MateuszJenczewski

regeneracja podnośnika 1614

Polecane posty

siemka

mógłby ktoś polecić mi kogoś do regeneracji podnośnika w ursusie 1614? Mieszkam w województwie Kujawsko Pomorskim, niedaleko Grudziądza.  Moim zdaniem potrzebna jest mu regeneracja, ponieważ na zimnym oleju ledwo podnosi nowy 3 metrowy agregat talerzowy z hydropackiem, który wg producenta waży 1350 kg, a gdzie da radę z doczepionym i załadowanym siewnikiem. Problem z podnośnikiem zauważyłem jakiś czas temu. Nawet z podczepionym lekkim agregatem lub pługiem. Polega on na tym, że jak się podniesie na podnośnik i zgasi lub chodzi na wolnych obrotach, to szybko opada

z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack80    19

zdejmij podnośnik i sprawdz cylinder podnośnika ,być może scięło lub obróciło uszczelniacze na tłoku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może i tak, ale i tak bym chciał przerobić obecny, ponieważ mam tylko jeden siłownik pomocniczy, a chciałbym dołożyć drugi z drugiej strony, a sam się na tym nie znam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo rodzi się u mnie kolejne pytanie, czy istnieje możliwość ustawienie tak podnośnika, że jak się przesunie manetkę podnośnika do tyłu, żeby podniósł, oto może najpierw podnieść siewnik na hydropacka a potem cały agregat do góry? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

regeneracja - magiczne słowo ;)

Jak będziesz dzwonił to popytaj co wchodzi w skład regeneracji, żeby nie wyszło że umyją podnośnik, wymienią uszczelniacze, rozdzielacz zrobią ale już luzy na ramionach zostają, czasem zapomną jakiejś części wysłać itp.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dodatkowo rodzi się u mnie kolejne pytanie, czy istnieje możliwość ustawienie tak podnośnika, że jak się przesunie manetkę podnośnika do tyłu, żeby podniósł, oto może najpierw podnieść siewnik na hydropacka a potem cały agregat do góry? 

Takich cudów nie ma, żeby  siewnik najpierw to trzeba dźwignią od wywrotu.

 

 

może i tak, ale i tak bym chciał przerobić obecny, ponieważ mam tylko jeden siłownik pomocniczy, a chciałbym dołożyć drugi z drugiej strony, a sam się na tym nie znam  :)

Regeneracją się nie nacieszysz, bo taką fuszerkę odwalają że głowa mała, najlepiej samemu, jednak jak się nie znasz, to koło się zamyka.  Przeróbka na drugi siłownik jest bardzo prosta, na podnośniku jest tylko rurka z rozgałęzieniem na dwa siłowniki, i resztę i tak musisz sam zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310
Napisano (edytowany)

Zawieź do Agro Ursusa do Chojnic na wymiane naprawdę polecam tylko nie wiem ile kosztuje bo do C-360 650 zł wszystko zrobione na cacy zawozisz stary zabierasz gotowy .

Chyba że chcesz mieć swój stary na tip top pewny przywieź do mnie :D Załatwie Ci tą sprawe na cycuś glancuś :) a jak chcesz mieć 2 siłowniki to przywieź mi tą tylna płyte gdzie jest lewy siłownik i masz tuning na tip top :) Chociaż najbardziej ucieszył by mnie cały traktor :)

Edytowano przez UrsusCzesio

Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

nigdy więcej na wymianę, no chyba że ma się złom i liczy się na lepszy. Mówię to na podstawie swoich doświadczeń (przeciętnych).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Popieram,   :) nie raz widziałem co potrafią zrobić, no może jedynie pomalować, i to po świńsku.   :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

to mnie nastraszyliście, plan był taki, żeby ten ktoś był na moim podwórku i ten zregenerowany założył i zaraz próba  w agregacie z zahaczonym siewnikiem 

 

do końca sam nie wiem jaki jest stan obecnego podnośnika, ponieważ ciągnik jest u mnie dopiero dwa lata, 

 

do tej pory znalazłem coś takiego, rozmawiałem, to wymiana wraz z montażem u mnie na podwórku to 1200 zł, jest też opcja zawiezienie do Wrocławia obecnego podnośnika i naprawa mojego  

 

Witam Serdecznie

Zajmuje Się zawodowo naprawą i regeneracją rozdzielaczy oraz całych podnośników hydraulicznych
Wszystkich rodzajów i marek takich jak:

URSUS
ZETOR
MF
NEW HOLAND
JOHN DEERE
I WIELE INNYCH

Masz źle działający podnośnik ? 
Nie podnosi pełnych obciążeń?
Opuszcza nawet z małym ciężarem?
Ramiona ?skaczą? góra ? dół podczas pracy ?

To jedne z wielu oznak niesprawnego Podnośnika, z nami rozwiążesz ten problem. 
ZADZWOŃ !! Przyjedziemy na miejsce z drugim na wymianę !! 
Do każdego Podnośnika dodajemy PISEMNĄ GWARANCJĘ !!

NAPRAWIMY KAŻDY PODNOŚNIK

Jeśli masz problem z wyregulowaniem mechanizmu sterującego lub poprostu chcesz wymienić 
swój zużyty podnośnik skorzystaj z naszej pomocy.

Posiadam bogate doświadczenie w dziedzinie naprawy podnośników oraz zaopatruje wiele sklepów rolniczych.

W celu uzyskania dodatkowych informacji Prosze o kontakt telefoniczny
PPHU ŁAPA
Tomasz Łapa
602 302 173

Edytowano przez MateuszJenczewski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taaaaaaak     :)  żeby wszyscy w połowie choć tak naprawiali jak siebie reklamują to byłoby ok.  Jakbym miał zapłacić 1200 zł,to za 2000 zł kupuję nowy rozdzielacz i pierścienie i wiem że pieniądze w błoto nie pójdą.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to duży temat pod rozwagę :) 

 


plus z moim obecnym zauważyłem, że co jakiś czas jakby ramiona podnośnika się luzują i co jakiś czas dokręcam kluczem, można to wyeliminować? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Śruby powinny być zabezpieczone podkładkami odginanymi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U Ciebie jest albo pierścienie już zużyte, albo rozdzielacz, ewentualnie jakaś rurka, może być jeszcze nieszczelny zawór bezpieczeństwa cylindra ten na zewnątrz. Tam nic innego nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

raz z ciekawości u sąsiada podczepiliśmy pług obracany 4 skibowy, jakiś stary i ciężki NAUD chyba, ciągnik go podniósł jedynie na max 5 cm, więcej nie dał rady, a przy okazji pękła jedna rurka, co olej idzie na szybkozłacza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To że opada to ewidentnie jest przeciek w podnośniku, ale jeśli nie jest zbyt duży, to podnieść powinien bez większego problemu, być może pompa kłania się do wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takich cudów nie ma, żeby  siewnik najpierw to trzeba dźwignią od wywrotu.

Regeneracją się nie nacieszysz, bo taką fuszerkę odwalają że głowa mała, najlepiej samemu, jednak jak się nie znasz, to koło się zamyka.  Przeróbka na drugi siłownik jest bardzo prosta, na podnośniku jest tylko rurka z rozgałęzieniem na dwa siłowniki, i resztę i tak musisz sam zrobić.

 

Można zrobić wyprowadzenie z podnośnika na gniazdo hydrauliczne i wtedy będzie działać tak jak kolega chce. U mnie w 16245 jest tak fabrycznie zrobione. 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Mówisz chyba o gnieździe zasilanym razem z siłownikami pomocniczymi, owszem to jest fabrycznie, ale wtedy podnosi wszystko razem, innego fabrycznie nie ma, być może tam i podnosi trochę szybciej siewnik niż agregat, szczerze powiedziawszy nie wiem bo nigdy tam nie podłączam, ale pewne jest że olej tłoczy równocześnie do cylindra podnośnika i na siłowniki wspomagające. Może być jeszcze fabrycznie dodatkowy rozdzielacz jedno sekcyjny dwustronnego działania, i nic poza tym.

 

Ps. Sorry za wykorzystanie fotki Twojego ciągnika @paktofonikas1987, ale to o nim pewnie piszesz i tak tam jest jak napisałem powyżej.     :)

post-192985-0-89738900-1494413270_thumb.jpg

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Sean, takie pytanko, a to nie będzie problemu z tym, że jak siewnik podniesie to olej będzie dalej pompował i ciśnienie porozsadza węzę? czy jest tam jakiś zawór zwrotny? 

 


bo jak siewnik podniesie szybciej, a reszte później, to może być tak że cały czas będzie ciśnienie na siłownikach z hydropacku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

W żadnym wypadku nic nie porozsadza, to jest jeden obieg z głównym cylindrem, napompuje i odetnie zasilanie, tylko lepiej jest podłączyć hydropak jadnak na szybkozłącza wywrotu, wtedy podnosisz i opuszczasz siewnik kiedy chcesz, jeżeli wszystko jest sprawne, to idzie to bardzo szybko, ja u siebie musiałem założyć jeszcze na agregacie zawór jednostronnie tłumiący, bo zbyt szybko podnosił, za szybko.  Na szybkozłączach wywrotu też nawet jeśli przytrzymasz dłużej, nie ma prawa niczego porozsadzać, o ile nikt nie majstrował przy zaworze bezpieczeństwa pompy,  fabrycznie ustawiony jest na około 170 at.i tak ma być. 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówisz chyba o gnieździe zasilanym razem z siłownikami pomocniczymi, owszem to jest fabrycznie, ale wtedy podnosi wszystko razem, innego fabrycznie nie ma, być może tam i podnosi trochę szybciej siewnik niż agregat, szczerze powiedziawszy nie wiem bo nigdy tam nie podłączam, ale pewne jest że olej tłoczy równocześnie do cylindra podnośnika i na siłowniki wspomagające. Może być jeszcze fabrycznie dodatkowy rozdzielacz jedno sekcyjny dwustronnego działania, i nic poza tym.

 

Ps. Sorry za wykorzystanie fotki Twojego ciągnika @paktofonikas1987, ale to o nim pewnie piszesz i tak tam jest jak napisałem powyżej.     :)

attachicon.gif316434259_7_644x461_ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-_rev013.jpg

 

Dokładnie to miałem na myśli. Ja korzystam z tego złącza przy nabudowanym siewniku i znacznikach hydraulicznych. 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wojtek
      od pewnego czasu mam problem z podnosnikiem, otóż co chwila mi opuszcza sie (dzwignia od podnoszenia nie przesuwa sie) czasem nawet nie moge z agregatem zawrócic bo podniose, zaczne cofac a agregat juz na ziemi, z dalszych pól wrócić czy dojechac to już tragedia, czasem podniesie sie do polowy i wtedy ani nie chce sie opuscic ani wyzej podniesc
      co moze bys przyczyną tego?? już wymienilismy rozdzielacz po kilka razy te wszystkie zawory, pompke wspomagającą (obecnie jest zaslepiona bo mówili ze ona moze to powodowa c i nic to nie dało) :angry:
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Czym różnią się oba ursusy (oprócz wyglądu i daty produkcji)
    • Przez bel920
      co to może być , od 4 polowej w góre przy załączonym napędzie skrzynia zaczyna wyć 4 pol. idzie wytrzymać ale 2 szosowa to uszy bolą , jazda w polu , koła przód tył zgrane , wlany świerzy olej
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam !!!
      Mam zamiar zrobić przeróbkę, otóż chcę wstawić do ursusa 1614 skrzynie piegów od ursusa 1224 powodem jest brak przełożeń w 3 biegowej skrzyni do danej pracy. Nie którzy pewnie będą pisali, że nie wytrzyma bo w 16 tce jest mocniejsza, ale moim zdaniem to piep....nie kotka za pomocą młotka. Ponieważ waga obu ciągników jest taka sama to i obciążenie skrzyni podobne, a że 16-tka ma 5 obciążników więcej z przodu niż 12 - tka to raczej różnicy nie zrobi mam rację????
       
      czy są jakieś inne powody ???
       
      a mam jeszcze jedno pytanko, bo podobno w 16-tce jest mocniejszy wzmacniacz momentu więc da się go pszełożyć do skrzyni 12 - tki??? ^^
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam Wszystkich serdecznie
      Czy Ursus 1604 poradzi sobie z talerzówką BDT-7 ?
      Zastanawiam się także jak sprawuje się przedni TUZ montowany w Ursusach serii 12 oraz 16 ?
      Czy standardowa pompa oleju, daje radę czy też potrzebna jest dodatkowa?
      Jaki udzwig ma taki tuz w wyżej wymienionych ursusach.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj