radek1996

Bydło mięsne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
radek1996    0

Witam, mam zamiar wystartować z hodowlą bydła mięsnego, tylko nie w celu sprzedaży odsadków tylko w celu pozyskania wlasnego materiału do dalszego opasu. Co o tym sądzicie, piszcie wszystkie za i przeciw. Jezeli jest taki temat prosze o usuniecie, ja nie moglem znaleźć. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek94    15

znaczy chcesz mieć swoje mamki czysto mięsne? i trzymać to co się urodzi do samego końca nic nie sprzedawać? a o jakiej rasie,myślisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek1996    0

Tak,byczki trzymac do konca jalowki zostawiac na powiekszenie stada. Właśnie ten wybor rasy chyba będzie najwiekszym dylematem. Myślałem nad limousie lub herefordem. Na dzień dzisiejszy nie ma swiezego tematu odnosnie zestawienia tych dwoch ras

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek94    15

myślę że to dobry pomysł, mój kolega też chce swoje mamki 3mać bo problem jest z cielakami, a i teraz cena jaką trzeba zapłacić za 100 kg limusine czy innego odstrasza! tylko on chce cheralise, bo jeden u nas miał limousiny to mu zwialy z zagrody i po całym powiecie je ganiali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Raczej zysków sięnie spodziewaj dużych bydło mięsne to mało dochodowy biznes ina zyski przyjdzie długo czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek1996    0

No, możliwe że będzie trzeba trochę poczekac ale patrzac z tej perspektywy że ci co sprzedaja odsadki i ci co je kupuja i opasaja na tym zarabiaja to czemu nie polaczyc tego razem. Jaką rase proponujecie, zapomniałem dodac że u mnie mamki z mlodzieza cały sezon by byly na pastwisku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek94    15

limousine, hereford, lub charlie. myślę że najbardziej trafny wybór to limousiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelKtm525    193

opłacalność bydła miesnego jest wtedy jak masz sporo łąk obok siebie i możesz je wypisać caly rok praktycznie bez nakładów i wtedy to sie oplaca .Trzeba liczyc hektar laki na sztuke aby caly rok mialy co jesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2504

LM bydło bardzo agresywne przy porodach tym bardziej odradzam sam mam to wiem. Charloaise bydło bardzo wymagające nie polecam jak nie masz doświadczenie. Na poczatek albo angus albo hereford bydło naj mniej wymagajace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek94    15

u nas jeden miał same Charlie to mu się pochorowaly i ze 20 cielakow mu zdechlo, wszystko luzem na dworzu cały rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek1996    0

A jak to jest z tymi lm bo na aukcjach widzę jedne mają rogi inne zas nie nalezy się tym sugerowac przy zakupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A niemyślałeś o krzyżowkach? Np agrofirma krowy salers,charoleis i simental zacielają angusem. Materiał opasowy bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek1996    0

Możliwe, ale wole czysta rase. W razie czego mozna ewentualnie sprzedawac odsadki lub jalowki zacielone a te w czystej rasie mają cene. Lepiej zawsze mieć jakis wyjscie awaryjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek1996    0

Tak teraz hoduje od cielakow do duzych byków po 25-30 szt i strasznie dużo klopotu jest z tymi cielakami, nie można kupić nic ciekawego dlatego postanowilem mieć swoj material hodowlany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez lukasz2623
      Szukam czegoś dobrego, nie drogiego do wypalania rogów. Polecicie coś?
      Plus dodatkowe pytanie.. w jakim wieku wypalacie?
    • Przez ukaszKruszyna
      Cześć! Ostatnio trafiłem na młóto browarniane w paszy dla bydła. Wiecie może jak wpływa na wartość odżywczą? Chciałbym spróbować wprowadzić to u moich krów, które niedługo będą się cielić i w szukam informacji oraz sprawdzonego dostawcy.
    • Przez raven18
      Hej, da się zmienić ilość obornika w programie internaw bo w rzeczywistości mam go dużo mniej. Program liczy około 17 ton na głębokiej ściółce na 1DJP, to jakiś kosmos bo mam max 10 ton (licząc ilość wywiezionych rozrzutników 3,5 tonowych). Teoretycznie nie przekraczam max dawki azotu na działkach ale bardzo mało brakuje.   
    • Przez Młodyoporowiec
      dzień dobry czy warto zaczynać hodowle mam 20 ha ornego i 2 łąk ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj