Skocz do zawartości
MafiaRuszkowo

Żółknący jęczmień. Pilne !!!

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Napisano (edytowany)

Panowie potrzebuję szybkiej odpowiedzi mianowicie na moim polu jęczmień zaczął ostatnio żółknąć a szczegulnie w jakiś dołkach.W miejscach położonych na górce albo przy krzakach nie zżółkł.A miejscami są prawie gołe place.Dzieje się tak nie tylko u mnie ale u sąsiadów też.Więc co to może być ? Proszę o szybką radę/odpowiedz  co robić.

Edytowano przez MafiaRuszkowo

Wiadomość z agroFakt.pl

aprochota    79

zimno i mokro daj mu siarczanu magnezu z jakas odżywka i cos na grzyba opeyskaj i czekaj u mnie bylo podobnie z pszenicą tydzien temu opryskalem taką mixturą i dzis jiz jest o wiele lepiej

cris10    28

Mi się wydaje że jest mokro zbyt bo jak przy krzaku jest okej , krzak wodę wyciąga jednak trochę

wilhelm    402

Normalne że jęczmień będzie żółknąć w miejscach, gdzie jest zbyt mokro.. Korzenie jeczmienia są wrażliwe na brak tlenu, którego notabene w glebie wysyconej wodą brakuje. Pierwszy raz widzicie coś takiego ?

szymon09875    167

U mnie ten wcześniej siany przymarzl :/ ale tylko lisicie trochę dol zdrowy :) dziś dostal kizerytu 100kg/ha oby pomoglo :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Miki7211
      Po wstępnych oględzinach działu zboża stwierdziłem ze jest masa podobnych tematów. Dla tego zakładam ten temat i go przyklejam po to zeby wszystkie wasze problemy dotyczace zbóż ozimych opisywac własnie tu
    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez MafiaLolek
      Nabyłem Jęczmień ozimy jest w nim bardzo dużo ości i nie wiem co z tym zrobić Proszę o pomoc
    • Przez MafiaLolek
      Witam mam 5 I 6 klase ziemi.
      I niewiem jaki jeczmien jest lepszy na te klase ziemi.
      Jeczmien dwurzedowy czy szesciorzedowy
    • Przez Xerkses
      Mam zamiar ubezpieczyć kilka hektarów jęczmienia ozimego czy miał ktoś doczynienia z firmą ubezpieczeniową Concordia jak oni podchodzą do szacowania strat itp.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.