Skocz do zawartości
olny3276

valtra 8050 i 8150

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Valtra
olny3276    0

Witam mam dwie valtry 8050  i 8150 i mam taki problem że  nagle przestał chodzić wałek w czasie jazdy jaka może być przyczyna tego i jeszcze dodam że w tej 8150 nie chodzą półbiegi załanczają się ale tak jak by coś się ślizgało co może być przyczyną tych usterek proszę o podpowiedzi z góry dziękuje

extrabyk    1472

Może to być problem "elektryczny" jeśli masz te funkcje załączane przyciskami. Jeśli elektryka działa to z powodu przebiegu, złej jakości oleju lub słabych pomp ciśnienie nie dociska tarczek sprzęgieł co spowodowało ich zużycie.

Najpierw sprawdź elektrykę i jeśli ta działa to szukaj informacji gdzie podłączyć manometr i jakie powinno być ciśnienie. Jeśli za niskie to wiadomo...szukać mechaniora i rozbierać sprzęt.

Niestety sprzętu przybywa na Polskiej wsi a dobrych mechaników nie no i wszyscy wcześniej czy później mamy problem.

stepek93    15

Co to znaczy 'ślizgało'? Podczas jazdy na każdym półbiegu przyduś ją hamulcem. Jeśli ciągnik zadławisz to ok, ale jeśli obroty niebędą znacznie spadac a prędkość będzie malała albo się zatrzyma to jest problem z tarczkami albo ciśnieniem załączającym kosze sprzęgłowe.
Co do tego womu, to sprawdź czy niewywaliła jakiegoś błedu. Niemam przy sobie schematu od tego ciągnika, ale zacznij od tych najprostszych rzeczy. Sprawdź bezpieczniki i awaryjny wyłącznik wom na kabinie z tyłu jeśli go posiada.

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez CaseBizon
      Witam szukam opinii na temat Valtry t120 2005 rok produkcji, skrzynia mechaniczna bez rewersu przy kierownicy. Jak z awaryjnością i częściami. Z góry dziękuje za odpowiedzi.
    • Przez mikim
      Szukałem i w końcu udało nam się kupić T171 w wersji Advance
      Jestem już po przeglądzie w serwisie (oleje, filtry, tarczki na WOM) 
      Sprzęt jest bardzo przyzwoicie utrzymany, kupiony ze sprawdzonych rąk. 
      Po przesiadce z Renault jest trochę kosmicznie, może macie jakieś materiały od tego modelu? sam opis kokpitu dużo pomoże, jakieś materiały odnośnie eksploatacji i ewentualnego serwisu? 
    • Przez mikim
      Witam. 
      rozglądam się za nowym (używanym) traktorem. Moją uwagę mocno zwracają Valtry z okolic 2010roku i mocy 180-200kM.  Oglądałem kilka sztuk i mam kilka pytań:
      w których wersjach jest niezalezny obieg oleju hydraulicznego?? nikt nie potrafi jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie... Oglądałem taka t202 w wersji Versu z 2011roku (skrzynia mechaniczna sterowana z podłokietnika 4biegi i 5 zakresów) - i ponoć w niej nie ma dodatkowego zbiornika (tez nie zauważyłem)
      Znajomy ma też valrte versu z 2009 i u niego jest i mówi, że w każdej być powinien...
      jak to jest?? 
      Na co szczególnie zwrócić uwagę przy oglądaniu tych maszyn? Jak z serwisem przy ok 6-7tys Mth? ponoć warto wymienić profilaktycznie tarczki w skrzyni?
    • Przez fendt1992
      Witam. Mam problem ze skrzynia w Traktorze Valtra 8450. mam pytanie czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem i czy coś z tym dało się zrobić?. podczas przełączania pół biegów słuchać wyraźne trzaski w skrzyni.a na pierwszym pół biegu coś wyraźnie puka w skrzyni.najmocniej słuchać to gdy szybko sie przełącza z drugiego na trzeci pół bieg i na odwrót(z trzeciego na drugi i tak w kółko) .Dzieje sie to na postoju nawet gdy skrzynia mechanicznie jest zluzowana. dzieje sie to juz od samego kupna. dodam ze skrzynia była naprawiana na zachodzie.prawdopodobnie kosze był spalone. Skrzynie miałem rozebrana i wszytko wygląda na sprawne. nie ma żadnych wyraźnych luzów.po złożeniu nie ma poprawy dodam ze na jednym z koszów był wyraźny luz po zmienieniu jednej z tarczki luz zniknął. Czekam za jakas podpowiedzia, bo juz brakuje mi siły.Może kostka sterująca albo komputer?? co myślicie. czekam za jakimiś pomysłami. Fendt1992.
    • Przez Piotrass
      Mam pytania jaki serwis ma valtra? i ile kosztują poszczególne przeglądy w valtrze T121 HiTech?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.