Rychu332

Ursus 2812 38/47km

Polecane posty

Rychu332    1

Witam, jak wiadomo w ursusie 2812 siedzi ten sam silnik co np. w c 360 3p tylko, że w 2812 ma on 38km. Przeprowadzał ktoś operację zwiększenia mocy do 47km? z tego co się zorientowałem to jest on zblokowany na pompie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitowiak    515

To jaki problem śrubę podkręcić i zwiększyć mu dawkę paliwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Nie tak prosto, trzeba przepiąć sprężynę na regulatorze, żeby zmienić charakterystykę pompy, dopiero wtedy można regulować obroty. Poszukaj informacji o kodzie zapięcia sprężyny. Było kiedyś o tym pisane.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalus8    101

Tak się zastanawiam czy jest w ogóle sens zwiększać moc ursusowi 2812. Jest to tak lekki ciągnik że i tak grzebie kołami i nie brakuje mu dynamiki. No chyba że planujesz go konkretnie dociążyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

On nie ma zwolnic, jest szybszy, jak dasz ogień na tłoki to korbowody wyjdą na boki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitowiak    515

Jak nie ma z przodu to nie ma i z tyłu :) także proste nie lepiej go wymienić na większy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rychu332    1

witejus

ursus 2812 nie posiada zwojnic, siła z mostu jest bezpośrednio przekazywana na piasty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054
Napisano (edytowany)

udajesz czy naprawdę jesteś tak głupi? Mowa o 235 a wyskakuje z katalogiem od 255. Tak więc nie błaźnij się już dalej

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rychu332    1

Dobra bo temat schodzi w zły kierunek.... podkręcał ktoś w końcu 2812 na pompie? nie interesuje mnie opinia ludzi którzy coś tam słyszeli, chcę poznać opinie osób którzy mają/mieli ten ciągnik i wykonywali taką operację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8471

udajesz czy naprawdę jesteś tak głupi? Mowa o 235 a wyskakuje z katalogiem od 255. Tak więc nie błaźnij się już dalej

błaznisz się sam to ten sam traktor inne nazwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rychu332    1

mf 255 to nie jest to samo co u 2812.....

mf 235 to to samo co 2812 

u 3512 to to samo co mf 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054
Napisano (edytowany)

Rychu tak czy siak samemu to tu nic nie zdziałasz... Poszukaj pompiarza który ma doświadczenie w tego typu sprzętach bo o ile sprężynę na regulatorze przestawisz to i tak trzeba pompę otworzyć w celu dalszej regulacji... Ciekawe czy końcówki od 255 pasują w ogóle w obudowy wtrysków od 235 choć czasem odnoszę wrażenie że końcówki są te same dla obu silników... wg opisów w sklepach

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek94    15

jak wyobrażasz sobie ciągnik bez zwolnicy, to ze nie ma takiej jak c360 to nie oznacza że jej nie ma. A co do pompy to ja wykrec i zawieź do pomiarza niech ci przestroi albo kup do 255. nie wystarczy podkręcić mu obrotów żeby miał więcej siły musi być większa dawka co się wiąże z większym spalaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703
Napisano (edytowany)

Co wy palicie? MF 235, czyli Ursus 2812 nie ma zwolnic, napęd ma przekazany bezpośrednio z mechanizmu różnicowego na koła. Po prostu nie ma i tyle. Tylko co ma to wspólnego z podkręcaniem mocy? Kolega nie chce zwalniać ciągnika, nie pisze też nic o poślizgu, chce tylko więcej mocy.

Koledze @Rolnik1973 zapewne chodziło że szybciej się coś rozwali i z całą pewnością ma racje bo większe obciążenia dostanie przekładnia główna oraz półosie ale to już problem kolegi @Rychu332.

 

rafalus8 - jak nie masz mostu to ktoś Ci ukradł, widziałeś ciągnik kołowy bez mostu?

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek94    15

nie ma zwolnić. A to co wychodzi z tylnego mostu to co jest nie zwolnice planetarne? rozbierz traktor i zobacz, skoro każdy ciągnik ser i 2xx tak ma to i twój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja nie znasz się to nie pisz. MTZ 82  też nie ma, pół oś wchodzi od razu w układ różnicowy. 3512 i 255 ma  planetarne i popatrz się jak wygląda i porównaj z 2812

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek94    15

dobra skoro mówisz że mtz nie ma, to ja mam chyba inne ciągniki skoro mój 2812 ma i mtz też ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MANIU1208    39

nie ma zwolnic! rozbierałem cały tył bo robiłem dyfer i są tylko długie półosie wchodzące prosto w mechanizm różnicowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703
Napisano (edytowany)

dobra skoro mówisz że mtz nie ma, to ja mam chyba inne ciągniki skoro mój 2812 ma i mtz też ma.

 

Skoro dla Ciebie hamulce są zwolnicami to jesteś bystrzak. 2812 nie ma zwolnic.

 

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yogi
      co sie moglo stac w mf255 ze po zagrzaniu cisnienie w silniku spada do zera?wal po szlifie panewki i ponpka oleju nowa! :huh:
    • Przez Krzys375
      Witam,
      Ursus 4514 96'
       
      Założyłem naprawione wtryski bo wszystkie lały, nowe paski klinowe SPA1357, nowy alternator.
       
      Po odpalaniu ciągnika coś, gdzieś piszczy.
       
      Pasek bardzo mocno poluzowałem ale ciągle piszczy.
       
      Co może być przyczyną? Pompa wody, sprężarka? Czy pompa wtryskowa jeśli jest zużyta może wydawać taki dźwięk - nie wiem . . . wtryski są zregenerowane a mówił mi Pan od naprawy że jeśli pompa słaba może nie mieć siły podać paliwa.
       
      Proszę o pomoc
    • Przez wojtekkmc
      Cześć, orientuje się ktoś w którym roku wszedł ten nowy silnik Ursus 4410, 50,5 kW (68,7 KM) do URSUSA 4514 ????? Kiedy zaczęli go montować ? Kupiłem ładowacz czołowy AGROMASZ MRĄGOWO Ł-104 zdjęty "podobno" z 4514 jednak nie pasuje mi adaptacja, jest o 3,5 cm za długa (NIE PASUJĄ ŚRUBY Z PRZODU JAK PRZYKRĘCĘ 4 POD KABINĄ..). Mam silnik 66 KM i szybką skrzynię, mierzyłem w wersji 60 KM i jest taki sam wymiar silnika itd, może ten nowszy silnik był dłuższy ?
    • Przez piotr26
      Od jakiegoś czasu zauważyłem że jak nacisnę ten zaworek co jest na butli z powietrzem to leci nim olej kiedyś tylko woda z powietrzem i mam pytanie czy miał ktoś podobny problem i jak można go szybko usunąć? odłączył bym wogule sprężarke ale słyszałem wypowiedzi że smrowania nie będzie w silniku i tak się boję dodam że mój ursus jest z 1994r
    • Przez UMP
      Dzień dobry mam problem z Ursusem 2812 mianowicie jak zimny to kopci na siwo oraz   gdy jest rozgrzany  i dłużej pochodzi na wolnych obrotach/ małym obciążeniu to po dodaniu gazu  kopci na siwo jak opętany  zasłona dymna, potem przestaje. Jak rozgrzany  i chodzi na większych obrotach lub w pi#$ do oporu to nic nie kopci. Moc ma . Oleju coś tam minimlanie ubywa.  Wtryskiwacze sprawdzone idealnie rozpylają, luzy zaworowe ustawione, nowa pompka zasilającą, filtr paliwa, wyczyszczony odstojnik. Co to może być ? 
      Na myśl przychodzą mi jeszcze uszczelniacze zaworowe, że puszczają olej do cylindra i przez to kopci , ale wtedy by kopcił cały czas?
      https://sklep.agromaj.com.pl/perkins-uszczelniacz-zaworu-ad3152-ad4203-p7519  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj