Skocz do zawartości
radek1996

Opryskiwacz nie równo pryska po lewej i prawej stronie .

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
radek1996    0

Witam, o co może chodzic jedna strona opryskiwacza (lanca) ma mniejsze cisnienie widać to podczas pryskania. Belka ma 15m pompa 120l. Ale chwasty gina po calosci. Nie ma roznicy czy pryskam na cisnieniu 3 czy 5 jest tak samo

AlaCapone    4048

Dokonaj kalibracji opryskiwacza. Wrażenia mogą być mylne i mało miarodajne.

ursusek94    15

też tak mi się wydawało ze jedna strona ma mocniejsze ciśnienie, ale jak stanąłem z boku to się okazało ze tylko tak z ciągnika widać. normalnie leci.

Wiadomość z agroFakt.pl

wilhelm    401

Najlepiej zrobić test na stole rowkowym

KlaQ24    135

Podstaw pojemniki pod poszczególne dysze, wystarczy po 2-3 na każdą stronę na określony czas (np 60 sekund) i wtedy porównaj ich wydatek.

fezoi    47

Kąt widzenia zależy od miejsca patrzenia  :) , końcówki są pod lekkim kątem względem belki polowej z jednej strony widzimy wachlarz(cieczy) , a z drugiej patrzymy wzdłuż wachlarza  i mamy wrażenie , że ta strona słabo "pryszczy" :wacko: .

PRIMO    189

Kolega wyżej ma rację też tak miałem.

AleksanderXY    34

Tak, jak pisze kolega AlaCapone: dokonaj kalibracji opryskiwacza lub wersja dla mniej rozgarniętych tylko dwa pojemniki na każdą stronę belki.

Osobiste wrażenia zostawcie dla siebie i nie opisujcie publicznie swoich błędnych obliczeń - tylko naukowe podejście może dać odpowiedź która strona ma większy wydatek.

rozal22    15

dodam że podstaw pod rozdzielacz/końcówki i sprawdź je np u mnie bradzki ma nie równą ilość końcówek na rozdzielaczu i w razie potrzeby wyreguluj sobie jeśli rozdzielacz masz z regulacja na daną sekcję...

iron    398

przy szeregowym rozdzielaczu bez możliwości regulacji przepływu zawsze tak będzie ze im dalej tym ciśnienie mniejsze i jeśli masz rozdzielacz z regulacją to tak jak piszą koledzy trzeba zrobić kalibracje

agromatik    182

Dlatego w rozdzielaczu szeregowym węże podłącza się odwrotnie, najdłuższe najbliżej zaworu, najkrótsze na końcu. Dzięki temu można w jakiś sposób zniwelować różnice ciśnień spowodowaną długością węży. 

Jeżeli opryskiwacz jest sprawny i po przeglądzie, to z tym słabszym pryskaniem dysz z jednej strony belki (opryskiwacza) to złudzenie optyczne. Dysze płasko strumieniowe są ustawione w stosunku do belki pod kątem tak żeby strumienie cieczy nie nachodziły na siebie i nie było zawirowań. Z jednej strony patrzy się na czoło stożka, z drugiej na jego spłaszczony bok co daje złudzenie mniejszego wydatku. Wszelkie wątpliwości rozwiąże pomiar wydajności dysz.

radek1996    0

Tak zrobię zmierze wydatek po jednej i drugiej stronie. Przepraszam z gory za blad w nazwie tematu ale pisałem to na telefonie i nie mogę znaleźć nigdzie edycij nazwy tematu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Vril
      Witam

Chciałbym Was poinformować że już zaczeli wypłacać dopłaty -ja wczoraj dostałem
      Kasa na koncie więc postanowiłem ją zainwestować w opryskiwacz i tu prośba do Was o poradę który wybrać .
      Założenie jest takie że opryskiwacz ma mieć zbiornik 1500-1600 l i belke 15m pracować na powierzchni 60 ha x średnio 4opryski na ha daje nam
      240 ha rocznie.

Znalazłem takie oferty:

Krukowiak -Apollo wesja standart ok. 33000 brutto

Pilmet wersja -1600 + pełna hydrałlika i elektryka zaworów ok.54000 brutto

Bury Pelikan FUll wypas (pełna hydrałlika i elektryka zaworów ) ok.44000 brutto

Dodam że jestem na vacie więc sobie go odlicze.

Proszę Was o porade bo mam mętlik w głowie i nie chcę kupić bubla

nikt nic nie poradzi ?
    • Przez Renault145
      witam, mam pytanie dotyczące wstawienia do opryskiwacza slęza 1000l zbiornik o pojemności 2300l od tego producenta http://www.zptik.pl/index.php/8-dla-rolnictwa/10-zbiornik-do-opryskiwacza-typu-sleza-1000-1500-2300. i mam takie pytanie czy ktoś u nich coś juz kupywal? i jak myślicie czy rama by wytrzymała?
      a może ktoś już robił takie rzeczy?
    • Przez przemek1416
      Witam wszystkich forumowiczów. Jeśli potrzebowalibyście jakiś części do opryskiwaczy typu: komputer, elektrozawory, przepływomierze, filtry, zawory trójdrożne, kołpaki, dysze, głowice wielopozycyjne, pompy itp. Lub jakiejś pomocy w modernizacji czy innych problemach zapraszam do kontaktu  Sam jestem rolnikiem i wiem, że czasami przyda się pomoc. Posiadamy pełen asortyment firm ARAG, UDOR, ALBUZ oraz AGROPLAST. Pozdrawiam
    • Przez andzin
      Czy ma ktoś opryskiwacz Biardzki ze Zbuczyna. Jak się spisuje. Chcę kupić taki 600l czy warto bo cenowo nie drogo chyba coś około 3tys. Czekam na opinie.