Skocz do zawartości

Polecane posty

Adek0505    0

Ostatnio stałem się posiadaczem zetora 6245 i zastanawiamy się nad założeniem do niego tura. Nigdy nie miałem styczności z turem w żadnym ciągniku i mam kilka pytań. Ciągnik z turem pracował by głównie przy sianokiszonce, jakiś przerzucenie ziemi, wywóz obornika, ale i czasami będzie trzeba paletę przewieźć. Pytanie numer 1: Czy tur który podnosi około 1500kg będzie okej do takiego ciągnika czy jest za duży? Pytanie numer 2: Czy taki tur który ma podane ze udźwig jego wynosi 800kg, podniesie paletę która waży ponad tonę, nie musiał by jej dźwigać wysoko wystarczy ze by ją podniósł np na ten 1 metr. Bo wyczytałem gdzieś ze jakiś tam tur miał udźwigu około 800kg ale na samej górze a na dole dźwigał mocno ponad tonę. Pytanie numer 3: jakiej firmy polecacie ładowacz, wiadomo im taniej tym lepiej ale musi być też dobry. Myślę ze tak do 10tys jeśli by wystarczył taki z udźwigiem do 1t, a jeśli ten z udźwigiem  ponad tonę nie będzie za duży do tego ciągnika i będzie konieczny żeby poradzić sobie z paletą to cena niestety musi przekroczyć 10tys ale tak w granicach rozsądku.

PS. Szukałem podobnego tematu ale nie znalazłem, a jeśli coś było to z przed kilkunastu lat a od tej pory firmy produkujące ładowacze jak i większość samych modeli ładowaczy się pozmieniały

to prędzej szukaj używanego co fabrycznie podniesie te 1200 albo jeśli kupisz ten tańszy co podniesie 800 to odpuść SB palety
sianokiszonkę i gnój da radę
a big bagi z nawozem też bez problemu

Wiadomość z agroFakt.pl

tobi866    48

A jakie masz wspomaganie w ciągniku? Zwykłe serwo czy orbitrol? Serwo przy takich ładunkach nie wytrzymuje długo. Jeszcze jest to czy potrzebny jest Ci dwu czy trzy sekcyjny? Używany można kupić już od 5-6 tyś a nowy około 10albo i więcej

Adek0505    0

Wspomaganie mam serwo i wiem o tym ze może być konieczność wymiany na orbitrol. I ładowacz miałby być 3 sekcyjny

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Katana90
      Mam problem z włączeniem biegów zetor 9540, po włączeniu biegów polowych jedzie powoli, nie reaguje na sprzęgło (nie rozłącza) tarczę wymieniłem na nową, uszczelki i tarcze żółwia i szosowe a ciągnik wogóle nie reaguje na sprzęgło główne, brak możliwości włączenia biegów szosowych. 
    • Przez Katana90
      Mam problem z włączeniem biegów zetor 9540, po włączeniu biegów polowych jedzie powoli, nie reaguje na sprzęgło (nie rozłącza) tarczę wymieniłem na nową, uszczelki i tarcze żółwia i szosowe a ciągnik wogóle nie reaguje na sprzęgło główne, brak możliwości włączenia biegów szosowych. 
    • Przez Kacperkuj-pom
      Mam taki problem z proxima mianowicie po odpaleniu czasem obrotomierz podniesie sie do tych 800 obrotow , a po dodaniu gazu nie podnosi sie wskazow a spod maski slychac pisk po chwili jak silnik po chodzi wraca wszystko do normy innych objawow nie ma co to moze byc ?
    • Przez Juziak
      Witam Panowie może pomożecie wycieka olej z silnika przez sprzęgło dwoma otworami na dole korpusu co może byc ? Czyżby symeryng poszedł na walku ?
    • Przez Miotrek
      Witam. Posiada może ktoś na sprzedanie zetora 12245 w dobrym stanie ? jak coś priv bądź komentarze

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.