tata1

Kopcenie/dymienie C-330

Polecane posty

Uziu92    7958

wylej te i wlej swiezego paliwa moze kupiles tzw bioester i dlatego tak zareagowala jak nie pomoze to mozliwe ze wtryski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Jak na niebiesko to chyba silnik się kończy,ale mogę się mylić.

Skoro zapach nie do wytrzymania to sam powinieneś rozróżnić czy to olej silnikowy czy paliwo.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus328    2

olej bierze to i dymi na niebiesko tak jest jak nie załapie na jeden gar lub jak dostała się woda do cylindra musi troche pochodzić cylinder sie uszczelni i powinno być ok a jeśli nie to silnik się kończy a czy nagle może na to uwagi nie zwracałeś

 

jak by to ropa to by na szaro kopcił bo by nie spalał tego co dostał

sprawdz wtryskiwacze końcówki rozpylaczy jak leją tez bedzie dymił

Edytowano przez Ursus328

--- URSUS C-328 ---

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Jak dymi na niebiesko to wtryski zapłon lub pompa wtryskowa , nic innego.Na niebiesko to dymią benzyniaki jak biorą olej a nie diesel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus328    2

Jak dymi na niebiesko to wtryski zapłon lub pompa wtryskowa , nic innego.Na niebiesko to dymią benzyniaki jak biorą olej a nie diesel.

 

 

widac jak sie znasz na niebiesko zadymi każdy silnik jak bierze olej nie ważne czy to diesel czy benzyna , a wiem to z własnego doświadczenia mogłem ci jakiś tydzień temu nagrać filmik jak vw t4 2.4d kopci na niebiesko tak samo jaki c328 przed remontem


--- URSUS C-328 ---

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Na spalanie oleju to prędzej bym powiedział na dym siwy.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus328    2

o siwy dym to sie pytalem ostatnio mechanika powiedział ze to jest ropa która silnik nie spali dostaje jej za dużo tak samo jak z czarnym bo jest bardzo mu ciężko też ma za duzo ropy i nie spala wszystkiego


--- URSUS C-328 ---

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Niebieski dym z charakterystycznym zapachem palonego leju to olej bez względu na rodzaj silnika. Po prostu taki kolor spalin ma palony olej. szary, szaro-niebieski kąt ustawienia wtrysku, szary i czarny układ paliwowy, brak powietrza w cylindrach, za dużo paliwa zużyty silnik itp itd. Ogólnie zeby to ocenić właściwie to trzeba się sugerować kilkoma objawami nie tylko samym kolorem spalin ale zapach, moc silnika, spalanie, przebieg i takie tam.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Dodam jeszcze że zależy jaki mamy olej w silniku czy nowy czy stary bo jak nowy to może i zakopci na niebiesko ale nie do końca ale jak olej stary i czarny ......to nie zgodzę się .Ursus c-328 co ty przyrównujesz samochód do ciągnika?Sprężanie też ma duży wpływ do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

A czym się różni silnik ciągnika od samochodowego? Działa na DOKŁADNIE tej samaj zasadzie, zachodzą tam te same procesy, pracuje na tym samym oleju i paliwie. Bez względu na to jaki to silnik mają wspólne usterki które harakteryzują te same objawy. Tyle że we współczesnym silniku obładowanym osprzętem elektronicznym i innym ilość możliwych zepsutych elementów jest większa. Zużycie oleju też guzik ma tu do gadania. Nawet totalnie brudny olej procentowo ma w sobie samego oleju i tak ponad 95% więc spalany w cylindrze PRZEWAŻNIE objawia się dymem o charakterystycznym zapachu i przynajmniej zbliżonym do niebieskiego koloru .


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

witam tak jak w temacie biały dym się pojawia ciągnik tak jakby chodził na jeden przy zwiększaniu obrotów pojawia się płomień obstawiam ze któraś z końcówek leje co o tym myślicie od czego zacząć


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scarface    2

witam

 

ustaw zawory a jak nic nie da to końcówki wtryskiwaczy a jak nic nie da to pompa wtryskowa do regeneracji

 

pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Początek wtrysku za późny albo wypalone zawory


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

J.w. Początek wtrysku na bank i zawory jak tego nie zrobisz o ile jeszcze są dobre. Ogólnie konsekwencje jazdy na takich ustawieniach mogą być o wiele kosztowniejsze; zawory i gniazda, końcówki wtryskiwaczy, wypalone tłoki :rolleyes:


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

okazało się że ustawienia są ok a oba rozpylacze wtrysków lały wymieniłem na warszawskie i wszystko ok


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Panowie sytuacja się powtórzyła otóż znowu zapiekło końcówkę wtrysku ciągnik zaczął parskać prykać itd co to może być pod końcówką było trochę syfu ale paliwo czyste filtry paliwowe wymieniane regularnie pompa po regeneracji ma rok głowica roczna tuleje tłoki wał wymienione w marcu więc sam już nie wiem do tej pory chodziła bez zarzutu przepraszam za post pod postem i prosze admina o niekaranie to z rozpędu

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jeśli pompa dostaje czyste paliwo a wtryski są ok to pozostaje za duża temperatura w cylindrze. A to przeważnie jest efekt złego ustawienia kąta wtrysku. Sprawdz to. Na jakim paliwie jezdzisz?

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

no właśnie pompa wtryskowa dostaje czyste paliwo a przy dzisiejszej sytuacji wtrysk był zasyfiony jak najszybciej ustawić kąt wtrysku zasanawiam sie czy to czasem nie idzie jakiś syf z silnika ale dopiero co 200 mtg zrobił po remoncie

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Poszukaj na forum bo było o tym. Jak znajde wcześniej to podrzuce linka.

 

 

 

 

 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

hmmm za każdym razem końcówki ustawiam na próbniku na 130 więc chyba ok zastanawiam się się właśnie co może powodować najpierw nierówne obroty później zniszczenie zapieczenie końcówki


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

dzięki Seweryn za linka ale cały czas się zastanawiam co może powodować niszczenie zapiekanie końcówek a przez to nierówna prace silnika itd


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukman2
      witam chciałem sie dowiedziec jak sie podkreca pompe w C-330???? <_<
    • Gość
      Przez Gość
      witam
      Problem jest praktycznie od dawna ale to olewałem
      Ogólnie to ciagnik ciezko pali chmura białego dymu jak juz złapie to dopuki sie troche nie zagrzeje to na jeden gar szczególnie na niskich obrotach jak sie przegazuje to ok a im zimniej tym gorzej
      Remont kapitalny ok 6lat temu rocznie ok 200mth ale nie widział orki ani ciężkiej roboty zawory ok pompa ok a przyczyny nie widac w sumie mozna tak robic bo mi to nie przeszkadza ale czy to nie wykonczy silnika jest dosc mocny nie pluje olejem i go tez nie bierze
       
      A jeszcze napisze w temacie kupiłem zetora z UK 7045 nie wiem jaki ma przebieg ale oleju nie bierze i wcale nie kopci co mnie martwi bo za to ciezko zapala wydaje mi sie dostaje za mało paliwa albo zapłon żle ustawiony
      A drugi problem to ze w zakresie od 1300-1700obr silnik dostaje sporych drgan ale nic w nim nie puka pracuje cicho co to moze byc????????
      pozdr
    • Przez PolandOnion
      Mam do wymiany chłodnice, nowa to koszt 500 zł a opinie mają takie że po roku czy dwóch i tak będzie dziurawa. Orginal Ursus niby lepsza ale tam już 1000 PLN. Montował ktoś chłodne z jakiegoś samochodu/busa ? Tam nie ma problemu że po roku padnie a i cena niższa. Z czego może pasować ?
    • Przez Deutz537
      Witam
      Co sądzicie o tej panewce z silnika c360?


    • Przez v11
      Ma ktoś doświadczenie w wymianie pompy CR -jak ustawić synchronizację pompy w stosunku do momentu  wtrysku  wtryskiwaczy  -pompa dwusekcyjna silnik sisu 6 cylindrów brak a raczej brak chęci zdejmowania pokrywy rozrządu bo to demontaż całego przodu nie ma dojścia do koła zamachowego   
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj