Rychu332

Ursus 2812 38/47km

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Departament    266
Napisano (edytowany)

dobra skoro mówisz że mtz nie ma, to ja mam chyba inne ciągniki skoro mój 2812 ma i mtz też ma.

 

W d*pie byłeś, gówno widziałeś... nie musisz się tym publicznie chwalić... styknie, że wieś się śmieje z matołka. Tak więc wracaj świnki karmić o ile coś o tym wiesz bo w tym temacie dno jesteś synku

Edytowano przez Departament

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek94    15

dobrze
faktycznie pomyliłem się 235 nie ma zwolnic, mój błąd. Ale już zakończmy temat bo to nie ten.
jest temat o zwolnicach ale to 255 zobaczylem w swoim i faktycznie nie ma, a myślałem że to samo jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317

trzeba zmienic koncówki wtrysków i i charekterystyke pompy rozmawiałem kiedys z pompiarzem mozna to zrobic bez wyciagania pompy tylko trzeba wiedziec o ile przestawic dawke ,słyszałem kiedys ale ta informacja nie jest potwierdzona ze te silniki maja inny stopien sprezania znaczyło by to ze moze uszczelka pod głowica jest inna lub wysokosc tłoków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

trzeba zmienic koncówki i pompa wtryskowa z przestawiaczem konta wtrysku a reszta jest to samo c 3512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7878

mój sąsiad w zimę robił remont kapitalny mf 235 i zostały założone inne końcówki wtrysków i niby tym dostał 6 koni więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek94    15

to te 6 koni to troszkę mało, ale tylko końcówki zmieniał czy pompę tez?
bo jak same końcówki to w sumie sporo dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

zrobił remont- odzyskał moc i na tym bym skończył te swoje wyssane z palca domysły o ekstra 6KM z powietrza. Jak w pompie nie pogrzebie to nic mu nie pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Temat był o MF 235 czy Ursusie 2812. Swoją drogą nie spotkałem się z ciągnikiem większej mocy bez zwolnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1439

Wiem że temat jest o MF235/U2812, jednak przydałoby się do końca wyjaśnić tą rewelację, w tym temacie poruszoną:

 

Ja nie znasz się to nie pisz. MTZ 82  też nie ma, pół oś wchodzi od razu w układ różnicowy. 3512 i 255 ma  planetarne i popatrz się jak wygląda i porównaj z 2812

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek94    15

najwyraźniej się nie znam ale dla mnie to jest zwolnica, czy to na półosi czy w bloku to jednak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Nie ma znaczenia gdzie jest przekładnia oraz jakiego typu, jeśli zmienia przełożenie z przekładni głównej co skutkuje zmniejszeniem prędkości to jest to zwolnica. Zawsze będzie na półosi, kwestia tylko z której strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yogi
      co sie moglo stac w mf255 ze po zagrzaniu cisnienie w silniku spada do zera?wal po szlifie panewki i ponpka oleju nowa! :huh:
    • Przez Krzys375
      Witam,
      Ursus 4514 96'
       
      Założyłem naprawione wtryski bo wszystkie lały, nowe paski klinowe SPA1357, nowy alternator.
       
      Po odpalaniu ciągnika coś, gdzieś piszczy.
       
      Pasek bardzo mocno poluzowałem ale ciągle piszczy.
       
      Co może być przyczyną? Pompa wody, sprężarka? Czy pompa wtryskowa jeśli jest zużyta może wydawać taki dźwięk - nie wiem . . . wtryski są zregenerowane a mówił mi Pan od naprawy że jeśli pompa słaba może nie mieć siły podać paliwa.
       
      Proszę o pomoc
    • Przez wojtekkmc
      Cześć, orientuje się ktoś w którym roku wszedł ten nowy silnik Ursus 4410, 50,5 kW (68,7 KM) do URSUSA 4514 ????? Kiedy zaczęli go montować ? Kupiłem ładowacz czołowy AGROMASZ MRĄGOWO Ł-104 zdjęty "podobno" z 4514 jednak nie pasuje mi adaptacja, jest o 3,5 cm za długa (NIE PASUJĄ ŚRUBY Z PRZODU JAK PRZYKRĘCĘ 4 POD KABINĄ..). Mam silnik 66 KM i szybką skrzynię, mierzyłem w wersji 60 KM i jest taki sam wymiar silnika itd, może ten nowszy silnik był dłuższy ?
    • Przez piotr26
      Od jakiegoś czasu zauważyłem że jak nacisnę ten zaworek co jest na butli z powietrzem to leci nim olej kiedyś tylko woda z powietrzem i mam pytanie czy miał ktoś podobny problem i jak można go szybko usunąć? odłączył bym wogule sprężarke ale słyszałem wypowiedzi że smrowania nie będzie w silniku i tak się boję dodam że mój ursus jest z 1994r
    • Przez UMP
      Dzień dobry mam problem z Ursusem 2812 mianowicie jak zimny to kopci na siwo oraz   gdy jest rozgrzany  i dłużej pochodzi na wolnych obrotach/ małym obciążeniu to po dodaniu gazu  kopci na siwo jak opętany  zasłona dymna, potem przestaje. Jak rozgrzany  i chodzi na większych obrotach lub w pi#$ do oporu to nic nie kopci. Moc ma . Oleju coś tam minimlanie ubywa.  Wtryskiwacze sprawdzone idealnie rozpylają, luzy zaworowe ustawione, nowa pompka zasilającą, filtr paliwa, wyczyszczony odstojnik. Co to może być ? 
      Na myśl przychodzą mi jeszcze uszczelniacze zaworowe, że puszczają olej do cylindra i przez to kopci , ale wtedy by kopcił cały czas?
      https://sklep.agromaj.com.pl/perkins-uszczelniacz-zaworu-ad3152-ad4203-p7519  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj