Skocz do zawartości
News
FranasNH

Jakie studia związane z rolnictwem?

Polecane posty

FranasNH    52

Witam! Obecnie jestem uczniem liceum ogólnokształcącego w Krotoszynie (Wlkp). Profil to Pol-Ang-Biol. Taki profil wybrałem dlatego, że jak większość osób które nie są dobre z matmy, chemii i nie lubią polskiego trzeba było się na coś zdecydować... :P
Lubię biologię, obcowanie z przyrodą, bardzo interesuję się rolnictwem, leśnictwem także lecz trochę mniej bo rolnictwem praktycznie od przedszkola a leśnictwem może ze dwa lata. Mam w planach zdawać maturę z biologii. Szczerze to nie jestem wybitnym uczniem, z matmy raczej jak większość czyli słabo, języki mnie nie interesują i uznałem, że skoro jestem na biologii to dlaczego by nie iść na coś związanego z leśnictwem. Tylko mam do Was pytanie, bo ja o lasach a Wy raczej w innym temacie... Czy moglibyście zaproponować mi jakieś kierunki na studiach związane z rolnictwem? Weterynarzem być nie chcę, mam słabość do tematów krwi czy narządów wewnętrznych, mdlałbym na zajęciach przez 5 lat i w pracy :P Nie ma to sensu... Niestety nie posiadam gospodarstwa, ale myślałem czy by nie pracować dla firm produkujących pasze, witaminy, zboża itp? Niestety z chemii dobry też nie jestem :/ Jaki kierunek z grubsza mogli byście mi zaproponować? Dodam, że bardzo lubię pracować ze zwierzętami typu byki, świnie... :D
Mam niewielkie doświadczenie związane z rolnictwem, pracowałem we wakacje w dużym gospodarstwie rolnym (350ha).
Jak widzicie sam nie mam pojęcia w co się pchać, czy leśnictwo czy rolnictwo...
O ile rolnictwo naprawdę kocham to mam pewne obawy, że po prostu studiując leśnictwo czy inny kierunek związany z lasem itd mógłbym nie mieć tyle chęci do pracy że tak powiem, nie miałbym motywacji tak silnej jak w przypadku pewności, że będę mógł pracować w branży którą kocham wręcz :D
Czekam na Wasze doświadczenia, sugestie, propozycje...
Najchętniej to bym poszedł 2 lata temu na technik rolnik, ale co z tego skoro nikt z rodziny gospodarstwa nie posiada, a szczerze to parobkiem być przez resztę życia czy pracować na kasie w supermarkecie to tak średnio... sami wiecie :)
Pozdrawiam :)

FranasNH    52

Tak, właśnie myślałem nad lesnictwem bardzo poważnie. Tylko czekam na jakieś propozycje odnośnie studiów rolniczych, bym mógł porównać obie nauki :)

Wiadomość z agroFakt.pl

Krzysztof81    175

Idź na leśnictwo i nawet się nie zastanawiaj bo na większości rolniczych chemia, biochemia Cię wykonczy a z dobrą pracą też jest problem. A poza tym nigdzie nie zarobisz tyle co w lasach państwowych. A co budżetówka to wiadomo.

daron64    406

Taaa zarobi jak znajdzie gdzieś pracę. Z samego faktu skończenia leśnictwa nagle się leśniczym nie zostaje.

Krzysztof81    175

Zawsze gdzieś się załapie.Mój wujek jest lesniczym i nie narzeka. Znam kilku po tym kierunku i każdy pracuje w zawodzie. Sam próbowałem ale był wyż demograficzny,11 osób na jedno miejsce i nie dostałem się.

daron64    406

Tez znam parę osób i to nie takie chop siup, przynajmniej u mnie w rejonie. Kto się załapał to siedzi na stołku, miejsc za specjalnie nie ma, jak ci się akurat nie trafi, ze ktoś gdzieś odchodzi. Ale nawet wtedy przeważnie znajdzie się ktoś, kto zna kogoś itd

withanight    878

Ja bym się przemogl i szedł na weterynarie, zawód z przyszłością i za konkretne pieniądze.

Take me Away !...

pawelek11    17

Na UP w Lublinie jest kierunek Inżynieria Rolnicza i Leśna. Wszytko co chcesz rolnictwo i leśnictwo. Mi się wydaje fajny ten kierunek, sam się nad nim zastanawiam.

Fugeo    23

Na UP w Lublinie jest kierunek Inżynieria Rolnicza i Leśna. Wszytko co chcesz rolnictwo i leśnictwo. Mi się wydaje fajny ten kierunek, sam się nad nim zastanawiam.

To jest dawna mechanizacja, więc na temat rolnicta nie ma praktycznie nic. Jak już coś to UP Lublin i kierunek Agronomia.

Candy    108

Witam, interesuje mnie Wydział Rolniczo - Ekonomiczny w Krakowie, miał ktoś styczność? 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez FranasNH
      Witam, jestem tegorocznym maturzystą i chcę iść na studia o kierunku rolniczym. Myślałem nad Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu. 
      Mam pytanie do Was, czy ciężko jest się tam dostać? Wiecie może ile trzeba mieć % na maturze? 
      Potrzebuje także Waszych opinii czy iść na ten kierunek nie mając własnych hektarów oraz opinie na temat tej uczelni 
      Pozdrawiam
    • Przez Filipson
      Witam. Mam zamiar iść na studia podyplomowe na kierunek rolnictwo. Czy ktoś z forum studiował na UWMie lub na SGGW ? Gdzie otrzymam więcej praktycznej wiedzy ? 
    • Przez DARoROL
      Witam wszystkich bardzo serdecznie, widząc, że powstała nowa kategoria odnośnie studiów chciałbym poznać wszystkie osoby i dowiedzieć się kto skończył, studiuje lub wybiera się na nasz Uniwersytet (Rolnictwo, Zootechnika, Weterynaria, Ogrodnictwo, Ochrona środowiska)
      Ps. Skończyłem rolnictwo na wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa
      Mile widziane opinie o uczelni, chętnie również udzielimy tu rad dla młodych pokoleń
      Pozdrawiam.
    • Przez nowaktomasz
      Cześć wszystkim. Mam pytania. Jaką szkołę rolniczą wybrać w woj. oOlnośląskim?
    • Przez pitrr00
      Witam   wybieram sie na studia na kierunek  rolnictwo lub zootechnik
      Wie ktoś  może jakie jeszcze uczelnie w Warszawie oprócz SGGW oferują te kierunki
      Ktoś kto chodził opowie jak jest na zootechnice?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.