damian350z

Pszenżyto zimowe plamy na liściach. grzyb lub brak czegoś ?

Polecane posty

damian350z    2

Witam, otóż mam problem z pszenżytem zimowym od razu nadmienię że nie jest przypalone saletrą ze względu że saletra poszła w dwóch dawkach, później dałem żelazo w celu niwelacji tych plam ale dalej coś jest nie tak, załączam fotki tego problemu, mi się wydaję że grzyb atakuje.

Może koledzy mają jakieś pomysły na to. 

post-150412-0-46517600-1493543423_thumb.jpg

post-150412-0-74146200-1493543431_thumb.jpg

post-150412-0-72175000-1493543439_thumb.jpg

post-150412-0-69563300-1493543448_thumb.jpg

post-150412-0-63656000-1493543458_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabajo6    7

Moim zdaniem nadmiar wody ,,przydusił" korzeń i ogranicza dostępność składników pokarmowych.W większości Polski tak wyglądają zboża ozime.Nie widziałem wyjątków,przynajmniej tam gdzie jeżdżę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian350z    2
mariuszd93    559

Septorioza  nie  zaczyna  sie  od końca  liścia  i  jest na  liściu  ognisko  grzyba , takie  malutkie  czarne kropeczki.

 

 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek94    15

wydaje mi się że to nie grzyb, miałem grzyba na jeczmieniu i były takie czarne kropeczki jak kolega mówi, myślę że gdy zrobi się ciepło to rośliny ruszą bo przez te pogodę nie pobierają składników odżywczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian350z    2

hmm no to grzyb być może, ale z tą pogodą no to faktycznie i może racja bo mam pszenice zimową i też coś tak bladnie miejscami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek94    15

No u mnie pszenica czy pszen czy nawet jeczmien to takie liche są a azotu dostały odpowiednią ilość, ale myślę że teraz bujną jak będzie ciepło bo pora najwyższa na 2 dawkę, a tu nawet nie opryskane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petrus87    13

raczej wina pogody moim zdaniem i po prostu trzeba poczekać na ocieplenie. ale warto i tak patrzeć co będzie się dalej działo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian350z    2

Fakt pogoda nie dopisuje, ale grzyb już jest i trzeba myśleć opryskaniu zboża, szkoda bo w tym roku nakład już spory był, ale najlepsze jest to że chwasty rosną aż miło i im nic nie przeszkadza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian350z    2

Trochę zboczę z tematu, chodzi o to bo wczoraj pogoda była więc opryskałem od chwastu no i jeszcze dzisiaj w miarę pogoda, więc czy mogę opryskać od grzyba ? 

Tzn. bo będzie oprysk od chwastu i zaraz na drugi dzień od grzyba czy odczekać trochę ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cysio    0

Odczekać 2 dni
Mam to samo w pszenzycie tylko bardziej intensywne żółte liście. Czarnych kropek brak. Większość rolników twierdzi ze to grzyb i sam juz nie wiem. Jutro kupie jakiś środek od grzyba i oprysk, dadam ze u sąsiadów tego nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian350z    2

Ja u siebie pryskam właśnie za te dwa dni lub jak będzie pogoda, no i na pszenicy to samo się zaczyna dziać więc też do pryskania hektar, a będę pryskać tym że opryskiem http://sklep.mizar.com.pl/bumper-super-490ec-1l-p-9955.html.

dodam że obserwując inne pola u innych gospodarzy to są takie żółte placki, jak ktoś mądry powiedział na tyle deszczu nie dziwota że grzyb.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj