Sashimo

Owce Kameruńskie - dokarmiać latem ?

Polecane posty

Sashimo    0

Mianowicie chodzi mi o to czy muszę w lecie gdy się pasą na łące dawać im siano oraz pasze treściwe (kukurydza,buraki,ziarna itd) trawy mają pod dostatkiem. Owiec mam 24 sztuki. Pytam bo szwagierka która studiuje weterynarię zarzuca mi, że one głodują i powinienem im dawać siano oraz ziarna co dla mnie jest głupotą bo jeśli ktoś ma 300sztuk to też dowozi na pastwiska siana oraz ziarno ?

 

Proszę o odpowiedź bardziej doświadczonych hodowców :)

 

PS: mają ciągle kostki soli dla owiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Wszystko zależy od tego co na tym pastwisku rośnie i czy im to wystarcza. Generalnie odrobina siana nie zaszkodzi ale nie po to by dokarmiać a raczej po to by urozmaicić żywienie oraz regulować układ pokarmowy. Jeśli mają dużo trawy to siano będą jeść tylko symbolicznie dla celów o których napisałem. Możesz zrobić paśnik na wzór tych dla dzikiej zwierzyny czyli z daszkiem żeby deszcz nie moczył siana. Jeśli będą jeść bardzo mało to znaczy,że nie są głodne i wystarczy,że od czasu do czasu dasz im odrobinę nowego siana.

Pamiętaj też o dostępie do czystej wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sashimo    0

a mam pytanie jeszcze co do samego nocowania czy one muszą być w stajni czy wystarczy im jakaś jata z daszkiem i 3 ścianami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Co prawda to nie są "normalne" owce i nie mają wełny ale w krajach z których pochodzą noce są bardzo zimne i raczej tam ich nikt do budynków nie zamyka.

Jak zrobisz im taką wiatę i w tej wiacie będzie paśnik z odrobiną siana, lizawka i woda to będą tam chętnie przychodzić w przerwach między skubaniem trawy.

Przy owcach większym problemem niż zimno jest zagrożenie ze strony drapieżników. Oczywiście wszystko zależy od rejonu Polski. Na przykład w moich stronach są wilki, rysie a ostatnio również szakale, które przywędrowały ze wschodu oraz jenoty. Do tego oczywiście psy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czy o takie owce chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Hhehehehe ciekawe spojrzenie na hodowlę zwierząt no ale gdybym miał do wyboru te policjantki i tą sukę to też bym wybrał sukę :D


Damian chyba masz zapchaną pocztę. Mam opony 18,4/38 Good Year w ładnym stanie do sprzedania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chyba zapchana. Ale opony już kupiłem, dobrze że przypomniałeś to zmienię opis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Jak kameruński to raczej muzułmanin a oni podobno lubią kozy więc wszystko możliwe :D To oczywiście taki żart nie poprawny politycznie a tak serio to są to pokrewne gatunki i może i wyszłaby mieszanka ale pewien nie jestem a jak by nawet wyszła to prawdopodobnie nie zdatna do dalszego rozrodu jak nasze Żubronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Wszystko zależy od tego co na tym pastwisku rośnie i czy im to wystarcza. Generalnie odrobina siana nie zaszkodzi ale nie po to by dokarmiać a raczej po to by urozmaicić żywienie oraz regulować układ pokarmowy. Jeśli mają dużo trawy to siano będą jeść tylko symbolicznie dla celów o których napisałem. Możesz zrobić paśnik na wzór tych dla dzikiej zwierzyny czyli z daszkiem żeby deszcz nie moczył siana. Jeśli będą jeść bardzo mało to znaczy,że nie są głodne i wystarczy,że od czasu do czasu dasz im odrobinę nowego siana.

Pamiętaj też o dostępie do czystej wody.

 

co prawda mam zwykłe owce,majną mnóstwo zielonego, a siano wcinają w dużych ilościach


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Tomolsztynek
      Witam serdecznie 
      mam w planie dorobić w tym roku i sprzedawać maliny i truskawki w sezonie będę to robił w moim miasteczku pierwszy raz 
      szukam osób od których mógłbym odbierać towar mam własny transport czy może ktoś pomóc od czego zacząć lub dać kontakt do kogoś kto by mi sprzedawał owocki 
      pozdrawiam wszystkich 
    • Przez tomek12051133
      Witam. Będę miał 6owieczek młodych z kolczykami. Problem mam w tym że chciałbym za rok brać dopłaty na nie a chyba trzeba miec 10sztuk minimum. 
      Czy ma ktoś takie młode owieczki na sprzedaż z malopolski? Chętnie kupię.
    • Przez piskozub
      stado 16 szt . Koronowo
    • Przez drhenry
      Call: +44 7477 198855
      WhatApp +44 7477 198855
      E-mail: support@realdocuments24.com
      Website: https://realdocuments24.com/
      We are a team of Prometric consultants ,Professors, Doctors working at the various database management system helping candidates clear exams (pass) with legitimate processes without sitting for exams, making available exam questions and answers for all exams, upgrade your results as well such as:MRCP,MRCS,MRCPCH,MRCOG,MRCEM/FRCEM,FRCS,FRCOPTH,FRCR,FRCPATH,FRCOG,RCVS,FACOG,COBGC,MBBS,NCLEX,BAMS,BDS,BHMS,MOH,DHA,HAAD,GCC,RTA,DHCC,OMBS,NHRA,AMC,AZREX,USMLE,BCS,SPLE,SLE,ACI,AIIM,NCLEX,USMLE,others major exams like NBDE,NDEB,PEBC,NDEB,NCEES,CLAT,UGC NET,CA,GAOKAO,UPSC LSAT,GATE,CAT,NVIDIA, LNAT,IIT.JEE,CFA.
      Obtain your license, certificate now at a good rate due to the smartness of the various severs at the various database.

      CONTACT US FOR MORE INFORMATION!!

      Call or WhatsApp(+44 7477 198855)

      Website: https://realdocuments24.com/

    • Przez BraumHere
      Może ktoś kupował płyty włókno-cementowe, czy możecie mi doradzić, gdzie mogę kupić dużą partię płyt włókno-cementowych w dobrej cenie? Muszę pokryć dość duży budynek.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj