adamjazyniec

135km wystarczy do transportu wanną?

Polecane posty

Witam. Zamierzam rozpocząć usługi transportowe ciagnikiem w kompostowni ale ciągnik jaki moge kupić  z dofinansowania to 135km.jak myslicie czy bedzie on sie nadawał do transportu naczepą typu walking floor? Tylko po drogach utwardzonych. Zamierzam kupic case maxxum 135 cvx. Proszę o opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

chyba z trocinami i to suchymi, każda górka to będzie dla niego duże wyzwanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

kup najmiejszy model serii tak żeby miał te 135 km i mu chip tuning zrób na ok 165 km do 170 i będzie latał A w papierach będzie 135

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FranasNH    78

Zależy jaka ta wanna. Kumpel ciąga wannę Annabruger chyba 16-18ton New Holland'em TS135a i śmiga aż miło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206
Napisano (edytowany)

Do efektywnego transportu to mało, jeśli do tego dojdzie częste rozpędzanie i wzniesienia to tym bardziej mało. A skrzynia cvx wygodna ale traktor bedzie tracił dużo mocy na niej i długo sie bedzie rozpędzał.... Taka naczepa ma 90 kubików, masa całości wraz z wózkiem to grubo ponad 30t, traktor cały czas pójdzie na 100% obciążenia. Z takimi ładunkami to sensowna jazda zaczyna sie powyżej 250km.

Edytowano przez JD1052

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

90kubikow? czyli m3? bez przesady co to za naczepa musi być...średnia naczepa 40-45m3 potrzebuje ok 200kucy żeby jakoś z tym jechać.Zresztą szkoda opon... lepiej kupić konia za 30tys. i sie pitolić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o chipie ale ten model  jest tylko w wersji 4 cylindrowej. Wiec chipowanie go to chyba duże ryzyko nie uważacie?

 


a co do naczepy to zgadza sie. Największa wersja miesci 90m3(!!!!)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mam takiego maxxuma w cvx i można go jeszcze troszkę podkręcić. skrzynia rozpędza się szybko. do 25 ton na zaczepie śmiało możesz brać. a i z 30 też pojedzie. cvx lepiej się sprawuje w transporcie niż w polu. takie moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj