac np rozdzielacz. Co do ilosci oleju to nigdy wsystkiego nie spuscisz, zawsze zoztanie cos w siłownikach, przewodach, na dnie skrzyni itp, wiec ttym bym się nei martwił. Instrukcja nawet zaleca jak ktoś pracuje z maszynami ktore maja duze zapotrzebowanie na olej, zeby dolac 10 litrów oleju więcej ponad max wiec jak masz te 2-5 litrów więcej to nic się nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Jeśli opiłki przeszłyby przez filtry i pompę i w końcu trafiły do rozdzielacza to ten rozdzielacz przestałby działać. Same opiłki mogą być ze wszystkiego co siedzi w skrzyni i moście więc ciężko ocenić bez rozbierania. Jedyne co to można określić czy są stalowe, aluminiowe czy mosiężne. Bez względu na to jakie są to jeśli tak szybko zawala filtr to jest to już bardzo poważny problem i nie ma co wróżyć z fusów tylko wstawiać ciągnik do dobrego warsztatu bo im później to zrobisz tym większe będą szkody a więc i koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Już wiadomo dlaczego cena była dobra. Ktoś wiedział, ze naprawa będzie droga. Opiłki mogą być z tarcz hamulcowych i wszelkich innych mechanizmów skrzyni. A skoro po godzinie zapycha się filtr to coś bardzo obficie je produkuje. A ty bardzo mocno upierasz się by jeszcze lepiej zarżnąć tą skrzynię bo to czyścisz i dalej jeździsz. Opiłki kursują wewnątrz skrzyni z olejem i niszczą wszystkie elementy. Najbardziej dostaje pompa i wszelkie elementy cierne. Jak najszybciej to rozbieraj. Chyba od hamulców będzie najłatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ZenekBezSpodenek
      Hej, mam problem z ehr, podnośnik czasami działa, czasami nie - po prostu przerywa. Jak nie działa to kontrolki wskazują na błąd 2-4. Jak działa to żaden kod błędu nie miga.

      Sprawdzałem akumulator, alternator, ale wszystko zdrowe. Więcej nie chciałem grzebać, bo naczytałem się że często problem jest błahy. Być może jest to łatwe do rozwiązania i ktoś tak miał? Jakieś podpowiedzi?
    • Przez PanPaweł21
      Witam mam takie pytanie czy dai się zmienić prędkość podnoszenia i opuszczania podnośnika w MF 
      Na panelu niema takiego pokrętła więc pytam bo wiem ze w seri 30 dało się to robić 
    • Przez Turbo4011
      Witam. Mam Fergusona 4345 i wyskakuje mi czerwona kontrolka z dwoma zebatkami. Mruga 7-2 .jak wcisne sprzęgło to przestanie i jak wyłącze rewersem to też. I po chwili zaczne znowu mrugać
    • Przez PanPaweł21
      Witam wie ktoś może ile oznacza jedna kreska na tym wskaźniku?

    • Przez Pawlacz
      Witam
      W ciągniku mf 6495 dyna 6 po odpaleniu pokazał się na wyświetlaczu błąd d154. Ciągnik stał w garażu przez całą zimę i miał wyjęty akumulator. Odpalił normalnie ale nie chce ruszyć nie można przełączyć biegów ani nic. Na komputerze po prawej nic się nie wyświetla wchodzi jakby nie miał zasilania. Teraz pytanie od czego jest ten błąd d 154 i czy ten komputer ma jakieś znaczenie czy działa czy nie na jazdę ciągnika że nie mogę przełączyć żadnego biegu. Z góry dziękuję
      Pozdrawiam
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj