Skocz do zawartości
News
lukaszrz

Czy nie-rolnik moze wydzierzawic ziemie rolna?

Polecane posty

lukaszrz    0

Witam,

moje pytanie jest z gatunku totalnie lamerskich: otoz chcialbym hobbystycznie wynajac ziemie rolna aby sie po prostu w rolnictwo "pobawic" jakby to nie brzmialo. Poprzednio myslalem o kupnie ale przyszly zmiany przepisow i juz nie mozna. Ale czy moge wydzierzawic ziemie i cos na niej uprawiac?

Dodam ze jestem miastowym korpoludem :)

extrabyk    1199

Możesz dzierżawić ziemie rolna i na niej coś uprawiać ale tylko jeśli wydzierżawisz prywatnie od rolnika. Dzierżawa gruntów rolnych z agencji odbywa się przez przetargi i z wyjątkiem bardzo małych działek (nie pamiętam do jakiej powierzchni) obwarowania są podobne do tych przy sprzedaży.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez coolman111
      Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?

Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
      Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/

Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Laver
      Witam, czy może są jakieś dofinasowania do  kursu  na kategorię  C+E dla rolników lub domowników? Wiem że kilka lat wstecz coś takiego było ale teraz nie moe nic znaleźć.
    • Przez PatrykReich
      Witam, mam pytanie odnośnie przetargu na grunty rolne. KOWR wystawia na licytację działkę, która leży w sąsiedztwie mojej działki, jestem jej właścicielem. Na przetargu będzie wielu chętnych na tą działkę, Czy mogę się starać aby wydzierżawić tą działkę bez licytacji i w jaki sposób ? 
      Kiedyś, gdzieś w TV mowili o możliwości odstąpienia od licytacji lub przetargu jeżeli napisze się podanie do dawnego ANR jeżeli się sąsiaduje z tą działką i jest się jej właścicielem. 
    • Przez sumek666
      Cześć,

ma ktoś może wzór umowy zbycia nadwyżek nawozu naturalnego?

w Google znalazłem 1 przykład. Chciałbym poznać inne rozwiązania, Czy taką umowę musi sporządzić notariusz? Czy taką umowę trzeba gdzieś zgłocić w świetle prawa o nadchodzącej ustawie azotanowej i obszarach OSN?