tata1

Kopcenie/dymienie C-330

Polecane posty

ursus55    11

Części z thm są robione z plasteliny i utwardzane są gumą do życia taką balonówką turbo laugh.gif

Nie zgadzam się z waszymi opiniami na temat THM. Jeśli chodzi o zestawy naprawcze to ja mam przy swoim C355 zroione już 600Mth i nie narzekam ani oleju nie wywala i kompresja też ok. także trzeba umiejętnie docierać silnik a nie narzekać na firmę. I uwierzcie mi że jeśli chodzi o zestawy to jest zwyczajna loteria, nawet Mahle się zdarza reklamować. A jeśli ktoś ma dużo kasy to niech oleje te śmieszne zestawy Zetorka i założy URSUSA z pierścieniami z górnej półki czyli Primowskimi, ale z doświadczenia wiem że każdy zakłada zestawy na jakie go stać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

A powiedz czemu tuleja THM jest najlżejsza?? Kolega sprawdzał jakiś czas temu najcięższa jest z zestawu Zetor PDC, następnie Krotoszyn i Ursus porównywalna waga, a właśnie THM najlżejsza. Nie podam wartości bo kto by to pamiętał, kolejność utkwiła mi tylko w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

A o czym to niby ma świadczyć że jest najlżejsza? [o ile rzeczywiście jest] Bo jakoś nie rozumiem.....


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Mówił mi że chodzi o materiał z jakiego wykonana, ale nigdy jakoś się nad tym nie zastanawiałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Różnica w jakości materiału na pewno jest ale żeby to się przekładało na znacząca różnicę w wadze to nie sądzę ...... Prędzej jest różnica w grubości ścianek tulei


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

@mariuszd93, stal to nie tylko stop żelazo-węgiel, kolejność ułożenia atomów w cząsteczce, ilość poszczególnych atomów, odległość między nimi, dla ciebie to jest stal i to jest stal, dla innych to austenit, ferryt, martenzyt, perlit, bainit itd.....

@ursus55 600mth to jest nic, z życia wiem że najdłużej wytrzymują właśnie zetorowskie i mahle, 4-6tys mth, zależy jak jest użytkowane, w tych tulejach bardzo często kawitacja dziurę zrobi, a zużycie jest w normie, pierścienie primy wytrzymują do ok 3tys mth. Ja innych nie zakładam bo jak szybko padnie silnik to sobie tylko wystawie opinię, bo ludzie nie pojmują że te części to dziadostwo i to po 3 latach padnie, ja takiej odpowiedzialności na siebie nie biorę, albo robimy po mojemu, albo w ogóle.

 

Kto oszczędza na częściach i remoncie, ten płaci 2 razy.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

@bobytempelton obrońcom THM, GMP i Steel Power nie przetłumaczysz hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Nie jestem obrońcą niczego . Dziwi mnie tylko że niby znacząca różnica w wadze i nie sądze żeby miała związek ze składem stopu . ten co to ważył i rozpowszechnił powinien też zmierzyć objętość zużytego materiału


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrmagyster    31

Polecam TopAgrar Styczeń 2010 jest artykuł właśnie o naprawie poczciwego Ciapka unsure.gif

 

Na stronie www.agrofoto.pl jest ten artykuł tylko że w archiwum. Żeby wejsć do archiwum potrzeba numer karty oraz numer klienta. Też bym prosił o te skany, jeśli to jeszcze aktualne ;)


welcome :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chyba nic takiego nie było jeszcze pisane bo nie znalazłem.

Mam problem ze swoim silnikiem trzydziestki. Jest po remoncie: nowe koncówki wtrysków, nowe zestawy naprawcze, uszczelnienia...

Tylko mam problem bo dziwnie dymi. Odcień wacha się pomiędzy białym a delikatnie zachodzącym na niebieskawo (czasami), zdaża się też trochę czarnego. Slyszałem, że trzeba ustawić początek wtrysku. W instrukcji pisze, że ma on się zaczynać 30*+-1*. Ale jak to zmierzyć i ustawić. Może jest innym powód.

Jeśli ktoś spotkał się z takim czymś lub wie jak to naprawić proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Silnik na pewno nie bierze oleju bo jest po remoncie. Nie ma na szans, zeby palił olej. Dym jest bardziej biały niż niebieski to, że jest niebieski to chyba złudzenie nawet. Jest bardziej biały, a czasami ma przebłyski czarnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Na początek idź śladem którym wg. mnie dobrze rozumujesz, ustaw początek wtrysku, nie wiem jak ustawiałeś kapilarnie czy tylko na znaki, ale sprawdź kapilarnie i popraw na słuch by ładnie cicho niemetalicznie silnik pracował, wg. mnie masz zbyt wczesny wtrysk.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie myślę, że to coś z momentem wtrysku. Cały remont był robiony samemu ale jest na pewno wykonany dobrze bo pod okiem dwóch mechaników. Tylko właśnie prosiłbym o rady jak ustawić ten moment wtrysku bo w instrukcji napraw chyba nic o tym nie pisze a znajomy mechanik na dieslach mało co robił także woli sie nie wypowiadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj kultywatorowałem ursusem c330 teren był pod górke i to pod sporym kątem tak więc dostał ostro w du** (przepraszam za wyrażenie) z górki miał lekko gorzej pod wyjeżdżać wyjeżdżał ale tak ni za bardzo;/ i przy końcu roboty ciapek zaczął wariować z komina się kpciło i kopci cały czas chodzi nie równo ale moc ma jak wracałem z pola to obejrzałem się do tyłu a tam tyle dymu że drogi nie widać dym z tłumika leci niebieski,siwy,czarny więc moje pytanie brzmi co jest tego przyczyną? -zawory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aha bo jeszcze nigdy go tak bardzo nie katowałem :D a z agregatem ile to nie pamiętam ale wiem że to jest agregat coś koło 2m :)

 

PS: Tak myślałem też że coś z olejem bo jest minimum oleju na miarce a kilkanaście mth temu był wymieniany no nic zobaczymy po niedzieli jak bd chodził :) ale temperatura wody była w porządku pierwszy raz takie coś mi się zdarzyło dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie to nie to dzisiaj z ciekawości odpaliłem i ciapek pali tylko na 1 cylinder -ursus jest potrzebny bo musze obornik wywieść więc co jest nie tak prosze o pilną odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odp ale jakbym miał tak czekać na dpowiedzi to bym nic wczoraj nie zrobił :) poszły wtryskiwacze :) już po regeneracji - w sklepie dziwili się jak mógł ciągnik jeździć skoro one były w stanie takim że lepiej nie pisać xD ale dzięki za chęci tylko szkoda że troche za późno bo najpierw sprawdziliśmy zawory ;/ale trudno się mówi jeszcze raz dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukman2
      witam chciałem sie dowiedziec jak sie podkreca pompe w C-330???? <_<
    • Gość
      Przez Gość
      witam
      Problem jest praktycznie od dawna ale to olewałem
      Ogólnie to ciagnik ciezko pali chmura białego dymu jak juz złapie to dopuki sie troche nie zagrzeje to na jeden gar szczególnie na niskich obrotach jak sie przegazuje to ok a im zimniej tym gorzej
      Remont kapitalny ok 6lat temu rocznie ok 200mth ale nie widział orki ani ciężkiej roboty zawory ok pompa ok a przyczyny nie widac w sumie mozna tak robic bo mi to nie przeszkadza ale czy to nie wykonczy silnika jest dosc mocny nie pluje olejem i go tez nie bierze
       
      A jeszcze napisze w temacie kupiłem zetora z UK 7045 nie wiem jaki ma przebieg ale oleju nie bierze i wcale nie kopci co mnie martwi bo za to ciezko zapala wydaje mi sie dostaje za mało paliwa albo zapłon żle ustawiony
      A drugi problem to ze w zakresie od 1300-1700obr silnik dostaje sporych drgan ale nic w nim nie puka pracuje cicho co to moze byc????????
      pozdr
    • Przez PolandOnion
      Mam do wymiany chłodnice, nowa to koszt 500 zł a opinie mają takie że po roku czy dwóch i tak będzie dziurawa. Orginal Ursus niby lepsza ale tam już 1000 PLN. Montował ktoś chłodne z jakiegoś samochodu/busa ? Tam nie ma problemu że po roku padnie a i cena niższa. Z czego może pasować ?
    • Przez Deutz537
      Witam
      Co sądzicie o tej panewce z silnika c360?


    • Przez v11
      Ma ktoś doświadczenie w wymianie pompy CR -jak ustawić synchronizację pompy w stosunku do momentu  wtrysku  wtryskiwaczy  -pompa dwusekcyjna silnik sisu 6 cylindrów brak a raczej brak chęci zdejmowania pokrywy rozrządu bo to demontaż całego przodu nie ma dojścia do koła zamachowego   
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj