Skocz do zawartości
News
radek1996

Opryskiwacz nie równo pryska po lewej i prawej stronie .

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
radek1996    0

Witam, o co może chodzic jedna strona opryskiwacza (lanca) ma mniejsze cisnienie widać to podczas pryskania. Belka ma 15m pompa 120l. Ale chwasty gina po calosci. Nie ma roznicy czy pryskam na cisnieniu 3 czy 5 jest tak samo

AlaCapone    5002

Dokonaj kalibracji opryskiwacza. Wrażenia mogą być mylne i mało miarodajne.

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

ursusek94    15

też tak mi się wydawało ze jedna strona ma mocniejsze ciśnienie, ale jak stanąłem z boku to się okazało ze tylko tak z ciągnika widać. normalnie leci.

Wiadomość z agroFakt.pl

wilhelm    401

Najlepiej zrobić test na stole rowkowym

KlaQ24    138

Podstaw pojemniki pod poszczególne dysze, wystarczy po 2-3 na każdą stronę na określony czas (np 60 sekund) i wtedy porównaj ich wydatek.

fezoi    63

Kąt widzenia zależy od miejsca patrzenia  :) , końcówki są pod lekkim kątem względem belki polowej z jednej strony widzimy wachlarz(cieczy) , a z drugiej patrzymy wzdłuż wachlarza  i mamy wrażenie , że ta strona słabo "pryszczy" :wacko: .

PRIMO    591

Kolega wyżej ma rację też tak miałem.

AleksanderXY    42

Tak, jak pisze kolega AlaCapone: dokonaj kalibracji opryskiwacza lub wersja dla mniej rozgarniętych tylko dwa pojemniki na każdą stronę belki.

Osobiste wrażenia zostawcie dla siebie i nie opisujcie publicznie swoich błędnych obliczeń - tylko naukowe podejście może dać odpowiedź która strona ma większy wydatek.

Być Polakiem to powód do dumy.

rozal22    17

dodam że podstaw pod rozdzielacz/końcówki i sprawdź je np u mnie bradzki ma nie równą ilość końcówek na rozdzielaczu i w razie potrzeby wyreguluj sobie jeśli rozdzielacz masz z regulacja na daną sekcję...

iron    627

przy szeregowym rozdzielaczu bez możliwości regulacji przepływu zawsze tak będzie ze im dalej tym ciśnienie mniejsze i jeśli masz rozdzielacz z regulacją to tak jak piszą koledzy trzeba zrobić kalibracje

agromatik    235

Dlatego w rozdzielaczu szeregowym węże podłącza się odwrotnie, najdłuższe najbliżej zaworu, najkrótsze na końcu. Dzięki temu można w jakiś sposób zniwelować różnice ciśnień spowodowaną długością węży. 

Jeżeli opryskiwacz jest sprawny i po przeglądzie, to z tym słabszym pryskaniem dysz z jednej strony belki (opryskiwacza) to złudzenie optyczne. Dysze płasko strumieniowe są ustawione w stosunku do belki pod kątem tak żeby strumienie cieczy nie nachodziły na siebie i nie było zawirowań. Z jednej strony patrzy się na czoło stożka, z drugiej na jego spłaszczony bok co daje złudzenie mniejszego wydatku. Wszelkie wątpliwości rozwiąże pomiar wydajności dysz.

"Bóg nienawidzi tego, co sobie robimy w jego imieniu."

radek1996    0

Tak zrobię zmierze wydatek po jednej i drugiej stronie. Przepraszam z gory za blad w nazwie tematu ale pisałem to na telefonie i nie mogę znaleźć nigdzie edycij nazwy tematu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mateusz1151010
      Witam, kupiłem opryskiwacz firmy Biradzki, 400 litrów, 12m belka. Od razu jak przywieźli to człowiek dokładnie się nie przyjrzał ale mam problem bo jest za dużo przewodów albo się mylę. Mam dwa odpływy zrobione tylko nie wiem dlaczego. Według mnie albo jest coś źle złożone albo zły rozdzielacz jest założony. Na tym rozdzielaczu co jest założony nie ma już gdzie wkręcić tego drugiego przezroczystego przewodu. Na zdjęciu widać ten problem. Nie wiem co z tym zrobić, jakieś pomysły ?

• Przez wilczur
      Witam, wszedłem w posiadanie opryskiwacza agromex 400l takiego jak na zdjęciu.
      Proszę o pomoc w identyfikacji pompy, chcę wymienić olej ale nie wiem jaki i ile go wlać. Gdyby okazało się że jakaś membrana lub zawór jest uszkodzony to też nie wiem jakie części wymienić.
      Dodatkowo w mojej sztuce brakuje tego kielicha przy rozdzielaczu co idzie do niego żółty wąż na zdjęciu, czy można to zaślepić i będzie on działał czy też ten kielich jest niezbędny do pracy?

Ps: Są może jakieś instrukcje do tego sprzętu aby się z nim lepiej zapoznać? Będę chciał zrobić oprysk perzu jednak nie mam doświadczenia co i jak, kilka lat temu robiłem go raz pożyczonym tak na oko, ale to chyba nie tędy droga i chciałbym się trochę sam dokrztałcić jak wyliczyć i dobrać dawkę itp już do tego opryskiwacza który mam.

• Przez kuba24051
      witam. mam problem z opryskiwaczem Bury Pelikan Hydraulik. Komputer Bravo 180s. chodzi o to, że gdy zamknę jedną lub dwie sekcje (jest ich 5) to dawka oprysku na ha się utrzymuje, natomiast kiedy wyłącze 3 lub więcej sekcji to opryskiwacz nie utrzymuje mi dawki i cisnienie sie zmienia. moze ktos mial taki problem? mysle ze tkwi on w zaworach kompensacji które znajduja się z tyłu opryskiwacza (pokretła). tylko jak to wyregulować ? z gory dzieki za pomoc
    • Przez Pietras892
      Witam kolegów. Potrzebuję info na temat tego opryskiwacza. Może ktoś pomoże mi przy sterowniku, albo posiada instrukcje. Pozdrawiam

• Przez kibix
      Witam ,
      Opryskiwacz kverneland Ikarus s 28
      Nie nabija ciśnienia większego niż 1bar podczas oprysku. Dodatkowo pompa "klekocze". Wraz ze wzrostem obrotów na walku ciśnienie rośnie delikatnie.
      olej czysty. Pompa nie bierze lewego powietrza. 
      Rozkrecilem pompę. Membrany całe. Zaworki całe. Nie wiem jak ciężko powinny chodzić te sprężynki. Bo możliwe że tu jest problem.
      Ktoś ma jakiś pomysł?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.