Polecane posty

Barenbrug    68

 

Drodzy użytkownicy,

 

W związku z tym, że temperatura nas nie rozpieszcza i w tym roku mamy aktualnie raczej nadmiar opadów niż ich niedobór jak to było 2 lata temu - to zachęcam Was do tego, aby zwiększyć wydajność swoich użytków zielonych i pomyśleć o ich rekultywacji. Mam tu na myśli przede wszystkim podsiew trwałych użytków zielonych - wykorzystajcie wilgoć, która daje więcej możliwości i większe prawdopodobieństwo, że te podsiewy wiosenno-letnie się sprawdzą. Do podsiewu należy użyć przede wszystkim mieszanek opartych na życicach - albo 100% mieszanki życicowej lub też co najmniej 50% (na słabsze stanowiska) tak, aby gatunki były konkurencyjne i poradziły sobie ze starą runią i szybszym odrostem traw.

Do tego typu zabiegów posłużyć Wam mogą mieszanki:

 

- na dobre, dość wilgotne stanowiska - mieszanka BG-1 Milkway Sprint oraz BG-2 Milkway Tetra

http://www.barenbrug...kway-sprint.htm

http://www.barenbrug...lkway-tetra.htm

 

- na stanowiska słabsze, bardziej wilgotne - mieszanka BG-4 Milkway Universal

http://www.barenbrug...y-universal.htm

Zachęcam Was również do tego, aby odwiedzić stronę GRASS INTO GOLD http://www.grassintogold.pl/ i zobaczyć jak można wykonać taki podsiew, dodatkowo rejestrując się otrzymacie Państwo DARMOWY poradnik dotyczący prawidłowego użytkowania łąk i pastwisk!!!!! 

 

Warto również pomyśleć o starszych lucernikach, które po zimie się przerzedziły, aby i te wzmocnić i zebrać znacznie większy plon zielonej masy z hektara, bez chwastów. Życica znacząco poprawi jakość sianokiszonki ze starszej lucerny i wpłynie pozytywne na lepsze jej zakiszanie. Czas podsiewu po pierwszym pokosie pozwoli jeszcze w tym roku zrobić więcej bel z hektara. A więc do dzieła!! ;)

 

Pozdrawiam,

Małgosia Przybylak

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

podsiejcie sobie barenbrukiem to trawa w jednym sezonie będzie tylko. Nigdy więcej barenbruka


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

sialiśmy od podstaw wieloletnimi kilka ha i kilka ha jakąś z targu po 7zl i ta z targu jest do dziś a barenbrug uj strzelił praktycznie po pierwszym sezonie


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mk11    8

u mnie jednoroczna Futertrio przezimowala to już mam trawę po kolana,ale trzeba dużo jej dać. Czas za tydzień ja kosic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wierzbicka17    22

Ja sieje rożnych firm trawy i przy odpowiednim nawożeniu nie na rzekam z barenbruka lucerna super rośnie u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nieARMANDv2    7

u mnie jednoroczna Futertrio przezimowala to już mam trawę po kolana,ale trzeba dużo jej dać. Czas za tydzień ja kosic.

 

Siałeś jako poplon?


Kilku z Was namówiło mnie na nowe konto...

Więc jestem "tylko" jako rolnik.

Nie pytaj co, gdzie i za ile, bo nie chcę znów bana od (...)

Sprzedam BIZONA, okolice Kętrzyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barenbrug    68

podsiejcie sobie barenbrukiem to trawa w jednym sezonie będzie tylko. Nigdy więcej barenbruka

 

Dzień dobry,

 

Bardzo dziękujemy za przedstawioną przez Pana opinię. Firma Barenbrug od blisko 30 lat sprzedaje mieszanki nasion  traw w Polsce i z tak "tajemniczym" zniknięciem runi po pierwszym roku użytkowania, mamy do czynienia po raz pierwszy :) . W związku z tym bardzo prosimy o kontakt z naszym doradcą, który na pewno pomoże rozwiązać zaistniały problem. Jednocześnie informujemy, iż w tym roku zainicjowaliśmy wraz z firmą Dow Agro Sciences specjalny program, pomagający rolnikom w utrzymaniu łąk i pastwisk. Zapraszamy zatem na stronę www.grassintogold.pl .

 

Pozdrawiamy!

Zespół Barenbrug Polska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barenbrug    68

Robi już ktoś z Was pierwsze pokosy w Polsce?

 

Pierwsze pokosy ruszyły :) ! Poniżej foto z Mazowsza, gdzie pogoda w ostatnich dniach zdecydowanie sprzyja użytkom zielonym. Trawy osiągają powoli optymalną dojrzałość więc sezon zielonkowy możemy uznać za rozpoczęty :D

 

Z pozdrowieniami,

Mateusz Nogaj

 

trawy-barenbrug-ruszaja-pierwsze-pokosy-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ja w piątej jak będzie pogoda kładę pierwsze 25ha.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dawid141413
      Witam interesuje mnie włóka łąkowa 6m, prosiłbym o opinie użytkowników oraz jaka jest godna polecenia
    • Przez Barenbrug
      Witam serdecznie,
       
      Drodzy użytkownicy forum chcielibyśmy poinformować Was o naszym nowym programie, dotyczącym rekultywacji łąk i pastwisk. W związku z tym, że nie zawsze mamy możliwość założenia nowych użytków zielonych, ze względu chociażby na ograniczony areał to należy zadbać o to co się już ma!!
      Zachęcamy Was, abyście weszli na naszą stronę internatową http://www.grassintogold.pl i zapoznali się z przykładami renowacji istniejących już użytków na wybranych gospodarstwach. Co jest istotne, po zarejestrowaniu się do programu otrzymacie Państwo nasze "Vademecum.." dotyczące prawidłowego utrzymania UZ, które pomoże Wam w odnowie własnych łąk i pastwisk.
      W wybranych gospodarstwach w całej Polsce, przeprowadzamy kompleksowy program renowacji łąk lub pastwisk, z wykorzystaniem wiedzy i doświadczenia firm Barenbrug i DOW AgroScience.
      Będą Państwo mogli na Bieżąco śledzić co się dzieje w danym gospodarstwie, oglądać postępy renowacji, oraz uzyskać informację od hodowcy u którego program jest prowadzony, co może się okazać bezcenną wiedzą. Uzyskane wyniki doświadczeń będą bezpłatnie udostępnione dla wszystkich zainteresowanych rolników, aby i oni mogli czerpać wiedzę praktyczną, którą będą mogli przenieś i wykorzystać na swoich gospodarstwach.
      Zachęcamy do czerpania wiedzy i umiejętności, a pokażemy Państwu jak trawa zmienia się w złoto.
      Pozdrawiamy,
      zespół Barenbrug
    • Przez MarcinCiesz
      Witam koledzy i proszę o waszą pomoc. Chodzi o tą prasę mianowicie jak beluję siano czy słomę jest ok ale jak sianokiszonkę to się trawa wciąga pod ten gładki walec i tam zapycha że po kilkunastu belach nóż nie odcina siatki a wyrywanie tej trawy to masakra. Proszę o wasze sugestie czy wam też tak się robi czy jak sobie z tym poradzić. Załączam foto.
    • Przez peewee1984
      Witam.
      Planuję zakup sieczkarni samojezdnej do koszenia kukurydzy i zbierania lucerny i innych zielonek z pokosu. W związku z tym mam pytanie czy do zbierania zielonki z pokosu potrzebna jest jakas modyfikacja sieczkarni poza wymianą podbieracza?? Jaka sieczkarnia jest najlepiej przystosowana do takiej pracy mieszanej? Budżet jaki chciałbym przeznaczyć to okolo 60.000 pln. Dzieki za informacje
    • Przez matias941211
      Witam. Planuje wsiac coś w mieszankę zbożowa żeby po zniwach szybko odbiło i skosic jeszcze dla krów. Co polecacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj