Polecane posty

Witam. Zwracam się do posiadaczy agregatów talerzowych firmy Strumyk Tiger z pytaniem ,czy są z nich zadowolenie i czy polecają .

Pytam ponieważ zbieram opinie na temat tego agregatu , iż chcę taki zakupić na wyposażeniu :talerz 560 , hydr-pak, wał packera.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eliasztp   
Gość eliasztp

Witam. Mam Strumyka od roku i chyba nie kupiłbym go drugi raz ewentualnie bardzo bym się zastanowił. Nie mam dużego areału, maszyna u mnie raczej jest na wakacjach niż ciężkiej pracy a już występują problemy. Ciągle przesuwa mi się jeden talerz w lewo mimo wielu prób dokręcania go, przez co nie równo kroi i nie bierze na całej szerokości. Po za tym wiecznie zaklejony tylny rząd talerzy z obu stron ( lewa i prawa strona talerza)  i zbierająca się ziemia miedzy tymi talerzami przez co nie kręcą się one z odpowiednią szybkością ponieważ są blokowane niezależnie czy talerzuje kukurydzę, ściernie po pszenicy, jęczmieniu czy kroje czystą ziemie po orce. Z drugiej strony niska cena, więc nie ma co się spodziewać, że będzie robić nie wiadomo co. 

 

P.S. Nie wiem jak się tutaj dodaje zdjęcia to coś bym wkleił to co opisałem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Wstaw sobie zgrzebło za każdym rzędem talerzy i będzie dużo lepiej. Tylko ustaw je pod kątem do tyłu, tak aby tylko zbijało ziemię do dołu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandit1945    5

Ja mam strumyk Tiger 3 z packerem.

I mi zostawia strasznie nie równe ściernisko.... Tzn po zrobionym polu bardzo nie równo się jedzie .....

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez marcus93
      Witam;) tak jak w tytule postu, co o nich myślicie? ktoś posiada i czy nadają się do rozsiewania wapna węglanowego w zwykłej postaci? proszę o szybkie odpowiedzi, z góry dzięki;)
    • Przez rafal116
      witam o poprzedniego roku jestem posiadaczem rozsiewacza STRUMYK 300l http://allegro.pl/rozsiewacz-do-nawozow-6-lopatkowy-i3879756503.html (ten pomarańczowy do zbóż) posiada on 6 łopatek i 2 dziury którymi leci nawóz. Wielkość dziur regulowana jest 2 wajchami. Do wajch przylega blacha z otworami według mnie jest to jakaś podziałka bo można tam włożyć sworzeń i zablokować w ten sposób przesunięcie się wajch po uwczesnym ustawieniu normy wysiewu. Może ktoś będzie wiedział na którą dziurkę w blasze ustawić te wajchy aby wysiać 200kg saletry na 1 h. Ten rozsiewacz będzie pracował z c330.
    • Przez Mati2812820
      Witam Posiada ktoś może rozsiewacz Strumyk Tytan? Jeżeli tak to prosiłbym o zamieszczenie tu opinii na jego temat. Głównie chodzi mi o dokładność wysiewu i awaryjność.
    • Przez stiwi6
      Wiatm
       
      Zakupiłem agregat talerzowy z tej firmy i z tąd oytanie do posiadaczy takiego sprzetu. Moj agregat wziąłem z talerzami 610 mm i zauważyłem że skrajne talerze sa 560 mm czy jest to noramle przy takiej konfiguracji ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj