tata1

Kopcenie/dymienie C-330

Polecane posty

mocher    8

koledzy mam taki problem w swojej 330 otóż zrobilem remont silnika który polegał na wymianie kpl. zestawów naprawczych, głowicy, panewek, filtra oleju gdyż miałem starego bąka , filtra powietrza na nowy typ, nowa rura wydechowa, nowe końcówki wtryskiwaczy, i zauważyłem ża jak jak chwie pochodzi na wolnych obrotach to zaczyna na niebiesko dymić, dodam że jak zejdzie z obrotów to tego odrazu nie ma tylko po pewnym czasie się pojawia dymienie na niebiesko, na większych obrotach to nie występuje. Wcześniej przed remontem też dymiła tak na niebiesko. Pali idealnie ciepły czy zimny, więc wydaje mi się że zapłon mozna wykluczyć. Czym jeszcze może byc spowodowane takie dymienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Nie dogrzany silnik.Mam nadzieję że masz termostat.Jak masz termostacie jest otwór który przepuszcza delikatnie wodę na chłodnice i silnik pomalutku stygnie.Jak dasz mu obroty to woda się rozgrzewa i silnik też.Tak się dzieję z każdym silnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Mogą też być jeszcze nie do końca dotarte zestawy i lekko przepala olej, pochodzi trochę i przejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

zapomnialem włąśnie dodać, że teraz teromstat założyłem bo wczesniej go nie było. To moze z czasem jak się dotrze dotrze to mu to minie bo dzisiaj pochodził tylko tak ze 30 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

To znaczy że dopiero 30 minut docierany? Jeśli tak to nie oczekuj że teraz będzie pracował idealnie, jak dotrzesz i wtedy będzie coś nie tak to dopiero się martw ;)


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

tak bo go dzisiaj odpaliłem i tak sobie popykał na wolnych troche :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

Witam!!! Skończyłem remont ciapka, wymieniłem tuleje,tłoki,pierścienie ,wał po szlifie ,panewki,robiona pompa i wtryski, cała kapitalka. Odpalił bez problemu jednak wydaje mi się że za bardzo dymi, szczególnie przy dodawaniu gazu, daje jak z lokomotywy na czarno. Druga sprawa to zauważyłem że przelewem do zbiornika nie leci wogóle paliwo. No i ciśnienie oleju to teraz jest takie,że wskazówka mija 6 na wskaźniku. Co o tym myślicie?


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rokes    0

Czy w waszych okolicach są dostępne zestawy naprawcze do 330 z tłokiem gorzyckim? U mnie niestety nie, w sklepach internetowych też nie da się ich dostać. Są one w ogóle jeszcze produkowane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

W okolicy to raczej ciężko dostać ja zamawiałem w Chełmnie zestaw Premium Plus jest z Gorzyckim tłokiem, jak co pisz do działu sprzedaży oni wysyłają. http://www.ursus.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamtychy11    0

Witam.

Pozwólcie ze podepnę się pod ten temat.

Mam problem z moim c330, gdyż dzisiaj wapnowałem łąkę i porządnie kopcił, nawet na niskich obrotach, a co dopiero jak się dało po gazie. Po przyjeździe do domu zdjąłem kolektor wydechowy i odpaliłem traktor. Okazało się, że problem tkwi w pierwszym cylindrze, a mianowicie wydobywał się biały dym cały czas, nawet na równych obrotach, a z drugiego nie szedł żaden dymek.

Chciałem w ten sposób sprawdzić, czy nie leją wtryski, ale chyba nie bo niespalona ropa się nie wylewała kanałem wydechowym. Natomiast na wysokich obrotach silnik przerywa. Ciągnik kupiłem w październiku, a przed tym nie był używany jakieś 3 lata. Zastanawia mnie czy to będzie wina pompy wtryskowej, czy wtryskiwacza, czy ciśnienia sprężania.

Pompa przez jakiś czas chodziła bez oleju.

Proszę o szybką odpowiedź i z góry dziękuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Zacznij od sprawdzenia luzów zaworowych... Następnie wtryskiwacza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamtychy11    0

Luzy zaworowe też mogą być większe, ale sąsiad w swoim c360 miał podobnie, że prawidłowo palił mu tylko jeden cylinder, pozostałe przerywały, z czego jeden to była totalna tragedia bo cały czas leciał biały dym tak jak w moim teraz.

Oddał pompę na reklamację i było wszystko ok. Więc czy macie jeszcze jakieś propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamtychy11    0

Niestety jeszcze nie bo nie miałem kiedy zajechać do mechanika. Jutro może sprawdzę luzy i się dowiem co z zaworami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

skoro nie sprawdziłeś najprawdopodobniejszych przyczyn to czemu chcesz szukać "głębiej"?


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekalf    0

tak tylko dodam od siebie wersje katastroficzną

czy nie robi baniek w chłodnicy może ubywa woda powolusieńku może poci sie już mocniej??

mi dawało dymek i sie robiło bo potrzebny aż sie rozlał do końca i woda i olej bo tuleja opuczczona ale uszczelka głowicy za 2 złote klucz dynamometryczny i przerobił następny sezon

hmmm ciekawe ile jeszcze wytrzyma na tym patencie bez remontu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamtychy11    0

Więc tak... dzisiaj byłem z wtryskami u mechanika i ten wtrysk na cylindrze, który dymił na biało leje strumieniem. Kupię końcówkę wtrysku, filtry paliwa, sprawdzę luz zaworowy i zobaczę co się będzie działo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamtychy11    0

drugi jest dobry tylko trochę wyklepany :) wyreguluje się oba i będzie cacy ;) tylko jeszcze zastanawia mnie to przerywanie na wysokich obrotach, ale wymienię filtry paliwa i zobaczę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Według mnie najlepiej wymienić obydwa wtryski. Wiadomo że wszystko kosztuje. Ale masz tylko 2 cylindry to jest do przeżycia. Jeden nowy drugi regulowany to zła para.

Za jakiś czas zacznie kuleć znowu na jeden cylinder.

Oprócz wymiany filtrów proponuje zajrzeć do odstojnika przy pompie oraz do kranika baku. Tu możesz znaleźć ten brak paliwa przez który przerywa na obrotach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamtychy11    0

A mógłbyś mi przybliżyć gdzie jest ten odstojnik? CO do kranika przy baku to sugerujesz, że może być zabrudzony albo przyrdzewiały ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Odstojnik masz pod pompką paliwa.Prz kraniku nieraz się zdarza że jakaś słoma/trawa czy inny śmieć zblokuje. Po odłączeniu wężyka od pompki przyłóż wężyk do jakieś pojemnika i odkręć kranik jak ładnie pełnym strumieniem leci to ok jak słabo leci lub nierówno to musisz przeczyścić.


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Części w dzisiejszych czasach bardzo często wogóle nie pasują ("prywaciarskie" podróby). Miałem taką sytuacje jak w szkole naprawialiśmy Zetora 5211 to otwór na popychacz w okładzinach hamulcowych był przesunięty. Po złożeniu hamulce zahamowały raz a potem nie odbijały. Trzeba było zaspawać otwór w aluminium i wywiercić nowy. Po tym już wszystko w pożądku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukman2
      witam chciałem sie dowiedziec jak sie podkreca pompe w C-330???? <_<
    • Gość
      Przez Gość
      witam
      Problem jest praktycznie od dawna ale to olewałem
      Ogólnie to ciagnik ciezko pali chmura białego dymu jak juz złapie to dopuki sie troche nie zagrzeje to na jeden gar szczególnie na niskich obrotach jak sie przegazuje to ok a im zimniej tym gorzej
      Remont kapitalny ok 6lat temu rocznie ok 200mth ale nie widział orki ani ciężkiej roboty zawory ok pompa ok a przyczyny nie widac w sumie mozna tak robic bo mi to nie przeszkadza ale czy to nie wykonczy silnika jest dosc mocny nie pluje olejem i go tez nie bierze
       
      A jeszcze napisze w temacie kupiłem zetora z UK 7045 nie wiem jaki ma przebieg ale oleju nie bierze i wcale nie kopci co mnie martwi bo za to ciezko zapala wydaje mi sie dostaje za mało paliwa albo zapłon żle ustawiony
      A drugi problem to ze w zakresie od 1300-1700obr silnik dostaje sporych drgan ale nic w nim nie puka pracuje cicho co to moze byc????????
      pozdr
    • Przez PolandOnion
      Mam do wymiany chłodnice, nowa to koszt 500 zł a opinie mają takie że po roku czy dwóch i tak będzie dziurawa. Orginal Ursus niby lepsza ale tam już 1000 PLN. Montował ktoś chłodne z jakiegoś samochodu/busa ? Tam nie ma problemu że po roku padnie a i cena niższa. Z czego może pasować ?
    • Przez Deutz537
      Witam
      Co sądzicie o tej panewce z silnika c360?


    • Przez v11
      Ma ktoś doświadczenie w wymianie pompy CR -jak ustawić synchronizację pompy w stosunku do momentu  wtrysku  wtryskiwaczy  -pompa dwusekcyjna silnik sisu 6 cylindrów brak a raczej brak chęci zdejmowania pokrywy rozrządu bo to demontaż całego przodu nie ma dojścia do koła zamachowego   
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj