Skocz do zawartości
FranasNH

Jakie studia związane z rolnictwem?

Polecane posty

FranasNH    38

Witam! Obecnie jestem uczniem liceum ogólnokształcącego w Krotoszynie (Wlkp). Profil to Pol-Ang-Biol. Taki profil wybrałem dlatego, że jak większość osób które nie są dobre z matmy, chemii i nie lubią polskiego trzeba było się na coś zdecydować... :P
Lubię biologię, obcowanie z przyrodą, bardzo interesuję się rolnictwem, leśnictwem także lecz trochę mniej bo rolnictwem praktycznie od przedszkola a leśnictwem może ze dwa lata. Mam w planach zdawać maturę z biologii. Szczerze to nie jestem wybitnym uczniem, z matmy raczej jak większość czyli słabo, języki mnie nie interesują i uznałem, że skoro jestem na biologii to dlaczego by nie iść na coś związanego z leśnictwem. Tylko mam do Was pytanie, bo ja o lasach a Wy raczej w innym temacie... Czy moglibyście zaproponować mi jakieś kierunki na studiach związane z rolnictwem? Weterynarzem być nie chcę, mam słabość do tematów krwi czy narządów wewnętrznych, mdlałbym na zajęciach przez 5 lat i w pracy :P Nie ma to sensu... Niestety nie posiadam gospodarstwa, ale myślałem czy by nie pracować dla firm produkujących pasze, witaminy, zboża itp? Niestety z chemii dobry też nie jestem :/ Jaki kierunek z grubsza mogli byście mi zaproponować? Dodam, że bardzo lubię pracować ze zwierzętami typu byki, świnie... :D
Mam niewielkie doświadczenie związane z rolnictwem, pracowałem we wakacje w dużym gospodarstwie rolnym (350ha).
Jak widzicie sam nie mam pojęcia w co się pchać, czy leśnictwo czy rolnictwo...
O ile rolnictwo naprawdę kocham to mam pewne obawy, że po prostu studiując leśnictwo czy inny kierunek związany z lasem itd mógłbym nie mieć tyle chęci do pracy że tak powiem, nie miałbym motywacji tak silnej jak w przypadku pewności, że będę mógł pracować w branży którą kocham wręcz :D
Czekam na Wasze doświadczenia, sugestie, propozycje...
Najchętniej to bym poszedł 2 lata temu na technik rolnik, ale co z tego skoro nikt z rodziny gospodarstwa nie posiada, a szczerze to parobkiem być przez resztę życia czy pracować na kasie w supermarkecie to tak średnio... sami wiecie :)
Pozdrawiam :)

FranasNH    38

Tak, właśnie myślałem nad lesnictwem bardzo poważnie. Tylko czekam na jakieś propozycje odnośnie studiów rolniczych, bym mógł porównać obie nauki :)

Wiadomość z agroFakt.pl

Krzysztof81    172

Idź na leśnictwo i nawet się nie zastanawiaj bo na większości rolniczych chemia, biochemia Cię wykonczy a z dobrą pracą też jest problem. A poza tym nigdzie nie zarobisz tyle co w lasach państwowych. A co budżetówka to wiadomo.

daron64    129

Taaa zarobi jak znajdzie gdzieś pracę. Z samego faktu skończenia leśnictwa nagle się leśniczym nie zostaje.

Krzysztof81    172

Zawsze gdzieś się załapie.Mój wujek jest lesniczym i nie narzeka. Znam kilku po tym kierunku i każdy pracuje w zawodzie. Sam próbowałem ale był wyż demograficzny,11 osób na jedno miejsce i nie dostałem się.

daron64    129

Tez znam parę osób i to nie takie chop siup, przynajmniej u mnie w rejonie. Kto się załapał to siedzi na stołku, miejsc za specjalnie nie ma, jak ci się akurat nie trafi, ze ktoś gdzieś odchodzi. Ale nawet wtedy przeważnie znajdzie się ktoś, kto zna kogoś itd

withanight    378

Ja bym się przemogl i szedł na weterynarie, zawód z przyszłością i za konkretne pieniądze.

pawelek11    16

Na UP w Lublinie jest kierunek Inżynieria Rolnicza i Leśna. Wszytko co chcesz rolnictwo i leśnictwo. Mi się wydaje fajny ten kierunek, sam się nad nim zastanawiam.

Fugeo    16

Na UP w Lublinie jest kierunek Inżynieria Rolnicza i Leśna. Wszytko co chcesz rolnictwo i leśnictwo. Mi się wydaje fajny ten kierunek, sam się nad nim zastanawiam.

To jest dawna mechanizacja, więc na temat rolnicta nie ma praktycznie nic. Jak już coś to UP Lublin i kierunek Agronomia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Divinegirl
      Halo, halo czy są tu może jakieś osoby które wybierają się na magisterkę (UTP Bydgoszcz)???? Studia niestacjonarne????
    • Przez matpol91
      Witam jestem studentem Rolnictwa(II stopień) na SGGW. Piszę prace magisterską na temat wprowadzania nowych rozwiązań w gospodarstwach. Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
      https://docs.google.com/forms/d/1FW7l0Z2l_QwDeqrka1vDu0YgRpRcvLA0zEvbp46L09g/edit
    • Przez matpol91
      Witam,
      Jestem studentem Rolnictwa(II stopień) na SGGW. Piszę prace magisterską na temat wprowadzania nowych rozwiązań w gospodarstwach. Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
      https://docs.google.com/forms/d/1FW7l0Z2l_QwDeqrka1vDu0YgRpRcvLA0zEvbp46L09g/edit
    • Przez Poettinger
      kto z was tu studiuje lub studiował?
    • Przez Mefiuxx
      Witam wszystkich serdecznie
      Jestem studentem Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na wydziale Rolnictwa i Biologii. Piszę pracę inżynierską o kukurydzy na ziarno i możliwościami poprawy technologii produkcji. 
      Dlatego też zwracam się do Ciebie z uprzejmą prośbą o wypełnienie niniejszej ankiety w celu uzyskania opinii na podany temat.
      Zapewniam że ta ankieta jest ANONIMOWA i dane z ankiety będą wykorzystane jedynie dla potrzeb mojej pracy inżynierskiej.
      Proszę o udzielenie szczerych odpowiedzi na pytania zawarte w ankiecie
      Pozdrawiam
      <iframe src="https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeMqN79ThCQEuYr2cMKnAxLs5GlanluHPj0KWk0R81gGakuWg/viewform?embedded=true" width="760" height="500" frameborder="0" marginheight="0" marginwidth="0">Ładuję...</iframe>