damiandg

Siew jęczmienia

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damiandg    21

Witam mam problem bo na jednym polu nie posiałem jeszcze jęczmienia. Czy to już nie jest zbyt późno? U Nas pada od miesiąca praktycznie co dziennie i nie można wjechać z zasiewami. Jeżeli za późno to co innego można na taki późny siew wsiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21

Niestety kukurydzy nie mogę posiać bo w mojej okolicy nie ma nikt przystawki do kukurydzy. A nikt na jeden hektar nie przyjedzie 50 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta21    32

Ja pare lat wstecz sialem jeczmien po week majowym, ale tylko przez to ze nie udalo mi sie zasiac mieszanki (pole bez drenacji)- gorka w polowie kwietnia owies a na najwiekszym dolku jeczmien. Przed koncem sierpnia byly zniwa... Ziarno drobne, lecz szlo na wlasna pasze wiec nikt nie marudzil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek94    15

siej jęczmień albo mieszankę czy tam owies. jak ktoś mi teraz powie to za późno to go wysmieje. ze 3 lata temu wziąłem spore pole w dzierzawe, był koniec kwietnia, ludzie nam gadali nie nie siej bo ci nie dojdzie, będziesz kosil na zielonke, a ja jak głupi ich się posluchalem i zasialem 5 czy 7 maja owies z lubinem jako nawóz na przyoranie. owies się wyklosil i dojrzał miał z 1,5 m pewnie byśmy go skosili kombajnem gdyby nie to ze zielska naroslo no bo nie pryskane i tyle ziarna poszło w glebę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

się jęczmień jest wody to sie uda. kiedyś sąsiad zasiał chyba 4 maja i niczym się nie różnił od tego szybko sianego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21

No tylko jest problem bo u mnie dziś tylko nie padało a jest takie bagno na polu że nie dało się nawet dojechać a od jutra znowu zapowiadają deszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9889

Parę lat temu zabrakło nam na hektar ziemniaków i zasialiśmy jęczmień chyba cos kolo 10 maja to bylo. Na 4-5 klasie plon niczym nie odbiegal od siewu w optymalnym terminie :) trochę większa ilość ziarna na ha jedynie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

U mnie jeszcze woda tam gdzie mam siać, kiedyś 10 czerwca posiałem w 5 dni było już zielono a w sierpniu normalnie żniwa. Do końca maja spokojnie można siać, a ci co sieli w przed połową kwietnia jeszcze nie wylazł bo zimno i mokro. Przyjdzie ciepło to ten późno siany dogoni tego przeziębionego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

możesz ją w tamtym roku po weekendzie majowym sialem w ugorze i był bardzo ładny tylko w połowie sierpnia koszony był

 

A jaki był plon?

 

Może być ładny, mogą być żniwa w normalnym terminie ale wszyscy siejemy dla plonu. To że coś tam urośnie to wiadomo że urośnie. Ile kg ziarna ud się zabrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Jaki plon jest dla ciebie satysfakcjonujący?

Mój jęczmień ma 3 liście. Żniwa będą w tym samym terminie ale długość wegetacji, "czas na wyrośnięcie plonu" o miesiąc różnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwszy71    2

Późno ale jak koledzy wyżej piszą, nie powinno być większego problemu. Jak będziesz dbał o to żeby zachwaszczenia nie było i odpowiednio polejesz odżywek to powinno być ok. No i zaprawa koniecznie bo jest mokro i najwyższa pora żeby było już ciepło :D Ja dałem Kinto Duo i Systivę i przy takich warunkach jestem bardzo zadowolony, polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Tylko jęczmień mało czasu na puszczenie korzeni bedzie miał bo bedzie odrazu szedł w gore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21

Jaki plon jest dla ciebie satysfakcjonujący?

Mój jęczmień ma 3 liście. Żniwa będą w tym samym terminie ale długość wegetacji, "czas na wyrośnięcie plonu" o miesiąc różnicy

 

Wydaje mi się że jak będzie około 4-5 ton z hektara to będzie dobrze.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Miki7211
      Po wstępnych oględzinach działu zboża stwierdziłem ze jest masa podobnych tematów. Dla tego zakładam ten temat i go przyklejam po to zeby wszystkie wasze problemy dotyczace zbóż ozimych opisywac własnie tu
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie . Czy po widocznym poplonie z rzepaku mogę zasiać jęczmień jary po talerzówce ? Ewentualnie talerzówką mogę przejechać jeszcze 2 raz dla lepszego wymieszania  . Jak sprawa będzie wyglądać z samosiewami ? Czy lepiej orać . Na pytanie czemu wcześniej go nie zlikwidowałem - odpowiadam nie było możliwości wjazdu na pole  Orka mi się trochę nie uśmiecha bo trochę czasochłonna i pola klinowate .....



    • Przez wojtekz95
      Witam,
      w tym sezonie pierwszy raz zasiałem jęczmień ozimy i dopiero się uczę tej uprawy, stąd moje - może głupie - pytanie:
      Warunki pogodowe nie pozwoliły na wykonanie zabiegu skracania w fazie pierwszego kolanka. Obecnie jęczmień jest w fazie drugiego kolanka. Czy mogę teraz dać moddusa w zalecanej przez producenta dawce 0,6 l/ha? 
    • Przez MichaKpiski
      Wiosną nawoziłem obornik i go zaorałem. Chce tam zasiać pszenicę jarą, czy można przed siewem sypnąć wapnem pod agregat ? czy to już za późno ?
    • Przez kingway
      Witam , jaki polecacie jęczmień jary na słabsze gleby ? Chodzi o nazwę , odmianę   Miałem Pilote i nawet niezle , ale muszę coś nowego kupić myślę nad Ella i KWS Vermont .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj