Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam. Zwracam się do posiadaczy agregatów talerzowych firmy Strumyk Tiger z pytaniem ,czy są z nich zadowolenie i czy polecają .

Pytam ponieważ zbieram opinie na temat tego agregatu , iż chcę taki zakupić na wyposażeniu :talerz 560 , hydr-pak, wał packera.

Pozdrawiam

eliasztp    0

Witam. Mam Strumyka od roku i chyba nie kupiłbym go drugi raz ewentualnie bardzo bym się zastanowił. Nie mam dużego areału, maszyna u mnie raczej jest na wakacjach niż ciężkiej pracy a już występują problemy. Ciągle przesuwa mi się jeden talerz w lewo mimo wielu prób dokręcania go, przez co nie równo kroi i nie bierze na całej szerokości. Po za tym wiecznie zaklejony tylny rząd talerzy z obu stron ( lewa i prawa strona talerza)  i zbierająca się ziemia miedzy tymi talerzami przez co nie kręcą się one z odpowiednią szybkością ponieważ są blokowane niezależnie czy talerzuje kukurydzę, ściernie po pszenicy, jęczmieniu czy kroje czystą ziemie po orce. Z drugiej strony niska cena, więc nie ma co się spodziewać, że będzie robić nie wiadomo co. 

P.S. Nie wiem jak się tutaj dodaje zdjęcia to coś bym wkleił to co opisałem. 

Wiadomość z agroFakt.pl

akmaly    228

Wstaw sobie zgrzebło za każdym rzędem talerzy i będzie dużo lepiej. Tylko ustaw je pod kątem do tyłu, tak aby tylko zbijało ziemię do dołu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mafiastrozyska
      Witam jak w temacie potrzebuje opini na temat nowych ciągników Case Farmall 85A. Jak sie sprawują. Słyszałem że są troche nie udane i nie wiem czy ryzykować  zakup. 
    • Przez kot003
      Witam,
      Od jakiegoś czasu nosze się z zamianą mojego Dominatora 88 na coś większego/nowszego. Myślałem o Lexionach 405-430 ewentualnie Mega 204-208 z kabiną lexiona, ewentualnie 88vx, 108vx. Ceny Lexionów jak i Megi podobne. Ja wolałbym Lexiona gdyż dużo dobrego o nich słyszałem jednak tata odradza je bo ktoś mu mówił że są duże problemy z płytkami układów scalonych które bardzo często siadają, ile w tym jest prawdy? A może lepszym rozwiązaniem będzie lexion sprzed 98 roku który ma te układy na kablach? Kombaj miałby pracować na około 150ha rocznie, nie kosiłby kukurydzy. Heder jaki miałby z tym kombajnem współpracować to składany 5,4m lub klasyczny 5,1m
    • Przez Lukas85
      Koledzy czy ktoś użytkuje kombajn Case 2188/2388 i moglby cos na jego temat powiedziec? Jak sie sprawuje jak jest z awaryjnoscią jaką ma skrzynie (hydrostat czy cos innego). Czy jest mozliwosc koszenia "na pokos" bez rozdrobnienia słomy? Porównując ceny tych kombajnów z podobnego rocznika z claas'em jest sporo tańszy. Obecnie pracuje na kombajnie Claas Dominator 96 z hydrostatem. Dużym minusem tego kombajnu jest silnik umieszczony z tyłu zaraz za kabina. Po pierwsze mocno grzeje w plecy a po drugie hałasuje. Case jest sporo krótszy a jednoczesnie bedzie bardziej zwrotny. Jakis czas temu znajomy kupił Lexiona o ile dobrze pamietam 405. Czy w case jest tak samo dużo elektroniki? w lexionie obok drzwi jest cała szafa z przekaznikami, nie daj Boze żeby dostały się tam myszy... 
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Danielkoltun
      Witam . Przeczytałem kilka tematów na Agrofoto ale nie znalazłem tego czego bym oczekiwał więc postanowiłam napisać tutaj , mianowicie chce kupić renault 7514 ls z 1986r , potrzebuje opinie o tym modelu . Oglądałem jeden taki egzemplarz i sytuacja wygląda tak : traktor łanie zapala , biegi ma w podłodze ( dwie wajchy , 3 zakresy i 4 biegi , rewers przy kierownicy koło gazu ręcznego ) , chodzą ciasno i wyraźnie , traktor przy jeździe do przodu trochę wyje ale to może przez to że hamulce go strasznie trzymają bo jak się wciska sprzęgło podczas jazdy to się zatrzymuje jak przymurowany . Mógłby mi ktoś wyjaśnić jak wyłącza się blokadę i która to wajcha bo ciągnik był na blokadzie podczas oglądania a nie mogłem ogarnąć co i jak , jest jeszcze jedna wajcha o której nie mam pojęcia taka długa co jest pod pulpitem i ona idzie na stronę prawą i do góry wygląda to jak jakiś rozdzielacz jednosekcyjny  , czy wajcha z gumową rączką koło sprzęgła to drugi stopień sprzęgła ? , czy hamulce są zbudowane w podobny sposób jak w MTZ bo bym je przejrzał . I na koniec na co zwrócić jeszcze uwagę . Proszę o pomoc i pozdrawiam . 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.