Skocz do zawartości
D-e-x-t-e-r

Zetor 9540 czasami brak napedu...

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor
D-e-x-t-e-r    2

Witam, czasami nie mam przedniego napdu, tzn. jak sprezarka napompuje powietrze i załącze naped to po chwili spada ciśnienie powietrza i napedu brak, a czasami działa normalnie. Co może być przyczyną ? Podobno za tylnym kołem lewym jest elektrozawór, czy on może być przyczyną ? Może coś nie łączy ? Czekam o podpowiedz gdyż zetorka mam od niecałego roku

DarekD    60

napęd jest załączony jak nie ma powietrza tzn. podanie ciśnienia na siłownik wewnątrz przystawki powoduje rozłączenie napędu a wypuszczenie powietrza powoduje załaczenie napędu  .Jak wyłączysz zapłon (kluczyk w stacyjce ) napęd się załącza  -zawór wypuszcza powietrze z siłownika . Włączasz kluczyk to plus idzie do elktrozaworu  i napęd wyłączony - przekręcasz włącznik napędu -zasilanie zaworu jest przerwane napęd działa . 

Nad przystawką  (z lewej strony  jest przykręcony do pokrywy podnośnika elektrozawór sterujący napędem i masz doprowadzony plus do cewki która steruje zaworem -możesz ,łącząc na krótko , sprawdzić  jego działanie  .

Sytuacja ,w której jak piszesz brakuje powietrza w butli powinna spowodować załączenie napędu a nie odwrotnie!!!!

nowy

D-e-x-t-e-r    2

Do końca tego nie rozumiem, u mnie jest tak że jak zapale ciągnik spreżarka napompuje pokoazuje mi zegar cisnienia na 6, po czym załącze naped i cisnienie stoi na 6 to naped działa, ale czasami po zalączeniu napedu cisnienie powietrza mi spada zapali sie czerwona lampka na zegarze od cisnienia i w tej sytuacji naped nie działa. Czy to może być wina tego elektrozaworu ?  Czy to jest ten http://allegro.pl/zawor-elektrozawor-sprzegla-wom-zetor-i5023314796.html#

Wiadomość z agroFakt.pl

DarekD    60

jest to ten zawór i zacznij od niego .

Jeszcze raz powtórzę :podanie zasilania na ten zawór  powinno uruchomić siłowniczek rozłaczający sprzęgło napędu . Jak włączasz napęd to  odcinasz zasilanie cewki zaworu  ,zawór wypuszcza powietrze z siłownika a sprężyna wewnątrz przystawki wypycha przesuwkę powodując zazębienie  napędu . Tak to ma działać.

Skoro piszesz ,że uruchomienie napędu powoduje nagły spadek ciśnienia  w całym   układzie to wygląda na to ,że zawór napędu szwankuje

nowy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Arto96
      Witam. Czy w Proximie 85 Plus jest jakaś regulacja sprzęgła ? Objaw jest taki, że sprzęgło zaczyna ciągnąć. Po wciśnięciu sprzęgła, zaczyna powoli się toczyć do przodu jakby dobrze nie wysprzęglał. Pompka i wysprzęglik pracują poprawnie, wycieków nie widać. Szukałem klapki ale nigdzie nie widać dostępu do sprzęgła.
    • Przez adek32
      Witam . Jak zdemontowac pompę wtryskowa w proximie 85 z 2010 roku. Gdzie jest blokada kola zamachowego i pompy wtryskowej ? Czy jest ona na klinie czy stozku ? 
    • Przez ursusikc330m
      Witam,mam pytanie,czy można jakoś w Zetorze Proxima Plus 110 podkręcić ciśnienie w hydraulice bo jak podczepiłem pług obrotowy 4 skibowy to podniesie go aby do połowy i dalej nie chce i z pod kabiny jest słychać syczenie oleju
    • Przez pala92
      Witam. Czy istnieje mozliwosc zmiany obrotów wom na 540E/750 w Forterze 125 z 2008 roku? Co trzeba wymienic i z jakimi to się wiąże kosztami?
    • Przez Rolnik11441
      Witam mam pytanie czy ktos mial taki problem w zetor forterra 11441 ze nie bylo wogole ciśnienia oleju?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.