tata1

Kopcenie/dymienie C-330

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Roki212    1828

Teraz jeszcze idąc innym tokiem myślenia, głowica splanowana nie wiadomo ile czyli zawory poszły w górę co za tym idzie trzonki jak pisałem wcześniej poszły też do góry teraz pytanie co ze sprężynami jesli dalej idąc tym tropem powinny one teraz słabiej dociskać zawór do głowicy bo na zamku zaworu nie ma regulacji chyba że mają coś pod spodem podłożone, ale tego nie wiadomo.

Jeśli sprężyna jest za słaba kręcąc wolno rozrusznikiem nabija te 29 bar. A w czasie pracy może nie nadążać z zamykaniem zaworu i ciśnienie będzie miał dużo mniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baartus    0

tez o tym pomyślałem Roki 212 i je mocno porozciągałem bo chodziły lekko tak ze bez problemu je palcem wyciskałem teraz nie ma już takiej opcji trzonki faktycznie dużo poszły w górę musiałem zrobić dystanse pod klawiaturę <_< i powiem tak ustawiłem te zawory jeszcze raz rozgrzałem silnik i przysłowiowo dałem mu w pi**e!! i jest tak trochę mniej czarnego dymu za to na wolnych jest jakby czarno niebieski i na postoju dając gazu też trochę mniej dymu ale właśnie niebiesko czarny <_< ale trochę lepsza wiadomość tak jakby trochę lepiej się buja :D ale jaj nie urywa <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Nic że sprężyny rozciągałeś i tak one wrócą do swojej poprzedniej wartości, a nawet mogłes je osłabić...

Już lepiej trzeba było podłożyć pod sprężyny coś aby lepiej ściskały, rozciąganie to nie jest dobry sposób

Podnosząc klawiaturę nie opiera się ona o pokrywę?

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baartus    0

nie musiałem podnieść 2 mm bo by nie wyregulował luzu i czepiały dźwignie popychaczy o wałek od odprężnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Jak dla mnie to szukaj głowicy na podmianę takiej jaka powinna być, wstawisz i będzie jak Pan Bóg przykazał bez jakichś tam kombinacji z podnoszenia klawiatury itp

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Bo takie przeróbki jak rozciąganie sprężyn itd to na krótką metę sam na pewno sobie zdajesz z tego sprawę ;)

Sprężyny ktoś tam wyliczył że musza mieć określoną długość czyli wewnętrzna 63+-1,5mm i zewnętrzna 60+-1,5mm

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Może mieć to wpływ to spore planowanie, ale też nie musi... Może nie można z głowicy zwykłej robić do M nie wiem tego bo zawsze zakładałem komplet naprawczy do głowicy jaka była

Bo powiem tak z iloma mechanikami rozmawiałem i literatura przeczytana wszędzie pisze że podczas naprawy głowicy wymienia się gniazda zaworowe na naprawcze, zawory i prowadnice, planować się tak naprawdę nie powinno, ale wszyscy planują i tak jest że jak trafisz na zakład to lipę robią...

Tu masz widok z instrukcji od zwykłej http://www.fotosik.p...ad5d47e924.html

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

@Baartus mogłeś od razu o tym pisać to od razu kazał bym ci wywalić głowice.Ale zastanawia mnie co za zakład robi tak głowice.Przecież jak składali zawory to sami powinni stwierdzić że jest coś nie tak.Albo czubki głowicę podmienili.W M-ce dźwignie zaworowe są takie same tylko koniki pod są wyższe.Tak jak pisałem że pod szlifowałem dźwignie do regulacji ale do dalszej regulacji bo po złożeniu luz na zaworach był ale na samym końcu i w razie ułożenia zaworów w gniazda brakło by regulacji a klawiaturę zakładałem też nową tylko od zwykłej głowicy bo gościowi taką wsadzili.

 

podjedz do sklepu do znajomego i pomierz zwykła głowicę a od M-ki jakie mają wymiary.

 

bo sam jestem ciekaw czy się różni i wymiarami.

 

Ale od tej starej jest 4 mm niższa a przecież starą też miałeś zwykła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Ja bym im tego nie odpuścił. ;[ A temu gościowi co to na szyi tą głowicę powiesił jako medal. :DTylko pomalować trzeba.chyba że podmienili głowice w opakowaniu w sklepie :blink:

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

zestawy takie bo takie mieli a głowica była przerobiona do tych zestawów teraz przy remoncie a przegrzana była jeszcze na zwykłych i osłabła i nie chodziło tu o dźwięk liczyłem ze może tak jej mocy dodam ze stare przegrzane poszły się j**ac.

 

i jest kolejny objaw mianowicie za h**a nie idzie ustawić zaworów mianowicie ustawiam idealnie wszystkie obracam rozrusznikiem sprawdzam kilka razy wychodzi ok zakładam pokrywe jezdze i tak dla zasady dziś sprawdzam a tu jaja byly ustawione na 0.20 i 0.25 a sa 0.30 i 0.70 i ja sie pytam jakim prawem jak wszystko jest idealne ?????

 

drugi raz to zauważyłem ale za pierwszym razem myślałem ze może się machnąłem czy coś <_<

Kolego a nie masz przypadkiem ściętego klina na kole rozrządu od wałka rozrządu?

Ja miałem tak samo w pierwszej C-330.

Co ustawiłem zawory to za jakiś czas inny luz.

Przyczyną był ścięty klin na wałku rozrządu co koło rozrządu siedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Bartuś podmien te głowice.Jak już to nie pomoże co po mojemu raczej nie pomoże to szukaj innego silnika.

A ten silnik na allegro. , albo na części bo tylko dokładał bedziesz i fige z tego.

 

Po za tym C-330M to nie C-330 i nigdy tyle siły nie będzie miała co C-330.Bo jest szybsza a zarazem słabasza.

 

Ps.

Bartuś pogadaj z kimś konkretnie na PW kto robi na bieżąco silniki a z tego co wiem to Seweryna bardzo tu na forum chwalą że się gość zna na silnikach.

Wiec na pewno Ci doradzi i podpowie co masz zrobić .....może napisz do niego na PW , być może da Ci swoj nr tel , zadzwonisz pogadacie , zawsze to inaczej :rolleyes: przez tel.

Edytowano przez POL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baartus    0

bylem mierzyłem zwykła tylko bo do M nie miał na poniedziałek mi ściągnie ale po zwykłej jest tak ze całościowo głowica jest niższa ale mierząc od gniazda gdzie wtrysk leży do powierzchni gładkiej wymiar praktycznie się zgadza różnica 4 dych <_< także czuje ze temu silnikowi nic już nie pomoże czekam jeszcze do poniedziałku a sprawdziłem znów zawory były ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Tylko zmierz różnice nowej zwykłej i nowej M.Bo ty mierzyłeś swoją co masz założoną i nową zwykłą.Parę tych silników się zrobiło ale nigdy nie patrzyłem tej różnicy miedzy głowicą M a zwykła bo się dobierało zawsze kompletami i nigdy nie było problemu.a jakie masz zestawy naprawcze.Zmierz w tłoku tym co założyłeś głębokość i średnice komory spalania i w starym.Ja jak znajdę to też z mierze.Może w tym jest dylemat.

Edytowano przez balcerek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Znalazłem stary tłok od zwykłej.

Głębokość komory równo z tłokiem 33,8mm

Średnica komory 31,3 mm

Od M-ki nie mogę znaleźć pewnie już przetopione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baartus    0

od zwykłej się zgadza mi też te zetoroskie co mam stare a od M nie zmierzę bo mam głowice założoną ole w poniedziałek na składnicy zmierzę

 

MAHLE Krotoszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Ale jak będziesz zdejmował głowicę to u siebie sprawdź

Edytowano przez balcerek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Baartus zakładając nowy wałek, rozumiem że sprawdziłeś położenie klina w porównaniu do starego wałka. Wiadomo, że firmy teraz umieszczają miejsce na klin w różnym położeniu kątowym. Czytałem że na kołach rozrządu są tez różne wykonania miejsca pod klin. <_<

Pisałeś, że zmieniałes na próbę koła o jeden ząbek i silnik działał bez większych zmian. :huh: Ale podobno luz na kołach rozrządu nie powinien chyba przekraczać 0,6mm, bo niby ma to znaczenie, a u Ciebie po zamianie pracował na większej wartości przestawienia.

Jeśli głowica jest niższa o 4mm to jak może nie być rożnicy w polożeniu wtryskiwacza w nowej glowicy. W jakim miejscu to zmierzyłeś, bo coś tu jest niejasne. Z tego by wychodziło że nowa ma podobny wymiar do tej naprawianej. :mellow: Ciekawe jak to z tym tłokiem od "M" jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baartus    0

wałki sprawdzałem i porównywałem wiem ze to tak na oko ale próbowałem to sprawdzić na stole tokarskim i wyszło mi ze są takie same <_< a co do głowicy to mierzyłem od miejsca gdzie leż wtrysk do płaszczyzny gdzie są zawory i jak pisałem różnica znikoma <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukman2
      witam chciałem sie dowiedziec jak sie podkreca pompe w C-330???? <_<
    • Gość
      Przez Gość
      witam
      Problem jest praktycznie od dawna ale to olewałem
      Ogólnie to ciagnik ciezko pali chmura białego dymu jak juz złapie to dopuki sie troche nie zagrzeje to na jeden gar szczególnie na niskich obrotach jak sie przegazuje to ok a im zimniej tym gorzej
      Remont kapitalny ok 6lat temu rocznie ok 200mth ale nie widział orki ani ciężkiej roboty zawory ok pompa ok a przyczyny nie widac w sumie mozna tak robic bo mi to nie przeszkadza ale czy to nie wykonczy silnika jest dosc mocny nie pluje olejem i go tez nie bierze
       
      A jeszcze napisze w temacie kupiłem zetora z UK 7045 nie wiem jaki ma przebieg ale oleju nie bierze i wcale nie kopci co mnie martwi bo za to ciezko zapala wydaje mi sie dostaje za mało paliwa albo zapłon żle ustawiony
      A drugi problem to ze w zakresie od 1300-1700obr silnik dostaje sporych drgan ale nic w nim nie puka pracuje cicho co to moze byc????????
      pozdr
    • Przez PolandOnion
      Mam do wymiany chłodnice, nowa to koszt 500 zł a opinie mają takie że po roku czy dwóch i tak będzie dziurawa. Orginal Ursus niby lepsza ale tam już 1000 PLN. Montował ktoś chłodne z jakiegoś samochodu/busa ? Tam nie ma problemu że po roku padnie a i cena niższa. Z czego może pasować ?
    • Przez Deutz537
      Witam
      Co sądzicie o tej panewce z silnika c360?


    • Przez v11
      Ma ktoś doświadczenie w wymianie pompy CR -jak ustawić synchronizację pompy w stosunku do momentu  wtrysku  wtryskiwaczy  -pompa dwusekcyjna silnik sisu 6 cylindrów brak a raczej brak chęci zdejmowania pokrywy rozrządu bo to demontaż całego przodu nie ma dojścia do koła zamachowego   
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj