tata1

Kopcenie/dymienie C-330

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Baartus    0

więc tak przekopałem garaż i znalazłem oryginalne końcówki jakie były na wyposażeniu ciągnika jak go nabyliśmy z fabryki i założyłem ustawiłem ciśnienie na 135 atm założyłem w głowice poprawy brak to przyspieszyłem mu zapłon i nic to doje***em go do końca do przodu zabarwienie spalin zaczęło robić się lekko niebieskie i twardo chodził ale jakiś strasznego hałasu w głowicy brak,brak mocy pozostał trochę go cofnąłem i tak jakby mniej troszkę kopci ale szału nie ma chodzi mi o kopcenie na czarno ale mocy nie przybyło mu nic dalej nie chce się zbierać i strasznie sapie.

 

sprawdziłem czy sekcje dają rade przy 225 atm wtryskiwacz szczelił bez problemu także pompę już wykluczam całkowicie powiem tak ja zawsze miałem zawory ustawione na 0,2i 0,3 i a wtryski na 115atm i wtedy miał moc piekielną teraz tez próbowałem tego ustawienia i nie pomaga <_< i juz nie wiem co dalej albo mnie h..... trafi albo ten silnik

 

mówisz o kompletnych wtryskach czy samych końcówkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Jak masz głowicę zwykłą to pomierz może otwory od wtrysków są inaczej ustawione pod kontem.Trudno już coś doradzić.A może zmierz ciśnienie na rozgrzanym silniku.Jak nie zmieniałeś głowicy bo może gniazda albo zwory się prężą i nie trzymają.Nie wiem co ci już doradzić

Edytowano przez balcerek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Pisałeś ze masz jakieś z innego silnika i zakładałeś je.Ja u siebie zmieniałem końcówki.Od momentu zagotowania masz te końcówki.Załóż nowe końcówki .Może stare te co założyłeś też są walnięte.

Edytowano przez balcerek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Analizuję głos tego silnik i tak na filtrze go słychać.Sprawdź ciśnienie na garach na rozgrzanym.Jak pisałeś ze zagotował się na tej głowicy to może tak jak pisałem gniazda albo zawory się odkształcają.Taki głoś miała ta co zakładałem o M-KI głowicę ale na starej głowicy.Ale tam na pewno zawory nie trzymały.

Edytowano przez balcerek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Tak jak za bardzo przyśpieszysz robi się głośny, a jak opóźnisz robi się cichy tylko nawet dziś jednemu wstawiałem pompę po remoncie i jak opóźniłem to ciężko pali dymi i wolno wchodzi w obroty, a jak przyśpieszyłem odpala od razu nie dymi i pracuje normalnie, Więc chyba jest odwrotnie jak napisałeś. Oczywiście mowa o przyśpieszeniu aby nie było słychać tych stuków

Każdemu ustawiam jak u siebie http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=K3AvaQrfXHw

dymi coś :)

 

no tutaj jest kapke za wczesny zapłon bo chodzi jak C-330M .

A nie kopci temu bo ziemia jest tak umiałkowana że szok , no a kultywator to taki wielki że szok :) Roki nie obraż się ale w Twoim ciapku przy tak małym kultywatorku moc jest nie wykorzystana wogóle.

Wpadnij w ugór , albo na ściernisko i póść głębiej kultywator , wtedy zobaczymy czy nie zakopci :D

 

 

Bartuś noi jak rozwiązałeś ten problem?

Pisałeś że kopci na siwo....może olej bierze albo woda idzie nad tłoki?

Najlepiej nagraj film i prześlij nam go tutaj....

czytałem na forum że był podobny temat jak twój , popatrz w tamtym temacie co było przyczyną.

Edytowano przez POL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baartus    0

kolego filmiki juz są cofnij sie o kilka stron to możesz obejrzeć ani płynu ani oleju nie ubywa <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

POL1 Ty zawsze dużo gadasz a mało robisz :P :P nagraj lepiej jakiś filmik i pochwal się w pracy swoim bo jeśli dobrze pamiętam w innym temacie pisałeś że też nie kopci :rolleyes: :rolleyes:

U mnie w tym przypadku nie chodzi o pokazanie mocy tylko pracy silnika i zadymienia spalin przy wkręcaniu się na obroty jak byś nie doczytał dokładnie. Bo wiadomo że ziemia bez porównania co robić po oranym, a co jak napisałeś w ściernisku, ale niestety w listopadzie ścierniska nie posiadam :)

Teraz mnie rozbawiłeś do łez jak byś nie za uwarzył kolega już dwa filmiki nagrał :lol: :lol: :lol: trzeba się obudzić z zimowego snu :P

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Tak właśnie u kolegi słychać głośno zasysane powietrze, tylko ciekawi mnie czemu. Musi podmienić głowicę bo ta właśnie jest przegrzana i nie ma pewności że jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

POL1 Ty zawsze dużo gadasz a mało robisz :P :P nagraj lepiej jakiś filmik i pochwal się w pracy swoim bo jeśli dobrze pamiętam w innym temacie pisałeś że też nie kopci :rolleyes: :rolleyes:

U mnie w tym przypadku nie chodzi o pokazanie mocy tylko pracy silnika i zadymienia spalin przy wkręcaniu się na obroty jak byś nie doczytał dokładnie. Bo wiadomo że ziemia bez porównania co robić po oranym, a co jak napisałeś w ściernisku, ale niestety w listopadzie ścierniska nie posiadam :)

Teraz mnie rozbawiłeś do łez jak byś nie za uwarzył kolega już dwa filmiki nagrał :lol: :lol: :lol: trzeba się obudzić z zimowego snu :P

Roki mój filmik jest u mnie w profilu.Więc zobacz czy kopci czy nie.To raz.

A dwa to zapnij normalny kultywator jak Bozia nakazała a nie kultywator co "koń" by się wstydził pociągnąć. :lol:

A trzy to u mnie na filmiku głowiice słychać na filtrze i wszystko jest OK.

Jakoś siły mu nie brakuje.

Więc raczej głowica odpada.

 

Oglądałem filmik autora tematu i po mojemu wszystko jest OK.

Tylko coś nie bardzo ma wolne obroty , a tak to ładnie pracuje.

Może coś go trzyma i temu taki słaby.

 

U mnie sapie a wszystko OK.

Edytowano przez POL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

A cztery mówiłem o filmiku w pracy, a nie staniu i pykaniu na wolnych obrotach bo wtedy napewno moc nie jest w ogóle wykorzystana :P :P

A pięć kultywatora używam tylko przed siewem wiosną więc nie jest mi do niczego większy potrzebny :rolleyes: od zadań specjalnych mam talerzówkę :D

I zapomniałem zapytać @POL1 czyżbyś miał coś wspólnego z @zonk28 :lol:

 

A co do kultywatora "inteligencie" :rolleyes: to nie liczy się wielkość ramy tylko ilość łap, ale co ty możesz o tym wiedzieć :lol: :lol: :lol:

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Panowie, po co sie gryźć o pierdoły? ;) Lepiej wspólnie pomóc koledze @Baartus bo to on ma teraz największe zmartwienie.

 

Tak obserwuję ten temat i dziwię sie trochę że nie próbowałeś jeszcze założyć jakiejś innej głowicy skoro Twoja 'swoje' przeszła. Choćby tylko jakąś regenerowaną od kogoś komu zalega pożyczyć. Z paliwem jak widzę już wszystko było robione :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

A cztery mówiłem o filmiku w pracy, a nie staniu i pykaniu na wolnych obrotach bo wtedy napewno moc nie jest w ogóle wykorzystana :P :P

A pięć kultywatora używam tylko przed siewem wiosną więc nie jest mi do niczego większy potrzebny :rolleyes: od zadań specjalnych mam talerzówkę :D

I zapomniałem zapytać @POL1 czyżbyś miał coś wspólnego z @zonk28 :lol:

A 6 zapnij większy sprzet i nagraj filmik wtedy popatrzymy czy kopci czy nie ; a 7 pod filmikiem napisałeś że masz pompe "NOWA" co nie jest prawdą bo sam dawałem Ci namiary do Krakowa i pisałeś mi na gg że kupiłeś używaną pompe za 800zł chyba , więc raczej nie nowa. :lol: a 7 kto to jest zonk28 i co miałbym mieć z nim wspólnego?a 8 na wiosne specjalnie nagram filmik dla ciebie i ci pokaże jak ciapek chodzi w polu , oczywiście nie zapne kultywatora "od konia" :P bo to troche wstyd tu na forum takie "cosik" zapinać do ciapka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

A 6 zapnij większy sprzet i nagraj filmik wtedy popatrzymy czy kopci czy nie ; a 7 pod filmikiem napisałeś że masz pompe "NOWA" co nie jest prawdą bo sam dawałem Ci namiary do Krakowa i pisałeś mi na gg że kupiłeś używaną pompe za 800zł chyba , więc raczej nie nowa. :lol: a 7 kto to jest zonk28 i co miałbym mieć z nim wspólnego?a 8 na wiosne specjalnie nagram filmik dla ciebie i ci pokaże jak ciapek chodzi w polu , oczywiście nie zapne kultywatora "od konia" :P bo to troche wstyd tu na forum takie "cosik" zapinać do ciapka.

Wpis poprawiłem więc już tam nie panikuj(nowa bo kompletna kupiona, a nie oddawana moja stara)

 

Tak tak kolego @POL1, a dawniej @zonk28 nie trzeba mi było kiedyś filmików wysyłać z youtube.

Teraz to sprawdziłem ten sam ciągnik, nawet ten sam garaż co mi wysłałeś a mam ten filmik :lol: :lol: no to wpadłeś

Konto na youtube Anna D, a jak ktoś zapytał jaki zestaw zastosowałeś odpowiedziałeś ze swojego starego Marcin gryzok trzeba było lepiej się pilnować :lol: :lol:

 

@Maniek101 łap mam 12 w sam raz na konia :lol: :lol: do którego kolega POL1(zonk28) ma sentyment i którym zapewne do dziś swoje pola obrabia bo ciągnik jak i kiedyś tak i dziś ciągle remontuje i zachwyca się jak pięknie pracuje :D :D

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

No pilnuje się na maxa B) , a Ty pokaż ten filmik bom strasznie ciekaw , być może mój ciapek ma sobowtóra :D no tak wpadłem jak Ty z ciapkiem w pole z kultywatorem od konia :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

@¨POL autor tematu pyta sie o naprawe ciagnika a nie o sprezynowke (kultywator) od konia


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

No pilnuje się na maxa B) , a Ty pokaż ten filmik bom strasznie ciekaw , być może mój ciapek ma sobowtóra :D no tak wpadłem jak Ty z ciapkiem w pole z kultywatorem od konia :lol:

 

http://www.youtube.com/watch?v=46Xuznkl2Ac

 

I jak ktoś ci garaż ukradł razem z ciągnikiem hehe

jak kto chce mam jeszcze 3 inne widok silnika z drugiej strony identyczny z Twoim :lol: @POL1 czyli @zonk28

(filmiki z 2010 lub 2011 roku) i tyle bo odbiegliśmy od tematu...

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Ten filmik to ja Ci na tel wysyłałem :lol: prosząc mnie o to na PW czy gg .

Więc nie wiem o co Ci chodzi????????? z tym zonk28 B) B) B)

Po ilu piwkach jesteś ? :D sam pytałeś gdzie zrobią Ci pompe to Ci poradziłem że w Krakowie .A teraz masz mnie za zonk28 :lol: :lol: :lol:

Rekord swiata :lol:

Edytowano przez POL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Po mojemu to nie głowica.Szkoda jej ściągać.

Jak przegrzana , to się splanuje da nowe zawory i powinno być OK.

A Bartus chyba tak zrobił.

To czy fuka to zależy od filtra powietrza w duzym stopniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukman2
      witam chciałem sie dowiedziec jak sie podkreca pompe w C-330???? <_<
    • Gość
      Przez Gość
      witam
      Problem jest praktycznie od dawna ale to olewałem
      Ogólnie to ciagnik ciezko pali chmura białego dymu jak juz złapie to dopuki sie troche nie zagrzeje to na jeden gar szczególnie na niskich obrotach jak sie przegazuje to ok a im zimniej tym gorzej
      Remont kapitalny ok 6lat temu rocznie ok 200mth ale nie widział orki ani ciężkiej roboty zawory ok pompa ok a przyczyny nie widac w sumie mozna tak robic bo mi to nie przeszkadza ale czy to nie wykonczy silnika jest dosc mocny nie pluje olejem i go tez nie bierze
       
      A jeszcze napisze w temacie kupiłem zetora z UK 7045 nie wiem jaki ma przebieg ale oleju nie bierze i wcale nie kopci co mnie martwi bo za to ciezko zapala wydaje mi sie dostaje za mało paliwa albo zapłon żle ustawiony
      A drugi problem to ze w zakresie od 1300-1700obr silnik dostaje sporych drgan ale nic w nim nie puka pracuje cicho co to moze byc????????
      pozdr
    • Przez PolandOnion
      Mam do wymiany chłodnice, nowa to koszt 500 zł a opinie mają takie że po roku czy dwóch i tak będzie dziurawa. Orginal Ursus niby lepsza ale tam już 1000 PLN. Montował ktoś chłodne z jakiegoś samochodu/busa ? Tam nie ma problemu że po roku padnie a i cena niższa. Z czego może pasować ?
    • Przez Deutz537
      Witam
      Co sądzicie o tej panewce z silnika c360?


    • Przez v11
      Ma ktoś doświadczenie w wymianie pompy CR -jak ustawić synchronizację pompy w stosunku do momentu  wtrysku  wtryskiwaczy  -pompa dwusekcyjna silnik sisu 6 cylindrów brak a raczej brak chęci zdejmowania pokrywy rozrządu bo to demontaż całego przodu nie ma dojścia do koła zamachowego   
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj