blachbadylorz

Wybór wału do agregatu uprawowo siewnego do zetor 5340

Polecane posty

Witam, potrzebuję zaciągnąć opini praktyków☺
Planuję zakupić agregat uprawowo siewny bierny 2.7m. do siewu co roku około 10ha pszenicy. Gleba II, III trochę IV i V. Nie zachwaszczona, bez wzniesień, za to obfita w kamienie różnorakiej wielkości...

Agregat będzie współpracował z zetorem 5340 62km ciagnik ma 14 lat z malutkim przebiegiem i bardzo zadbany. Zamontowany solidny tur więc kwestia przeciwwagi załatwiona. Udźwig wedle książki 3400kg więc taki zestaw dźwignie, wyliczyłem że nie zasypany zestaw to około 1400kg. W razie potrzeby dołożę drugi siłownik pomocniczy jeśli zajdzie taka potrzeba.

Siewnik jaki posiadam to poznaniak z ,,kraju kutno" 2.7m z 94r stan idealny na najprostszych redlicach. Wiem, nie jest to rarytas ale uważam że nie ma potrzeby go zmieniać bo jest wystarczający na moje potrzeby.
Agregat do którego się przymierzam to: agro masz AS27 bądź jego odpowiednik innego producenta. Teraz moje pytania:
1) jaki wał wybrać na moje kamieniste pola? Przedni wał jedynie strunowy dzielony w oryginale. Dwa rzędy zębów i tylny wał do wyboru: strunowy, rurowy,packer lub crosskill. Takim zestawem planuję siać bezpośrednio nawet po orce zimowej jeśli ma to znaczenie przy dobraniu wału.
2) Zastanawia mnie jednak najbardziej jak pracuje połączenie na hydropacku? Mianowicie czy połączenie jest sztywne i na większym kamieniu gdy podbije agregat to jednocześnie podskoczy też siewnik, czy pracuje on niezależnie od agregatu i nie przeszkadzają mu wychylenia? Nie mam niestety gdzie popatrzeć na pracę takiego zestawu z bliska bo w mojej okolicy albo siew klasyczny najpierw uprawa potem siew albo siewniki nabudowane.
Jestem nowy na forum i proszę o wyrozumiałość jeśli coś spitoliłem w poście lub nie ten dział☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście rozważam podobny zakup tylko do zetora 7745 i poznaniak  6 

croskill chyba jest jednym z lepszych tylko że ciężkawy i chyba do zetora mojego jak i twojego za ciężki, ciekawi mnie wał od batyry bo jest gumowy robiony na wzór croskill, ja w bronie talerzowej mam daszkowy  jest super kamienie wgniata bryły rozbija ładnie zagęszcza ziemię nie klei się , osobiście do packera nie jestem przekonany bo ma tendencje do zapychania obklejania i wedlug mnie jakość zagęszczenia ziemi jest bez szału

 

lżejszą alternatywą dla daszkowego jest teownikowy i ewentualnie pierścieniowy 

 

 

 

Popatrz tu jest spoko opisane o ile nie widziales ;)

http://www.agro-masz.eu/index.php?menu=oferta&kategoria=waly&podkategoria=WALY&tab=opis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Czytałem już na samym początku ale teoria z papieru a praktyka z pracy to sam chyba wiesz że często rozbieżne informacje :)

Mam grubera a Agro maszu z wałem rurowym i generalnie sprawdza się dobrze tylko własnie jak trafi na większy kamień to cały agregat podskakuje.

Podczas zrywania ścierniska to nie problem ale podczas siewu jakoś mi się to nie widzi.

A co do crosskill'a to 420kg wedle ich danych przy 3 metrowej a szerkości packer 260kg  daje to różnicę 160kg więc wydaje mi się,

że taki zestaw też dźwignie.

 

Znalazłem coś takiego 

 cytuję komentarz właściciela tego zestawu:

,,Bieg numer 2 i jest to najodpowiedniejsza prędkość, a zestaw jest kupiony z myślą o przyszłości. Najważniejsze, że mocy mu nie brakuje, TUZ też nie ma kłopotów więc pracuje to razem."

Więc chyba wątpliwości ci do udźwigu rozwiane :) 

 

Edytowano przez blachbadylorz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze bym sie zastanowił nad 3 rzędem zębów 

 

ale ładnie podnosi na rozłożonym zestawie :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez antek807
      witam mam problem z wyborem agregatu uprawowo siewnego z hydropakiem 2,7 bo taki mam siewnik poznaniak do ciągnika nw td85 z jakim wałem na ziemie 3-4 klasa
       
       
    • Przez rolnikgospodarny95
      Panie i Panowie mam pytanie odnosnie siewnika poznaniaka 6 2.7m chodzi mi o skrzynkę przekładniową w której znajduje się olej powiedzcie mi ile musi być tego oleju w skrzyni dodam ze siewnik jest z oku 1995 i skąd zabrać miarkę lub gdzie kupić taką mam zaślepionę taką srubą plastikową jak to było orginalnie bez miarki i jaki olej tam można wlać
    • Przez Paweł18
      Czy posiada ktoś tabelę wysiewu do tego siewnika?

    • Przez buszek
      Witam , 
      Od pewnego czasu mam na uwadze zakup ciągnika coś  o większej mocy niż ursus c 360   zanim zakupię ciągnik przeglądam maszyny i zastanawiam się właśnie nad agregatem  uprawowo-siewnym Mam pytanie jaką moc musi posiadać ciągnik do podanego poniżej agregatu ? 
       
       
      https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-aktywny-lekki-pierwszy-wlasciciel-CID757-IDyLVOP.html#af1d8fa0f9
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj