tata1

Kopcenie/dymienie C-330

Polecane posty

balcerek1    92

A nie brał czasem oleju bo wygląda że pierścienie zgarniające padły albo nie dobrej jakości paliwo lejesz abo niezły syf z zbiorniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baartus    0

oleju nic paliwo dobre bylo reszta maszyn dobrze chodzi a zbiorniki systematycznie sprawdzane i w razie potrzeby myte

 

kolego a z jaką siłą dokręcasz

głowice ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

210 Nm bo tyle mam klucz ale przeciągam mocniej i tą wartość rozkładam na 5 razy średnio co 40 i po jakimś czasie jak gość się zgłosi na ustawianie zaworów jeszcze sprawdzam ale dziwne że uszczelkę masz dobrą a pytasz się na ile głowicę dociągam a kolejność dociągania od środka na boki zachowujesz.No jak by głowica była za luźno to na uszczelce cały pasek od komory by był zawalony nagarem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson79    1

Miałem taki sam przypadek. Wymieniłem tuleje (tuleje z krotoszyna tłoki z gorzyc pierścienie prima-łódź). Głowica po regeneracji to znaczy sprawdzona szczelność planowanie nowe gniazda prowadnice zawory sprężyny. Pompa wtryskowa też po regeneracji z gwarancją. Głowica pompa były robione przez RSY Iława i tam też kupiłem te komplety naprawcze. Koszt tego remontu to około 1200 zł bez zobocizny bo sam robiłem. Mogę jeszcz podpowiedzieć żebyś sprawdził zapłon. Jak byś chciał zmieniać silnik od widlaka jak tam ktoś pisał to się dowiedz się bo tam są chyba inni tłoki i tuleje. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

nie nic sie nie poprawiło kopci i słaby bede chyba zmieniał silnik w zimie

Ogólnie M-ki to bardzo słabe traktory , niedawno jeżdziłem sąsiada to pod górkę pustym 5 mi brakowało.

Już nie jeden się przekonał że to nieudane traktory i jak szybko kupił tak szybko sprzedawał i kupował zwykłą C-330.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil927    230

Może to też zależy od egzemplarza bo mój kumpel ma rocznik '89 i nie narzeka a ciągnik właśnie ma co robić, no ale za to wuja składana z części z końca produkcji to już totalna porażka skrzynia kleszczy się i na dniach coś z silnikiem się stało że puka mu gdzieś "z przodu na dole" nie mówiąc o grającym moście i zwolnicach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Ja bym jeszcze zawiózł pompę do sprawdzenia bo pewnie sekcja jakaś nawala bo te dzisiejsze części to wielka kicha a nie wspomnę o sekcjach do pomp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baartus    0

zwiększałem nawet o pełny obrót i różnica jest ale słabo zauważalna z tym ze bardziej kopci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

To zawieść tą pompę do dobrego pompiarza i niech ją dobrze sprawdzi bo czuję że ona zawala całą sprawę.Tylko niech do niej przyłoży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baartus    0

powiem tak wziąłem stara pompę i rozebrałem dosłownie w mak i co nowe łożyska uszczelniacz uszczelki i przede wszystkim nowe sekcje WZM wszystko idealnie wymyte żeby było błysk i czyste sam złożyłem zawiozłem do pompiarza i przy mnie ją tylko dosłownie trochę doregulował założyłem i powiem tak kopci tak samo jak przedtem wiec tu leży wina gdzieś indziej ale moc jest tera czym grzebnąć tez jest i ładnie chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Walenty    0

Witam mam problem taki że silnik po remoncie i wtryski również i ciapek nie chce odpalać jedynie jak ognia podłoże ale tez kreci z 2minuty co może być przyczyną zapłon może być coś nie tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Mam C-330 od nowości j powiem szczerze jeśli temperatura spada poniżej -5 i ciągnik kilka dni jest nie odpalany to zawsze ciężko paliła jak koledzy wyżej już pisali ten ciągnik ma to w naturze. Jeśli chcecie by paliła w takie mrozy jak były na raz to rada jest taka grzałka w oleju grzałka w płynie zamiast jednej świecy żarowej montujemy świecę płomieniową albo dajemy kopciucha i dobry zimowy ON w zbiorniku. Wtedy maszyna pali na dotyk innej rady tu nie ma.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2701    2

Odkrycia tu nie ma aby c-330 zapalił musi mieć właściwą kompresje odpowiednie rozpylenie paliwa ,szybki obrót wałem korbowym no i sprawne świece żarowe. Moja 30 ma 3500 mth po remoncie to jest ok. 11lat i narazie pali bez większych problemów pomimo leciwych już akumulatorów,na mrozy warto tez stosować wielosezonowy olej i pamiętać o filtrach paliwa...pozdrawiam i zyczę skutecznych odpaleń...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

To że kopci na biało to dobrze znaczy ocfzywiście przy 0 i poniżej. Mało tego 330 bez podgrzewacza poniżej 0 C nie zapalisz ani szybko ani łatwo

Chyba u Ciebie.

W sobote paliłem ciapka przy -11 i 30 sekund hrzania świecami i odpalił od strzała.

Co prawda ciężko wchodził na obroty bo go olej trzymał ale od strzała odpalił.

 

Biały dym przy paleniu to objawy

-słabe ciśnienie w cylindrach, czyli zuzyty zestaw naprawczy lub zawory już nie trzymają.

-pompa paliwowa żle ustawiona lub niejednakowe dawki na sekcjach.

-wadliwe działanie wtryskiwaczy

-żle ustawiony zapłon.

 

Tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1827

Jeszcze nie wszystko ;)

Możesz mieć wszystko z silnikiem sprawne, a rozrusznik będzie słabo obracał wałem bo słabe aku lub instalacja kuleje (musisz mieć powyżej 100 obr/min) i wtedy nie zapalisz i będzie walił białym dymem czyli normalny objaw. I przy sprawnym silniku w niskich temperaturach biały dym to jest normalny objaw, gorzej jak by w ogóle go nie było :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIXEL26    4

Witam, mam problem z moją c-330. Mianowicie chodzi o to,że jest ona słaba z tłumika leci czarny dym, a filtr powietrza zamiast zasysać to wydmuch*je powietrze. Co może być przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    420

Najlepiej zacznij od wyregulowania zaworów bo skoro ci dmucha przez filter to znaczy że zawór ssący się nie zamyka podczas sprężania i przez to nie ma kompresji i dlatego jest słaby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszkoWlkp    1

Panowie. Jest problem... Nowy cylinder,tlok,pierscienie,panewki i sk**wysyn daje bialy dym troche nie rowno chodzi i nie wchodzi za bardzo na obroty... Pompa i wtryski pol roku wstecz byla u regeneracji. Pomozecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukman2
      witam chciałem sie dowiedziec jak sie podkreca pompe w C-330???? <_<
    • Gość
      Przez Gość
      witam
      Problem jest praktycznie od dawna ale to olewałem
      Ogólnie to ciagnik ciezko pali chmura białego dymu jak juz złapie to dopuki sie troche nie zagrzeje to na jeden gar szczególnie na niskich obrotach jak sie przegazuje to ok a im zimniej tym gorzej
      Remont kapitalny ok 6lat temu rocznie ok 200mth ale nie widział orki ani ciężkiej roboty zawory ok pompa ok a przyczyny nie widac w sumie mozna tak robic bo mi to nie przeszkadza ale czy to nie wykonczy silnika jest dosc mocny nie pluje olejem i go tez nie bierze
       
      A jeszcze napisze w temacie kupiłem zetora z UK 7045 nie wiem jaki ma przebieg ale oleju nie bierze i wcale nie kopci co mnie martwi bo za to ciezko zapala wydaje mi sie dostaje za mało paliwa albo zapłon żle ustawiony
      A drugi problem to ze w zakresie od 1300-1700obr silnik dostaje sporych drgan ale nic w nim nie puka pracuje cicho co to moze byc????????
      pozdr
    • Przez PolandOnion
      Mam do wymiany chłodnice, nowa to koszt 500 zł a opinie mają takie że po roku czy dwóch i tak będzie dziurawa. Orginal Ursus niby lepsza ale tam już 1000 PLN. Montował ktoś chłodne z jakiegoś samochodu/busa ? Tam nie ma problemu że po roku padnie a i cena niższa. Z czego może pasować ?
    • Przez Deutz537
      Witam
      Co sądzicie o tej panewce z silnika c360?


    • Przez v11
      Ma ktoś doświadczenie w wymianie pompy CR -jak ustawić synchronizację pompy w stosunku do momentu  wtrysku  wtryskiwaczy  -pompa dwusekcyjna silnik sisu 6 cylindrów brak a raczej brak chęci zdejmowania pokrywy rozrządu bo to demontaż całego przodu nie ma dojścia do koła zamachowego   
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj