kacper9540

pólbieg renault ceres 345x

Polecane posty

kacper9540    0

Witam mam renault ceres 345x z 2003 r i jak przyłączam półbieg to coś stuka.Co to może być?

AlaCapone    5014

Stuka tylko podczas przełączania, zaś po załączeniu już nie?

Jaki to dźwięk? Do czego mógłbyś go porównać?

Jaka skrzynia?

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

kacper9540    0

stuka podczas przełączania zaś po załączeniu już nie

pyk i nic więcej

skrzynia już ta nowsza

Wiadomość z agroFakt.pl

AlaCapone    5014

Są jakieś dodatkowe "atrakcje" w postaci szarpnięć podczas przełączania?

Czy tę przypadłość możesz z czymś powiązać? (coś wymieniałeś przy ciągniku, skrzyni)

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

AlaCapone    5014

Trudno bez zaglądnięcia do skrzyni powiedzieć coś sensownego. Poszukaj luzów skoro jest tylko jedno "pyknięcie". Ten luz musi być gdzieś przy półbiegu.

PIOTREK79    1

A czy reszta jest ok? tzn. brak sygnałów zaniku ciśnienia czy przy załączeniu połówek blokuje silnik ( zmiana pracy silnika )?

barteko1    35

Witam, Ceres 95X, skrzynia 20x20, mam problem z półbiegiem, kontrolna się nie pali, czasem się zapali na jakiś czas i gaśnie, guziki zazwyczaj nie reagują. Czasem jak załapie guzik od zwiększenia półbiegu to zaraz po puszczeniu guzika obniża półbieg. Jeśli bym trzymał guzik to (jeśli załapie) cały czas będzie wyższy półbieg, a jak puszcze to obniża. Gdzie szukać przyczyny? Coś nie łączy w lewarku skrzyni biegów? Jak nacisnę guzik to słychać delikatne puknięcie, nawet na zgaszonym silniku, tak jakby z okolic deski rozdzielczej.

MarcinCie    2
Dnia 4.04.2022 o 14:15, barteko1 napisał:

Witam, Ceres 95X, skrzynia 20x20, mam problem z półbiegiem, kontrolna się nie pali, czasem się zapali na jakiś czas i gaśnie, guziki zazwyczaj nie reagują. Czasem jak załapie guzik od zwiększenia półbiegu to zaraz po puszczeniu guzika obniża półbieg. Jeśli bym trzymał guzik to (jeśli załapie) cały czas będzie wyższy półbieg, a jak puszcze to obniża. Gdzie szukać przyczyny? Coś nie łączy w lewarku skrzyni biegów? Jak nacisnę guzik to słychać delikatne puknięcie, nawet na zgaszonym silniku, tak jakby z okolic deski rozdzielczej.

Witam. Podejrzewam że to elektrozawór. Może prąd do niego nie dochodzi jak należy, albo się zacina od np opiłków. To puknięcie pod deską to może odgłos od przekaźnika.

Witam!

Posiadam Renault Ceres 345X z 2001roku na elektrycznym rewersie. Od wiosny mam problem z półbiegami, mianowicie po załączeniu połówki skrzynia ją wyrzuca. Zdarza się ze po włączeniu górnego półbiegu ciągnik przyspieszy i jakiś czas jedzie na połówce po czym ją wyrzuci i jedzie dalej bez półbiegu. Ostatnio zdarzyło się że w ogóle nie chce załączyć połówki. Dwa razy podczas załączania miałem takie wrażenie jakby sprzęgło się ślizgało i finalnie połówka nie została załączona. Podczas naciskania przycisków półbiegu słychać prace elektrozaworów przy skrzyni. Czy ktoś z Państwa miał  może podobną sytuacje? 

barteko1    35

Ja mam podobnie, jak trzymam guzik to półbieg jest załączony, jak puszcze guzik to od razu zrzuca. Planuje zmienić guziki, myślę, że one mogą nie łączyć bo nie są w dobrym stanie.

barteko1    35

Zwykły przełącznik kosztuje kilka, max kilkanaście złotych... Ale w moim przypadku to podobno nie guzik, tylko sterownik skrzyni...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MichaAntczak
      Witam! Dziś uruchamiłem traktor w garażu po tygodniowej przerwie. Przy wciśnięciu sprzęgła aby zadziałał czujnik przy rozruchu zauważyłem że działa ono bez żadnego oporu choć wcześniej trzeba było sporo wysiłku aby je wcisnąć do końca. Pomyślałem że olej spłynął całkowicie z przewodów i uruchomiłem go. Niestety okazało się że oprócz wspomnianego sprzęgła wszystkie podzespoły działają właściwie - wspomaganie, podnośnik z packiem - wszystko ok. Traktor na włączonym silniku chodził pół godziny i dalej to samo. Sprzęgło tak jak wcześniej naciska się bez żadnego oporu i przy włączonym biegu rewers nie daje się wrzucić - zaczyna już jechać na rewersie dociśniętym czy to do przodu czy do tyłu bez wejścia dźwigni na właściwe miejsce czyli czuć że to sprzęgło wogólę nie działa tak jak powinno. Co się mogło stać na postoju? Pompka sprzęgła się zapowietrzyła czy uszkodziła? Czy jakaś linka gdzieś pękła i dlatego sprzegło wciska się lekko? Wjechałem do garażu tydzień temu i wszystko było ok? Jestem zirytowany gdyż kupiłem ten traktor 2 tygodnie temu i nie znam się na nim za bardzo, już były problemy z przednim mostem a teraz jeszcze to... Może ktoś wie co go boli...

• Przez ziutek92
      Witam panowie zacząłem rozbiórkę swojej areski i zatrzymałem się w tym miejscu i nie wiem co zrobić proszę o pomoc z góry dziękuje 

• Przez Mariusz207
      Witam szukam obudowy filtra tego nad maską do Renault Ares 550 RX są dwa rodzaje więc dodaję zdjęcie która może ktoś ma używkę na drugim zdjęciu to co mam dodam że filtr mam i tą blachę nad filtrem prostokątną brak obudowy może ktoś pomoże  

• Przez Mati121
      Witam mam problem z Renault 85.14s 
      Odpala pochodzi chwilke, I gaśnie.
      Paliwo dochodzi, pompa odpowietrzona 

• Przez Pawel507366
      Zna ktoś schemat bezpieczników  renault cergos 340 ?? Pali mi bezpiecznik jak wkładam 2 od góry to Pali dwa obok siebie jak widać  na foto od czego sa co może być powodem 

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj