Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
zielony

zapotrzebowanie na moc pras zwijajacych pasowych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

zielony    0

tak jak w temacie... czy ktos mi moze powiedziec jakie jest zapotrzebowanie na moc w prasach pasowych??

makowiaczek    2

Jakie ma zapotrzebowanie na moc prasa pasowa z nożami, czy 85 KM wystarczy do niej bo podobno mają mniejsze zapotrzebowanie na moc i czy jest lepsza do sianokiszonki pasówka czy walcówka ???

Wiadomość z agroFakt.pl

ariss    2

Ja mam pasówkę z rotorem ale bez noży i ciągnę ją u 912 i ma lekko robię baloty do 180 cm i nawet w tych największych dymku nie puści ale na noże do rotora to trzeba coś lepszego podczepić

benek    0

Prasa walcowa metal-fach sokółka potrzebuje 35 kw czyli tak około 50 koników

zdruj77    1

Wypadało by mieć trochę zapasu ale znając polskie maszyny to c-330 by sobie poradził a tak pro po to u nas w wiosce jd 545 z ursusem c-360 3p pracuje ale można powiedzieć że nie zbyt dużo bo i tak wiele kostkuje

Luke16    156

W instrukcji obsługi od jd 550 pisze że minimalne zapotrzebowanie na moc to 37kw niestety zetor 7211 w sianokiszonce ma ciężko... a prasa bez rotora i noży....

macieja910    0

Do Metal-Fach Z-562 to niby te 35Kw wystarczy ale ta prasa potrzebuje większego ciągnika żeby odpowiednio działać. U mnie ciąga ją 7245 to czasami potrafi go ściągnąć z obrotów nieźle

sydney    32

ursus c360 z metalfachem pójdzie, ale dobrego efektu nie będzie, sam to przerabiałem, za mało koników przy zbijaniu beli.

Mam pytanie do znawców pras zmiennokomorowych na pasy; jak dużą belę można zrobić z sianokiszonki lub z żywej trawy? Bo słyszałem że średnice 180cm można uzyskać tylko w słomie. I jeszcze jedno, jakie może mieć zapotrzebowanie na moc prasy zmiennokomorowej na pasy z rotorem i nożami przy belach o max średnicy w sianokiszonce?

semos    11

zrobić dużą belę z sianokiszonki przy ciągniku odpowiednio dużej mocy pewnie nie było by problemu. Natomiast problem zaczął by się przy owijaniu. Żadna owijarka nie poradzi sobie z belą o średnicy większej niż 160cm.

Moze szeregowa? Chodzi mi o to czy producent prasy zwijajacej nie zastrzega zeby nie robic beli o duzej srednicy powyzej jakiejs tam wilgotnosci zbieranego materialu, bo cos moze sie uszkodzic.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość