tata1

Kopcenie/dymienie C-330

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
greeduz123    0

nie zdiagnozuję tego bo nie jestem mechanikiem ale dam wtryski do ustawienia bo powiem szczerze że kręciłem w nich to znaczy rozkręciłem całe i potem skręcałem wiec były rozkręcone i nie ustawiane i zobaczę a jak będzie tak stukać nadal to można jeździć czy nie a jeśli ktoś jest dobrym mechanikiem i może powiedzieć na słuch co by było nie tak to mogę nagrać filmik tego ciągnika jak zapalam i jak chodzi i wysłać na email

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masato    1

Co ma tuleja z progami do nowych pierścieni. Tłok musiałby być dłuższy, aby pierścień nowy nachodził na uskok. Stukot to nie będzie ta przyczyna.

 

Co mogło być źle... hms... źle złożone korby, zamienione stopki korbowodów, tulejka w korbowodzie z wielkim luzem, za wysoko wystające tłoki, źle ustawiony rozrząd, no i źle ustawione zawory. Ewentualnie coś wpadło przez gniazdo zaworowe i stuka sobie o tłok i głowice. Z doświadczenia wiem, że wystarczy kawał twardej rdzy.

 

Obstawiam, że rypnąłeś się na rozrządzie i zawory walą w głowicę, Mogą lekko tykać, i przy zapalaniu nie będzie to tak słyszalne.

 

Może wtryski leją skoro je rozkręcałeś. Nie jesteś mechanikiem a grzebałeś z wtryskami...a masz chociaż na czym je ustawić po rozebraniu? :rolleyes:

 

Hehe filmik mówisz, myślisz, że lekarz może leczyć też z filmików? Jakby tak było to świat byłby lepszy.

 

Napisz dokładnie co robiłeś... bo nie jasny jest Twój opis...Silnik był wyciągnięty? wyciągałeś pompę wtryskową? wyciągałeś wszystkie korby? Robiłeś głowice? Po co rozkręcałeś wtryski?

 

Luz na korbach i wale sprawdź ruszając dolną częścią korbowodu w lewo i prawo. Jeśli luz jest to jest dobrze. Ale luz musi być w każdym położeniu wału. No i jak luz będzie za duży to może, tłok tykać o głowicę. Ja zawsze powtarzam, że wszystko trzeba sobie porządnie znaczyć przed rozbieraniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greeduz123    0

No wiec tak najpierw go przepołowiłem wykręciłem całe sprzęgło wszystko pompę paliwa odkręciłem no cały silnik rozkręciłem bo już stał i nie palił i wszędzie olej ciekł wiec wymieniłem tylko pierścienie na tłokach bo resztę było ok rozrząd ustawiłem na takie znaki co tam były i jak kręciłem korba to zwracałem uwagę czy nie uderzają zawory i nic takiego się nie działo następnie wkręciłem wał korbowy a co do zamiany korbowodów hmm może się zdarzyło bo ja z tłoków korbowody nie odkręcałem zostawiłem tak jak jest ale teraz przy całym przemyśleniu przypomniałem sobie że na jednym korbowodzie jak był przykręcony do wału to panewki były grube z kolei na drugim cienki i teraz nie wiem ale na którymś był jak ten korbowód się skręca to była taka blaszka miedziana przykręcona żeby nie dociskał tak mocna na wał czy ? no wiec tak może to jest przyczyna bo jeśli były by to panewki to które te od korbowodu czy te od wały kor.. i to zwróciło na ,mnie ta uwagę że tu cienkie tu grube jak będę zmieniał te panewki od korbowodu to jakie mają być grubsze czy cienkie i jak je zamontować skręcić żeby było ok czy luz mały musi być czy dokręcać na max i czy ta blaszka miedziana której nie przykręciłem bo nie wiem czy tam gdzie były panewki cienkie czy grube to morze być przyczyna i jak ja zwalczyć bo to tak właśnie słychać jakby tłoki waliły o głowicę to co opisałem to robiłem jeszcze wymieniałem wszystkie uszczelki a to co napisałem to robiłem nie po kolei tak jak napisane tylko to co robiłem a jeszcze jedno pytanie poco jest szlif wału a jak rozrząd byłby źle ustawiony to przy zapaleniu powyginały się te popychacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

po przeczytaniu tego - nasuwa mi sie jedna mysl...

 

kolego daj wał do szłifu -kup panewki takie na odpowiedni szlif - skręcaj .Ewidentnie ktos tu juz kombinował.Potem ustawic pompę -wiele razy juz sie o tym pisało.Prawdopodobnie tu masz zmaszczone z korbowodami -podkładki i to może być przyczyna stukotu jednak uderza-głowicę zdejm i zobacz czy niema śladu po uderzeniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masato    1

Powiem tak.

Po przeczytaniu tego dramatycznego postu...nie wiem nic. Chaotycznie napisany. Nie bierz się za silnik jak nie masz o tym pojęcia. Bo teraz masz podwójnie marnowany czas, a koszty mogą dopiero wyjść jak coś się sypnie przez nieuwagę. Pewnie do mechanika i tak to wszystko będzie musiało iść.

 

Złożenie silnika nie jest trudne... trudne jest spamiętać szczegóły. Potrzebne jest doświadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lechu5245    0

Mam taki problem. Otóż od jakiegoś czasu C-330 zaczął mi bardzo mocno dymić z komina. Co jest tego powodem i jak się tego pozbyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

No według mnie wtrysk leje paliwo a silnik jego nie przepala i dymi na czarno. Gdyby wtrysk/i lały/ł to moc by tracił. Ale mogę się mylić. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

wg mnie tak samo chodzi o wtrysk, przepuszczający paliwo

 

sprawdź sobie - jak to nie bedzie to - szukamy problemu głebiej ;)


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pysa    0

a może filtr powietrza jeśli dostaje za mało powietrza to będzie brał więcej paliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jak pali olej to dymi na niebieski,biały kolor. Czarny dym to za mało powietrza względem paliwa. Lejące wtryski, stłumiony dopływ powietrza, zużyty silnik. Sprawdz dokładnie filtr powietrza czy jest drożny tak jak trzeba. Możesz zdjąć miskę z filtra albo cały filtr i zapalić silnik... zobaczysz co się będzie działo. Potem wtryski i zawory jeśli filtr powietrza jest dobry. Profilaktycznie wymień filtry paliwa.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

odkręc filtr powietrza i przejedź czy bedzie różnica , wymień filtry paliwowe bo to one przewaznie sa przyczyna kopcenia , jezeli nie to , pewnie wtryski


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

filtry paliwa nie mają wpływu na kopcenie na czarno-bo gdyby były zanieczyszczone -poprostu ciagnik nie otrzymałby paliwa to jakby miał kopcic??.Niema co się rozpisywać wyjmij wtryski -kup końcówki -wyreguluj i załóż bedzie po sprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masato    1

Po prostu zrób to:

 

1. Zdejmij Filtr powietrza lub odkręć miskę.

2. Wymień filtry paliwa

3. Odkręć wydech

4. Sprawdź czy końcówki grają

itd

 

Podnieś odprężnik i kręć rozrusznikiem. Jeśli nie będzie słychać rozpylaczy to wyciągnij wtryski(w tym silniku słychać to wyśmienicie). Zajrzyj też do zaworów profilaktycznie, aby się upewnić, że tam jest wszystko w porządku. Zdejmij wydech i posłuchaj jak chodzi. Zobaczysz czy wtryski leją, bo skoro leją to będzie wylatywać paliwo kanałem wydechowym. Filtr powietrza możesz odkręcić ponieważ to tylko 2 śruby.

 

Zawsze przystępując do diagnozy musimy zdjąć wydech. Wtedy widać co się dzieje.

 

Po wyjęciu wtrysków, sprawdź głowicę pompując powietrze przez kanał od wtrysku. Ciągnik ustaw na reg zaworów, włącz bieg wysoki i posadź kogoś w kabinie kto będzie trzymał do tego hamulec nożny. Potem zrób tak samo dla drugiego cylindra.

Będziesz doskonale słyszał wszystkie przedmuchy powietrza, bo nie masz wydechu i filtra powietrza.

 

Jak głowica ok, to sprawdź wtryski przyrządem, jeśli są ok to bierz się za pompę i zapłon.

 

Pompę można sprawdzić bardzo łatwo bez specjalistycznych narzędzi. Odkręć dekiel pompy z boku i ręcznie podpompuj sekcję, aby rozpylacz zagrał.

 

A o zapłonie nie chce mi się już pisać:D

 

P.s

filtry paliwa koniecznie wymień, aby się upewnić czy czasem nie są do bani. Może być tak, że szklanka w której jest filtr ma zardzewiały pipol:D( tam gdzie jest gwint), wtedy kawałek rdzy dostaje się do pompy i cuda się dzieją. Jak nie wiesz czy jest szklanka dobra to profilaktycznie zmień na nową tę od dokładnego filtrowania.

 

Kopcenie na czarno to za dużo paliwa względem powietrza. Także łatwo przemyśleć tok działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Każdy Ciapek troche 'Kopci' mój też kopci, jak wcisniesz gaz, a twój ci kopci na równych obrotach? bo jak dodajesz gazu, to każdy zakopci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DebyFarmer    26

Zgadzam się z @przemrolnik, każdy troche kopci, ale jak na wolnych obrotach też kopci to jest to już problem. Zobacz filtry powietrza :D


ZAKAZ KOPIOWANIA ZDJĘĆ ©
bez uprzedniej zgody właściciela
Wszystkie prawa zastrzeżone/all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masato    1

Na wolnych obrotach nie powinien dymić, jak się depnie to tak. Jak wyrówna obroty to powinien przestać dymić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lechu5245    0

Wczoraj zacząłem robić opryski ciapkiem, ale po paru przejazdach stracił moc i zaczął kopcić na niebiesko. A dziś już nie chce zapalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Niebieski dym to raczej olej. Jak nie chce zapalić to brak mu kompresji. Chyba bez zdjęcia głowicy się nie obędzie. Żadna awaria układu paliwowego nie objawia się niebieskim dymem. Coś masz nie tak z uszczelnieniem tłok-tuleja. Prawdopodobnie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrick345    141

To ja się przyłącze do tematu. Mam podobny problem ze swoim dymi ostro na czarno, starcił lekko na mocy ale oleju nie bierze. Po zapaleniu do puki sie dobrze nie rozgrzeje wali na czarno, to samo przy wkręcaniu się na obroty ale jak jest pod lekkim obciążeniem to wali jak lokomotywa. Jakieś 300mth była generalka, jak myślice co mogło powiedzieć "nie chce dalej robić"? Wtryski? Jeśli tak to jakie wybrać.


Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Na czarno ropa się pali. Za dużo paliwa względem powietrza. Sprawdz filtr powietrza czy jest drożny, sprawdz ustawienia zaworów, jak to nie to pozostają wtryski i pompa. Pompa to raczej regulacja początku wtrysku, one się prawie nie psują, a wtryski do regulacji lub wymiany. tak czy srak do pola i na próbnik.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masato    1

- Zdjąć kolektor wydechowy.

- Sprawdzić zawory.

- Sprawdzić zapłon.

- Wyciągnąć wtryski i sprawdzić.

- Zmierzyć ciśnienie na cylindrach.

- Sprawdzić czy rozpylacz nie ściska się zbytnio we wtrysku(w obudowie). Czasem zdarza się, że jak jest już dolna kopułka mocno zmęczona to po nagrzaniu potrafi zacisnąć rozpylacz.

- Sprawdzić czy czasem coś się nie stało z odprężnikiem, czy śruba reg się nie wykręciła.

 

 

To co wyżej można zrobić aby się upewnić.

 

Jak żadna awaria układu paliwowego nie objawia się niebieskim dymem? Pomyśl zanim coś takiego napiszesz. Już samo złe ustawienie zapłonu może objawić się niebieskim dymem. A mianowicie przerzucaniem kłębów niebieskiego dymu raz z jednego cylindra raz z drugiego.

 

Lechu coś mogło się stać z pompą, może szlag trafił sekcje, przez jakiś brud. Lub nie dopilnowanie wymiany filtrów paliwa i szklanek. Może zapłon się przestawił bo śruby się poluźniły na kole pompy. Jak zapłon się mocno przestawi to nie odpali silnik.

 

Patrick może miałeś założone chińskie zestawy naprawcze i do tego niepotrzebnie założony drugi pierścień zgarniający olej. Po prostu może tuleje szlag trafił, ale to idzie łatwo sprawdzić. Dawniej drugi pierścień zgarniający zakładało się dopiero po pewnym przebiegu, gdyż właśnie na początku dwa pierścienie nie pozwoliłyby dosmarować dostatecznie cylindra i pierścieni.

 

Seweryn20 jeszcze kolega nie sprawdził podstawowych rzeczy, a Ty mu wylatujesz ze zdejmowaniem głowicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukman2
      witam chciałem sie dowiedziec jak sie podkreca pompe w C-330???? <_<
    • Gość
      Przez Gość
      witam
      Problem jest praktycznie od dawna ale to olewałem
      Ogólnie to ciagnik ciezko pali chmura białego dymu jak juz złapie to dopuki sie troche nie zagrzeje to na jeden gar szczególnie na niskich obrotach jak sie przegazuje to ok a im zimniej tym gorzej
      Remont kapitalny ok 6lat temu rocznie ok 200mth ale nie widział orki ani ciężkiej roboty zawory ok pompa ok a przyczyny nie widac w sumie mozna tak robic bo mi to nie przeszkadza ale czy to nie wykonczy silnika jest dosc mocny nie pluje olejem i go tez nie bierze
       
      A jeszcze napisze w temacie kupiłem zetora z UK 7045 nie wiem jaki ma przebieg ale oleju nie bierze i wcale nie kopci co mnie martwi bo za to ciezko zapala wydaje mi sie dostaje za mało paliwa albo zapłon żle ustawiony
      A drugi problem to ze w zakresie od 1300-1700obr silnik dostaje sporych drgan ale nic w nim nie puka pracuje cicho co to moze byc????????
      pozdr
    • Przez PolandOnion
      Mam do wymiany chłodnice, nowa to koszt 500 zł a opinie mają takie że po roku czy dwóch i tak będzie dziurawa. Orginal Ursus niby lepsza ale tam już 1000 PLN. Montował ktoś chłodne z jakiegoś samochodu/busa ? Tam nie ma problemu że po roku padnie a i cena niższa. Z czego może pasować ?
    • Przez Deutz537
      Witam
      Co sądzicie o tej panewce z silnika c360?


    • Przez v11
      Ma ktoś doświadczenie w wymianie pompy CR -jak ustawić synchronizację pompy w stosunku do momentu  wtrysku  wtryskiwaczy  -pompa dwusekcyjna silnik sisu 6 cylindrów brak a raczej brak chęci zdejmowania pokrywy rozrządu bo to demontaż całego przodu nie ma dojścia do koła zamachowego   
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj