Skocz do zawartości
Mateo35

Zwijarka do folii z truskawek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mateo35    0

Witam :) Mam 3 ha truskawki pod folią, i po sezonie zwijam ją ręcznie. Chciałbym ten proces jakoś ułatwić i zastosować jakąś maszynę :) Czy ktoś ma może taką zwijarkę zrobioną, i mógłby się pochwalić ;)

Meg5    515
Napisano (edytowany)

W Niemczech na plantacji truskawek mieli na ciągnikach takie zwijarki do foli czy agrowłókniny .

http://www.mafra.com.pl/pl/zwijarka.html

Edytowano przez Meg5

Jedyną rzeczą jaką mam naprawdę [...] , jest moje własne życie i mój własny punkt wiedzenia .

Mateo35    0

Też myślałem o silniku hydraulicznym, luks patent :)na taka rolkę bez problemu by nawinął 300m foli ;) A czy ktoś by mógł sie wypowiedzieć na temat włókniny, 15 i 18 metrowej.na allegro jest dostępna w rolkach o długości 100 metrów :) Jak ją przechowywać i zwijać po sezonie czy dużo zajmuje miejsca ?

Wiadomość z agroFakt.pl

SajzPL    27

Ja zawsze składam w kostkę i kładę do big bagów po nawozach.Zawsze kłade kilka liści orzecha bo ich zapach odstrasza myszy. Zajmuje mało miejsca i jak zwiniesz suchą to jest bardzo lekka jednak pod folią jest cieplej więc truskawki rosną szybciej.

maniek183    8

Nawijam na calową  rurkę zamontowaną w uchwycie na łożyskach włóknina 12x70. Ale czas na zwijarkę bo szkoda czasu i rąk.

maniek183    8

Tak bo tak pasuje mi do okrywania. Oczywiści nie nawijasz tak szerokiej hehe tylko składasz, ściągasz, zsuwasz na wąski pas wtedy ma ok 40cm. Po zwinięciu masz "coś" szerokości ok 90cm i średnicy ok 1m więc trochę miejsca zajmuje. 

Napęd raczej hydrauliczny z ciągnika bo najłatwiej regulować prędkość zwijania.

Mateo35    0

Ja mam pola po 300 metrów, to raczej będe musiał na 2 metrową rurkę nawijać :D Czyli silnik hydrauliczny planujesz ? :)

maniek183    8

1m wymusza stojak do zwijania w planach mam co najmniej 2m żeby zwinąć z 4 sztuki.

Oczywiście masa po zwinięciu tez nie jest bez znaczenia, żeby to jakoś przenieść. Silnik hydrauliczny to jedyna słuszna droga.

Mateo35    0

A wiesz jaki będziesz zakładał ten silnik hydrauliczny ? :) jakim traktorem będziesz zwijał ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Wieczor
      Witam wszystkich
      Potrzebuję pomocy jak już wyżej wspominałem w zakresie zrobienia elektronicznego wskaźnika poziomu ziarna w skrzyni. Poznaniak S043. Chciałbym go trochę uwspółcześnić i zrobić komputer do sterowania parametrami siewnika ,jak na razie idzie mi dobrze tylko napotkałem problem właśnie z tym wskaźnikiem. Próbowałem już czujnika do paliwa ale ma za małą skale odchylenia. Jestem otwarty na wszystkie propozycje. Jeśli można zależało by mi na gotowym czujniku (do kupienia).   
    • Przez kubox9876
      Potrzebuje przekładni o przełożeniu 1:2 żeby zwiększyć obroty pompy. Paski odpadają.Jakieś pomysły żeby to zrobić jak najmniejszym kosztem A żeby zdawało egzamin. Albo jest możliwość żeby po prostu obrócić obroty bo mam skrzynie biegów.
      Proszę o pomoc
    • Przez Karols16
      Witam moje pytanie jest takie czy ta pompka nadawała by się do aplikatora http://allegro.pl/pompa-do-wody-cieczy-pompka-12v-70l-min-i6130003159.html i czy dała by radę z dyszami od opryskiwacza ?
    • Przez GBartek
      Witam. Posiadam 2 siewniki konne i chcialbym je ze soba polaczyc aby byl szerszy. 
      Jak sie za to zabrac? Jakies porady? 
      Nie interesuja mnie opinie w stylu : sprzedaj oba, kup poznaniaka.  Mam 2 siewniki i wolny czas, a w mojej okolicy poznaniaki chodzą po min. 1500zl, a duzo ziemi nie mam. 
      Szukalem osoby, ktora sie podejmie takiego zadania, ale nikt nie probuje. 
      Pozdrawiam
    • Przez Ursus355i912
      Witajcie. Posiadam przyczepę deutz fahr f 327 i mam duże problemy z rozłączaniem napędu podbieracza. W związku z problematycznym sprzęgłem wpadłem na pomysł by zastosować napęd hydrauliczny z ciagnika (ursus 912) , dodam ,że obecnie napędzanie podbieracza następuje przez pasek klinowy . W tej wersji łańcuch podający zza podbieracza , wyposażony w nagarniacze pracowały cały czas, a podbierak byłby wyłączany na pryzmie. Napęd hydrauliczny posuwu nie wchodzi w grę, Bo z tyłu są wałki roztrząsające . Co o tym sądzicie ? Jak duży silnik zamontować? Czy ma to sens? Z góry dzięki za rady

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.