MafiaRuszkowo

Żółknący jęczmień. Pilne !!!

Polecane posty

Napisano (edytowany)

Panowie potrzebuję szybkiej odpowiedzi mianowicie na moim polu jęczmień zaczął ostatnio żółknąć a szczegulnie w jakiś dołkach.W miejscach położonych na górce albo przy krzakach nie zżółkł.A miejscami są prawie gołe place.Dzieje się tak nie tylko u mnie ale u sąsiadów też.Więc co to może być ? Proszę o szybką radę/odpowiedz  co robić.

Edytowano przez MafiaRuszkowo

Wiadomość z agroFakt.pl

aprochota    231

zimno i mokro daj mu siarczanu magnezu z jakas odżywka i cos na grzyba opeyskaj i czekaj u mnie bylo podobnie z pszenicą tydzien temu opryskalem taką mixturą i dzis jiz jest o wiele lepiej

cris10    55

Mi się wydaje że jest mokro zbyt bo jak przy krzaku jest okej , krzak wodę wyciąga jednak trochę

wilhelm    406

Normalne że jęczmień będzie żółknąć w miejscach, gdzie jest zbyt mokro.. Korzenie jeczmienia są wrażliwe na brak tlenu, którego notabene w glebie wysyconej wodą brakuje. Pierwszy raz widzicie coś takiego ?

szymon09875    1395

U mnie ten wcześniej siany przymarzl :/ ale tylko lisicie trochę dol zdrowy :) dziś dostal kizerytu 100kg/ha oby pomoglo :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Badek15
      Witam.
      Planuję na wiosnę zasiać mieszankę zbożową jarą składającą się z owsa i jęczmienia.
      Myślałem o jęczmieniu Rubaszek oraz owsie Bingo lub Harnaś. Pytanie jak z dojrzewaniem tych odmian czy dojrzewają w miarę w jednakowym terminie ? chce uniknąć opsypywania się jednej odmiany gdy druga będzie nie dojrzała.
      ktoś ma doświadczenie  z tymi odmianami ? 
    • Przez Miki7211
      Po wstępnych oględzinach działu zboża stwierdziłem ze jest masa podobnych tematów. Dla tego zakładam ten temat i go przyklejam po to zeby wszystkie wasze problemy dotyczace zbóż ozimych opisywac własnie tu
    • Przez kamil5421
      Witam. Pierwszy raz zasiałem jęczmień ozimy odmiana jakubus 5ha, teraz mam pytanie czym można go teraz opryskać na jesieni, jaki środek zasosowac na chwast, mszyce i grzyba, czy dać coś na wzmocnienie na jesieni aby lepiej przezimował, z góry dziękuję za podpowiedzi
    • Przez yacenty
      Witam!
      jaka odmiane polecicie? typowa paszowka, ma byc dla swin i ma byc sloma szybko
      w tym roku pojedlismy na browarnym i juz wiecej nie chcemy 6on z ha i po 420zl a dosc duzo odpadlo na czyszczeniu
      jakie macie doswiadczenia z jeczmieniem zimowym?

pozdrawiam
      YacentY
    • Przez Mateusz100
      Witam mam posiany jećzmien ozimy i narazie nic nei pryskałem ale zauważyłem ze liście robia sie zólte i więdną i usychają czym jest to spowodowane bo nie mam pojęcia a przy granicy to cały pas sie zrobił żółty nie mam pojecia dlaczego proszę o pomoc?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj