Skocz do zawartości
krawio4

Dwa pytania o saletrzak i mocznik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Mocznik
krawio4    1
Napisano (edytowany)

Witam,

Proszę o informację jaki jest czas wchłaniania  przez wilgotna glebę nawozów azotowych tj saletrzak i mocznik ?

Żeby nie stracić nawozu ile godzin przed deszczem trzeba rozsiać na wilgotna glebę saletrzak i  ile godzin przed deszczem mocznik ?

Pozdrawiam.

Edytowano przez krawio4

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez pawelu
      Siemka.
      przed rokiem dawałem pod przenice 300-350kg polifoski 8 pod korzen teraz jak sobie to policzyłem te wszystkie pełne dawki nawozów i oprysków to wychodze na minusie. czytałem w jakiejs rolniczej gazecie ze odpowiednik polifoski 8 w niemczech jest o połowe tanszy. wogule w niemczech jest tylko drozszy mocznik a reszta jest o wiele tansza. w tym roku chyba dam połowe tego nawozu co zwykle bo bede stratny
      A jak wy bedziecie sypac nawóz dajecie pełne dawki czy ograniczacie...
    • Przez Pajej
      Był u mnie wczoraj człowiek co sprzedaje, a nawet rozsiewa popiół na pola jako nawóz dość ciekawie o tym mówił i mam na to trochę ochoty. /ma 2 warianty tego.
      1 tzw słaby można go rozsiać samemu, bo lekko zwilżony cena 70zł/t netto bez rozsiewania za rozsiane 20 zł/t
      skład
      K 3-5
      P śr 1,5
      Mg śr 2
      CaO śr 4
      S śr 1,5

2 tzw mocny  cena za niego to potas x2,5zł netto z usługa rozsiania inne składniki gratis
      K 15-20
      P 3,7
      Mg 6,3
      CaO 18
      S 6,7
      składniki poza K podałem srednie wartosci z kilku badań.
      kazda partia ma inny skład w tym drugim płaci sie tylko na potas reszta gratis . Ten pierwszy to loteria bo płaci sie 70 zł nie zależnie od składu.
      Co myślicie o tym???
    • Przez djpala
      Mam takie pytanie, czy ktoś rozlewał gnojówkę na zboża po siewie??
      Czy ktoś to praktykował ??
    • Przez kubatedi
      Cześć  Forumowicze
      Mam jedno pytanko do was drodzy koledzy :-) Co sądzicie żeby dać na żyto ozime w marcu odmiana ( Dańkowskie diamnet ) 100kg polifoski 6+100kg salmagu to wymieszać a na drugą dawkę 150 kg saletrzaku  ? Oraz jeszcze jedno pytanko polećcie mi jakąś dobra mieszaninę środków na owo żyto a mianowicie chodzi mi o jakiś herbicyd do poprawy jesiennego zabiegu gdzie zastosowany był boxer  800 ec do tego jakiś  fungicyd  także antywylegacz i chciałbym  odrazu tam dodać nawozy dolistne Jakie środki polecacie do takiej mieszaniny żeby przyniosły super efekt Dzięki za każdą propozycje i trzymajcie się ciepło
      Narazicho