tata1

Kopcenie/dymienie C-330

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Roki212    1820

Z tymi wałkami to właśnie różnie bywa, już sporo czasu minęło jak wymieniałem dla jednego dziadzia wałek rozrządu producenta nie pamiętam...

Po wymianie ni jak silnik nie chciał pracować jak należy, czmychał z kolektora ssącego nie wkręcał się na obroty potrafiło laski wyginać itp też po oględzinach wałek niby ok zgadzał się ze starym. I fazy się zgadzały :blink: :blink:

Po zastosowaniu kompletu kół rozrządu od tego samego producenta co wałek nie ten ciągnik... Widać coś kombinują z wałkiem a potem na swoich kołach ustawiają jak trzeba. Bo jeśli dobrze pamiętam tylko jeden znak się zgadzał ze starym kołem (od pompy) reszta miała znaki w innych miejscach ponabijane....

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baartus    0

zgadzam sie Roki212 bo miałem taki problem w c360 było źle za cechowane koło i były jaja ale pragnę zauważyć ze na starym tez tak chodzi wiec to nie to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

 

Po za tym C-330M to nie C-330 i nigdy tyle siły nie będzie miała co C-330.Bo jest szybsza a zarazem słabasza.

 

 

Sorry ale gadasz pierdoły. Ja mam M-ke i 28 przerobione na 30 (silnik zwolnice i przednia oś z 30tki tylny most i skrzynia z 28) i miałem też okazje jeździć zwykłymi 30tkami i jak słysze że przy tych 2 km/h więcej ludzie doszukują się różnicy jak między C-360 3p a zwykłym C-360 to sie zastanawiam czy kiedykolwiek mieli bezpośrednie porównanie. Ja takowe mam przy maszynach, od bron zaczynając na prasie kończąc. Przy mojej 30tce skrzynia z 28 daje lepsze przełożenia ale to skutkuje tylko lepszym zrywem, nic poza tym, M-ke jest łatwiej 'zmulić' na starcie ale potem już zostawia zwykłego ciapka z tyłu. Przełożenia przełożeniami ale liczy sie moment obrotowy jaki silnik jest w stanie przekazać na mechanizmy napędu. Przy maszynach typu rotacyjna czy prasa zawsze wolę zapiąć M-ke bo wiem że zrobi swoje bez przymulania silnika, a i przy orce szybciej obrócę niż zwykłą trzydziechą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biznez404    2

Kolego Baartuś mam pytanie jak masz tę głowice założoną czy wyjąłeś wtryskiwacz aby luknąć czy otwór od wtryskiwacza pasuje idealnie w ten lejek komory tłoka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

lukasz222 każdy ma rację ale M-ka jest szybsza i na gliniastych ziemiach jakie są w moich okolicach w orce zimowej to dostaję w d*pę silnik no i mosty też się rozlatują.Ja do c 360 nie zakładam pługa trójki bo na zimowej orce też dostaję w d*pę a co do c 360 3p to mój szwagier miał przekonanie jak przyjechał orać raz do mnie na zimę bo coś tam mu milem zrobić i pojechaliśmy razem.Ja w swojej 60 3 bieg i rura a on 3p już na 2 szedł.Od tej pory już nie przyjeżdża pomóż bo stwierdził że szkoda ciągnika.To jest tylko 5 koni różnicy ale jest

 

Baartus sprawdź zanim kupisz czy zrobisz głowicę te tłoki bo z tego co wiem to Machle składa zestawy na indyjskim tłoku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Też mam gliniaste gleby i tam każdy ciągnik w nieźle 'oberwie', nawet 80tka ledwo szła. Ale fakt jest faktem że M-ka jest mocniejsza na WOM i efektywniejsza w polu od zwykłej 30tki, nie mówiłbym tego gdybym tego nie widział za każdym dniem pracy. Co do tych 60ek to masz rację, każdy KM w takich przypadkach się liczy, dlatego też przytoczyłem ten przykład, bo niektórzy myślą że jak M-ka ma te przełożenia nieco większe to już ma mniej mocy, a to nieprawda, silnik się liczy przede wszystkim

Edytowano przez lukasz222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

balcerek1 myślisz ze komora moze być np mniejsza ???

Ja się już przejechałem na MAHLE .......odradzam ten badziew.

To jest loteria.

Jedynie ZETOR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baartus    0

sprawdzałem głowice te same wymiary są niczym się nie różni tylko zaworami założyłem drugą głowice zmian nie ma ........................pomysłów również <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian84    5

kurde przecie te silniki są takie proste kolega sprawdził i wymienił chyba wszystko, co jest kurde.

a koło zamachowe masz na pewno dobrze założone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1820

W swoim profilu masz napisane że masz C-330 i C-330M ???

Jeśli tak to zamień jeszcze miejscami pompę z wtryskami między ciągnikami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1820

Zamieniałeś ok,

ale odpalałeś tą dobrą C-330 na pompie od tej problematycznej C-330M i odwrotnie C-330M na pompie od dobrej C-330??

Na jednej i drugiej pompie M-ka pracuje tak samo??

A jak pracuje zwykła 30-stka na pompie od M-ki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baartus    0

dobrze pracuje w drugiej a ta z drugiej w tej tez to samo słaba i kopci

 

głębokość komory 32mm

średnica 28.7mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Nie wiem może głupie zaczepienie ale na głębokości nie duża różnica ale na średnicy 2,6 mm to już duża różnica.Mierzyłeś inne nowe tłoki od M-ki.Czepiam się tego bo już nie ma czego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1820

Albo coś jeszcze w rozrządzie siedzi, że po iluś tam obrotach wałem cykle się nie zgadzają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baartus    0

cały dzień dziś chodził i luz zaworowy sie nie zmienił czyli ok jak na razie nie wiem już sam chodzi tak do d*py od zagotowania ...........mam nowe tłoki ale zwykłe chyba założe i zainwestuje w nową głowice bo ta dzisiejsza to pożyczona ale bardzo długo stała i stara jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1820

Jak pracuje bez kolektora ssącego coś dzieje się?? nie wali kompresją lub dymem z powrotem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukman2
      witam chciałem sie dowiedziec jak sie podkreca pompe w C-330???? <_<
    • Gość
      Przez Gość
      witam
      Problem jest praktycznie od dawna ale to olewałem
      Ogólnie to ciagnik ciezko pali chmura białego dymu jak juz złapie to dopuki sie troche nie zagrzeje to na jeden gar szczególnie na niskich obrotach jak sie przegazuje to ok a im zimniej tym gorzej
      Remont kapitalny ok 6lat temu rocznie ok 200mth ale nie widział orki ani ciężkiej roboty zawory ok pompa ok a przyczyny nie widac w sumie mozna tak robic bo mi to nie przeszkadza ale czy to nie wykonczy silnika jest dosc mocny nie pluje olejem i go tez nie bierze
       
      A jeszcze napisze w temacie kupiłem zetora z UK 7045 nie wiem jaki ma przebieg ale oleju nie bierze i wcale nie kopci co mnie martwi bo za to ciezko zapala wydaje mi sie dostaje za mało paliwa albo zapłon żle ustawiony
      A drugi problem to ze w zakresie od 1300-1700obr silnik dostaje sporych drgan ale nic w nim nie puka pracuje cicho co to moze byc????????
      pozdr
    • Przez PolandOnion
      Mam do wymiany chłodnice, nowa to koszt 500 zł a opinie mają takie że po roku czy dwóch i tak będzie dziurawa. Orginal Ursus niby lepsza ale tam już 1000 PLN. Montował ktoś chłodne z jakiegoś samochodu/busa ? Tam nie ma problemu że po roku padnie a i cena niższa. Z czego może pasować ?
    • Przez Deutz537
      Witam
      Co sądzicie o tej panewce z silnika c360?


    • Przez v11
      Ma ktoś doświadczenie w wymianie pompy CR -jak ustawić synchronizację pompy w stosunku do momentu  wtrysku  wtryskiwaczy  -pompa dwusekcyjna silnik sisu 6 cylindrów brak a raczej brak chęci zdejmowania pokrywy rozrządu bo to demontaż całego przodu nie ma dojścia do koła zamachowego   
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj