Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Nasters    0

Witam mam odnośnie pytanie o prasę rolującą Metal Fach z-562.

Co powiecie na temat tej prasy ?? Moim zdaniem lepsza od sipmy.

Jak z ubijaniem bel ?? 

Dziękuje z góry za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie 8 lat chodzi bez problemu i nie opierdzielała się ... Jeżeli chodzi o mnie to mogę ci ją polecić ale zależy oczywiście co konkretnie będziesz nią zbierał bo w mokrej trawie to ona szybko sądzie ;)
Siądzie *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viperwlkp    86

ale to jest walcowa to niby do slomy lipa. a myslales nad prasa ursusa? sam chce nowa i tez sie zastanawiam chcialem sipme ale cena o 20 tys wieksza a opinie ma tez taka sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Badziew szukaj zachodniej używki. Szkoda nerwów na ten wyrób prasopodobny. Już w innym temacie pisałem - pierd*li się częściej niż ruska k*rwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinCiesz    0
Napisano (edytowany)

Ja mam i nie narzekam. Narazie bez awarii i niech tak zostanie. A zgniot ok tylko przy krótkiej suchej słomie nie zbijesz mocno beli.

Edytowano przez MarcinCiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

tańsza od sipmy to na plus, ale ze zgniotem suchych materiałów już jest gorzej słoma i przesuszone siano na łąkch gruntowych lub jakieś stare po deszczu gorzej się prasuje naspawane noski na dolnych walcach trochę pomagają, ale robota idzie tylko zgniot  i średnica bel będzie troszeczkę mniejsze niż po sipmie bo w sipmie łańcuchy się naciągną lekko a z walcówki tyle co klapa się odchyla, za to po metalfachu bele są bardziej foremne równiutkie niż po sipmie, zwiększenie zgniotu w metalfachu wprost proporcjonalnie skarca jej żywot, ale dużo w sianie i słomie nie uzyskamy jeśli jest to ateriał przesuszony i 40st upał, ogólnie można ścisnąć ale szybko wyjadą się zębatki i łańcuchy, moja prasa po 6-7 sezonach wymagała już wymiany łańcuchów, zębatek i łozysk na dolnych walcach oraz jeden walec się urwał i był do wymiany, poza tym co 3 sezony wysiadają rolki od szczebli od podbieraka, co może spowodować urwanie ośki całego podbieraka, a sam podbierak po tych kilku sezonach również był do regeneracji tak wytarte szczeble od podbieraczy że ta grubościenne rurki wytarły się do połowy koszt ponad 2 tyś, ogólnie części tanie,

ps. jak już kupicie to odłączcie ten klakson szkoda słuchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gladius    3

Tak jak poprzednicy pisali - zależy ile i czego chcesz prasować. Do słomy się nie nadaje, zbija słabo i ma tendencję do zatrzymywania balota. W sianie moim zdaniem sprawdza się bardzo dobrze, zbija lepiej niż Sipma, wydajność podobna. W kiszonce też złego słowa nie powiem - wiadomo, że nie jest to zachodnia za 100 tysięcy, ale daje radę ;)
Mamy z 5 lat (a kupiliśmy używaną) i jedyna warta uwagi awaria to problem z owijaniem, 2 godziny roboty, trochę relatywnie tanich części i gotowe.
Moim zdaniem lepsza od Sipmy i do małego gospodarstwa zdecydowanie bym polecił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

nikt tu ni ewspomniał że ta prasa jako najtańsza prasa na rynku ma zamki mechaniczne klapy, nie obciąża nam hydrauliki w ciągniku, a sznurek sam się załącza, z kolei pytanie o którym niektórzy zapominają wybierając prasę kto tym ma pracować?

Bo jeśli jest tak że ma tym jeździć również starszej daty osoba, wasz ojciec czy dziadek to lepiej wybrać sipmę, bo za każdym razem musi pociągnąć za sznurek żeby owijała, a zegar pokaże kiedy ma to zrobić, obsługa metalfacha dla kogoś kto z tym do czynienia nie miał może być trudniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer15555    85

No bez przesady, że nie będzie mógł się przyzwyczaić to nie jest jakiś szczyt techniki ;) Ale zamki to fakt, że posiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj