Arkadinho

jaki siewnik wybrać dla małego gospodarstwa?

Polecane posty

Arkadinho    0

witam wszystkich, chciałbym abyście doradzili jaki siewnik wybrać na 10ha ? myślałem o Stegsted 2,5m. Co sądzicie o tej marce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

jak zachodni to amazone lub hassie latwiejsza dostępność części a dobra jakość w ysiewu ale na taki areal to i poznaniak w dobrym stanie da radę patrz żeby miał skrzynie przekladniowa olejowa i skrzynie ladunkowa w dobrym stanie nie pordzewiala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arkadinho    0

na takie rzeczy w pierwszej kolejności patrze ;) jeszcze myślę o bronie wirowej żeby do tego siewniczka podczepić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek94    15

bronie wirnikowej na 10 ha? Za dużo masz pieniędzy. ja mam 25 ha i poznaniakiem sieje w agregacie uprawowo siewnym. i nie myślę o innym bardzo dobrze sie sprawuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peugeot1959    18

Amazone d 4 jest dobrym wyborem sieje zboże i rzepak przekładnia mechaniczna . Siałem nim parę lat miłe wspomnienia .Można kupić 2.5 lub 3 metry . Obecnie sieję hassią dka 3 metry super siewnik . Amazonkę miałem na hydropaku za agregatem biernym amazone z walem packera. pracował z renault 75 koni . Bardzo lekki i prosty siewnik .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arkadinho    0

ursusek94. ale pewnie masz agregat który ci zrobi robotę w polu że potem wyjeżdżasz tylko siewnikiem. u mnie tylko brony czwórki przed siewem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Setik    556

A ja z kolei polecę markę Nordsten :) Dzisiejsze Kongskilde. Model obojętnie jaki, części z rozbiórek masa po olx. Sam posiadam model CLG MK II, 3m. Jakbym miał znowu kupić siewnik to Znowu byłby to nordsten.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peugeot1959    18

Nordsten też dobra firma skrzynia 500 kg trzy rzedy lejków nie zapycha się mechaniczne ustawianie wysiewu solidny siewnik . Kolego Dominik tabele mam po niemiecku ale ja za każdym razem robię próbę kreconą jutro napiszę ci ile razy trzeba kręcić kołem bo tabela jest na gospodarstwie a tam jest napisane ile razy trzeba obrócić. bo to zależy od wysokosci opony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peugeot1959    18

Kolego Dominik 95 skontaktuj się ze mną na priv to ja zrobię ksero i mogę Ci wysłać. Ja mam siewnik 3 metrowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My mamy hassie du250 ( 2.5m) i rocznie sieje 6ha zbóż (rzepak sieje nam usługowy zestaw). Siewnik idealny nawet przy współpracy z c330. U nas jest 9 sezon i wymienione ma tylko kilka graczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441

Z jakim ciągnikiem ma współpracować? Jak cię interesuje polska myśl technologiczna przemyśl Famarola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

do zbóż w zupełności wystarczy poznaniak, po małych udoskonaleniach praca staje się przyjemniejsza

jeśli siejesz rzepak to lepiej popatrz na NN czy hassię, nie mają płaskiego dna więc wysieją do ostatniego ziarenka


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Koledzy podepne sie do tematu-ja tez rozglądam się za siewnikiem do c 330 jest pełno poznaniaków ale myślę ze 2.7 to move mies trove ciężko przy pełnym siewniku na pulchnej ziemi.a siewniki fiona to warto myśleć o nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek94    15

ja nie mam agregatu uprawowego, w orane wjezdzam od razu uprawowo-siewnym i sieje. mtz 82 z agregatem polzawiesznym spokojnie daje radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zieleniak    5

Posiadam siewnik Stegsted 2.5 metra od dwóch lat. Przez przypadek znalazłem go w Niemczech i za okazyjną cenę go kupiłem. Jestem bardzo zadowolony; ma bardzo dużo przełożeń, jest bardzo prosty w budowie, solidna konstrukcja dobrze zabezpieczona przed korozją. Pracuje wraz z Ursusem 330 i na moich polach ,,ciapek" daje rade na 5. I co najważniejsze jest bardzo dokładny. Także polecam.

Jeżeli taki kupisz to chętnie podeślę tabelę wysiewu czy tam skany z książki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziubek    4
Napisano (edytowany)

Jeszcze napisz ile planujesz przeznaczyc na zakup. Ja ci moge polecic amazone juniora lub hassia dk lub dkl. Maja przekladnie bezstopniowa,duza skrzynie.szukaj takiego z plastikowymi lejkami bo nie dzwoni w polu ☺

Edytowano przez dziubek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arkadinho    0

dziubek maksymalnie 4 tysiące ;) nie porywam się na kto wie jaki zestaw bo to tylko na 10 ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zieleniak    5

Jeżeli możesz napisz proszę ile zapłaciłeś za siewnik. i oceń czy wg Ciebie cena jest adekwatna do produktu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziubek    4

Kolego ja mam amazone d7 super s typ33 swezony na 3m. Dalem za niego 4000zl. Przez 10lat zmienilem tylko grabki zagarniajace bo sie starly i 2 gumy w lejkach+poprawka lakieru,przerobilem znaczniki na hydrauliczne i sciezki na elektryczne. Rocznie sieje ok. 40h (23h moje +uslugi).Jestem z niego bardzo zadowolony.Dobrze poszukasz to fajny znajdziesz w dobrej cenie bo niektórych fantazja z cena ponosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arkadinho    0

nie no z tego co wiem to Amazonki nie mają sobie równych ale tak jak mówisz, niektóre ceny są strasznie zawyżone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlaQ24    147

U mnie c330 współpracuje z poznaniakiem rok w rok od początku lat 90 i radzi sobie bezproblemowo. Teraz planujemy go poszerzyć na 3m żeby pod ścieżki pasowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GR_Mateusz    35

ja mam poznaniaka zrobionego na 3 metry, odnowiony, zrobiony podest ładny, swego czasu chodził z 330 i stało się dobrze. skrzynia mechaniczna. aktualnie na sprzedaż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zet9540
      Witam mam problem nad wyborem zestawu uprawowo-siewnego do 70 tyś netto , siewnik biorę na modernizację . Proszę o propozycję
    • Przez ROBERTINHO
      Panowie mam pytanko. Czy ma ktoś z was ten siewnik i wie czy sieje on dobrze?
      Najważniejsza napewno jest ta skrzynia bezstopniowa do regulowania dawki wysiewu. Czy jest ona precyzyjna?
      Myślałem by kupić jakiegoś nowszego poznaniaka albo Famarola-a  używanego no i tu jest problem bo te używane to przeważnie są już albo dojechane albo redlice pogięte.
      Dlatego chciałbym sie dowiedzieć jak to z tymi euromaszami jest?
    • Przez Stonka36
      Witam. Potrzebuję zdobyć instrukcję obsługi do siewnika Kutnowiak S068 /1. Z góry dziękuję za pomoc 😁. 
    • Przez damian315
      Posiadam siewnik nordsten 3m i taki oto sterownik, może mi ktoś wytłumaczyć jak on działa bo próbowałem różnych kombinacji i w żaden sposób nie może załączyć ścieżek . Z góry dziękuje za pomoc .

    • Przez rolnikgospodarny95
      Panie i Panowie mam pytanie odnosnie siewnika poznaniaka 6 2.7m chodzi mi o skrzynkę przekładniową w której znajduje się olej powiedzcie mi ile musi być tego oleju w skrzyni dodam ze siewnik jest z oku 1995 i skąd zabrać miarkę lub gdzie kupić taką mam zaślepionę taką srubą plastikową jak to było orginalnie bez miarki i jaki olej tam można wlać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj