Zaloguj się, aby obserwować  
zielony

zapotrzebowanie na moc pras zwijajacych pasowych

Polecane posty

zielony    0

tak jak w temacie... czy ktos mi moze powiedziec jakie jest zapotrzebowanie na moc w prasach pasowych??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27

Jakie ma zapotrzebowanie na moc prasa pasowa z nożami, czy 85 KM wystarczy do niej bo podobno mają mniejsze zapotrzebowanie na moc i czy jest lepsza do sianokiszonki pasówka czy walcówka ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

Ja mam pasówkę z rotorem ale bez noży i ciągnę ją u 912 i ma lekko robię baloty do 180 cm i nawet w tych największych dymku nie puści ale na noże do rotora to trzeba coś lepszego podczepić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek    0

Prasa walcowa metal-fach sokółka potrzebuje 35 kw czyli tak około 50 koników


....................Jo Władzia miołym mom i mieć bydę.................
.........I jeszcze coś t25a to moc i siła której 30-stka się nie ima............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Czyli 47 km. Tyle ile ma ursus 3512/4


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

Wypadało by mieć trochę zapasu ale znając polskie maszyny to c-330 by sobie poradził a tak pro po to u nas w wiosce jd 545 z ursusem c-360 3p pracuje ale można powiedzieć że nie zbyt dużo bo i tak wiele kostkuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Producent i tka zawyża zapotrzebowanie na moc do maszyn.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

W instrukcji obsługi od jd 550 pisze że minimalne zapotrzebowanie na moc to 37kw niestety zetor 7211 w sianokiszonce ma ciężko... a prasa bez rotora i noży....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajomy co ma obok nas pole ma Varianta 180 i ciąga ZTSem 120km. Mówił, że do tej prasy 130-140km to odpowiednia moc.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macieja910    0

Do Metal-Fach Z-562 to niby te 35Kw wystarczy ale ta prasa potrzebuje większego ciągnika żeby odpowiednio działać. U mnie ciąga ją 7245 to czasami potrafi go ściągnąć z obrotów nieźle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

ursus c360 z metalfachem pójdzie, ale dobrego efektu nie będzie, sam to przerabiałem, za mało koników przy zbijaniu beli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do znawców pras zmiennokomorowych na pasy; jak dużą belę można zrobić z sianokiszonki lub z żywej trawy? Bo słyszałem że średnice 180cm można uzyskać tylko w słomie. I jeszcze jedno, jakie może mieć zapotrzebowanie na moc prasy zmiennokomorowej na pasy z rotorem i nożami przy belach o max średnicy w sianokiszonce?


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

zrobić dużą belę z sianokiszonki przy ciągniku odpowiednio dużej mocy pewnie nie było by problemu. Natomiast problem zaczął by się przy owijaniu. Żadna owijarka nie poradzi sobie z belą o średnicy większej niż 160cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze szeregowa? Chodzi mi o to czy producent prasy zwijajacej nie zastrzega zeby nie robic beli o duzej srednicy powyzej jakiejs tam wilgotnosci zbieranego materialu, bo cos moze sie uszkodzic.


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj