jd6220

Brak ciśnienia na manometrzew Biaradzki

Polecane posty

jd6220    1

Od jakiegoś czasu mam problem z opryskiwaczem bieradzkiego 400l/12m po wymianie pompy na nowo ciśnienie na dyszach zwiększyło się w porównaniu do starej pompy problem w tym że manometr(sprawny) pokazuje ciśnienie od 0 do nawet 2 chociaż na dyszach wydaje się wieksze. i nie idzie wcale go wyregulować tym pokrętłem. w dodatku po kilku krotnym przekreceniu nim nie ma żadnych oporów i nie wiem czy tak powinno być po włączeniu mieszadła ciśnienie praktycznie spada do 0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Masz olej pod manometrem?


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek94    15

jak ci spada po włączeniu mieszadła to musisz kręcić zaworem i zwiększyć ciśnienie, ja pryskam na zamkniętym mieszadle i nie wchodzę z 6 atmosfer, najlepiej pryska, a jak nie działa pokrętło to do wymiany, a i pisze się Biardzki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd6220    1

Masz olej pod manometrem?

 

nie mam oleju

jak ci spada po włączeniu mieszadła to musisz kręcić zaworem i zwiększyć ciśnienie, ja pryskam na zamkniętym mieszadle i nie wchodzę z 6 atmosfer, najlepiej pryska, a jak nie działa pokrętło to do wymiany, a i pisze się Biardzki.

 

własnie krecenie zaworem nic nie daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

to wlej olej jak ma manometr dobrze działać na sucho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Olej  do uzupełnienia, uszczelka do wymiany.

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolopopo    3

A może syfy w filterku przy rozdzielaczu.sprawdzasz to czasem? Opryskiwacze mają dwa filtry jeden duży na dole drugi przy sekcjach.jak nie masz to może (azoty---
osady ) dostały się do magistrali manometry?To wynik złego płukania opryskiwacza
Jak robisz mieszanki odrzywczo-zebojcze (herbicydy i witaminy)to lubią się niektóre "zważyć"tworzy się gęsta zawisina która lepi się wszystkiego.
odpowiedz mi , proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd6220    1

Olej  do uzupełnienia, uszczelka do wymiany.

od czego uszczelka ?

 

A może syfy w filterku przy rozdzielaczu.sprawdzasz to czasem? Opryskiwacze mają dwa filtry jeden duży na dole drugi przy sekcjach.jak nie masz to może (azoty---

osady ) dostały się do magistrali manometry?To wynik złego płukania opryskiwacza

Jak robisz mieszanki odrzywczo-zebojcze (herbicydy i witaminy)to lubią się niektóre "zważyć"tworzy się gęsta zawisina która lepi się wszystkiego.

odpowiedz mi , proszę

filtry sprawdzane. no w zeszłym roku robiłem troche mieszanek. np mocznik z apaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

@dziubek ci wyjaśnił którą, tylko ją wymień, gdzieś ten olej wsiąkł, bo raczej nikt go nie wypił czy tez sam nie wyparował. Ja na początku sezonu rozbieram cały zawór, bo lubi się ta konstrukcja zawiesić na którymś z uszczelniaczy. Rozebrać, wyczyścić, nasmarować olejem silikonowym i działa, roboty na pół godziny jak nie ma cieczy w opryskiwaczu.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziubek    4

Popatrz jeszcze na polaczenia od strony ssawnej i na o-ringi,bo jak lewe powietrze ciagnie to tez cisnienia nie zrobisz a jak nie pomoze to dalej juz pompa zostaje lub jeszcze mieszadlo peklo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd6220    1

Ta gumowa jak manometr wykrecisz. Nalej do tej gumki oleju

 

własnie uszczelka była wymieniana. już chyba wszystko było sprawdzane prócz rozkrecania rozdzielacza. pompa jest nowa (zamieniona na gwarancji) i ładnie pryska z dysz tylko nie działa manometr i nie można pokretłem wyregulować ćiśnienia (mimo krecenia w jedna lub w drugą strone ciśnienie wody z dysz nie wygląda aby sie zmieniało)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

to coś z rozdzielaczem masz nie tak.a jak wyłączysz sekcje i wlonczysz mieszadlo to manometr reaguje czy też nie?ja tak miałem z rozdzielaczem duro ze na mieszadle reagowal manometr a jak załączyłem sekcie to praktycznie wcale woda nie poszła na dysze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek94    15

u mnie jest tak że jak otworzę mieszadło i zamkne lance to mało rozdzielacza nie rozsadzi, ciśnienie kosmiczne, a jak pryskam no to 6 utrzymuje na zamkniętym mieszadle. myślę że powinieneś rozkręcić rozdzielacz i go po prostu przedmuchac. może ci się syf jakiś przykleił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolopopo    3

własnie uszczelka była wymieniana. już chyba wszystko było sprawdzane prócz rozkrecania rozdzielacza. pompa jest nowa (zamieniona na gwarancji) i ładnie pryska z dysz tylko nie działa manometr i nie można pokretłem wyregulować ćiśnienia (mimo krecenia w jedna lub w drugą strone ciśnienie wody z dysz nie wygląda aby sie zmieniało)

Mi to ewidentnie wygląda na syfy w przepustnicach.jaki masz manometr "glicerynowy",czy jakiś wynalazek(moze się zatarł),albo zawiesił się tłoczek"grzybek"na pokrętle(regulator że sprężyną) i dlatego nie masz kontroli nad ciśnieniem. Rozdzielacz rozkręcasz tak :masz dwie szpilki -rozkreć je i śrubokrętem oddziel sekcje,( uszczelki do wymiany) sprawdź mechanizm ramionek sekcji,na pewno tam jest "nalot",potem oczyść regulator-, ręcznie czy pokrętło wykręca tłok (może być do wymiany),potem obejrzyj magistralę do manometru,tam też może być syf (tam nie ma przepływu i dlatego tam się syfi)odp jak coś zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd6220    1

problem rozwiazany ;) okazało się że w rozdzielaczu przy przezroczystym przewodzie była jakaś blaszka (podkładka?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd6220    1

własnie nie wiadomo skąd..może jakaś wada fabryczna..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolopopo    3

Dobrze byłoby to namierzyć,bo to może być początek innej awarii.w której rurce ona była?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bartex
      Witam. Mam problem z MF 3060 bez przedniego napędu. Zaświeciła mi się kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni po umyciu ciągnika, wspomaganie działało, EHR też, a żółw/zając, WOM i blokada już nie. Więc przeczyściłem styki na czujniku ciśnienia i od tamtej pory nie zaświeca się po wciśnięciu sprzęgła przed uruchomieniem silnika kontrolka ciśnienia oleju w skrzyni i żółw/zając. W czym jest problem? Pomóżcie. Z góry dzięki.
    • Przez NewVario
      Witam, podczas koszenia dziś zapaliła mi się kontrolka ciśnienia oleju w claasie dominatorze 85 z silnikiem mercedes om352A, mam dodatkowy zegar od ciśnienia oleju i on pokazuje na wyoskich obrotach po 2 godzinach pracy 4 bar, i w takich warunkach również załącza mi się kontrolka ( nie świeci bystrym czerwonym światłem, tylko takim półczerwonym światłem, do tego podczas jazdy potrafi gasnąć. Co może być przyczyną ? W ciągniku miałem podobnie i po wymianie czujnika problem zniknął, czy tu może być to samo ? Jaki ma być tam czujnik ciśnienia ? Może być taki zwykły od 30 ? 
    • Przez Adi118
      Mam problem ze wspomaganiem w moim Aresie 556rz, przy skręcaniu na wolnych obrotach ciężko chodzi kierownica, zapala się kontrolka ciśnienia oleju w skrzyni i ciągnik staje. Problem się nasila kiedy olej jest rozgrzany i czasem nie pomaga nawet trzymanie wysokich obrotów. Sprawdzałem ciśnienie na pompie hydraulicznej i jest ok. Czy przyczyną moich problemów może być orbitrol? Czy w tym modelu jest dodatkowa pompa od wspomagania? Może ktoś ma inne pomysły co może być nie tak?
    • Gość
      Przez Gość
      witam, Mam problem z wadliwym czujnikiem od ciśnienia objawia się to w taki sposób że nie pokazuje ciśnienia na wyświetlaczu ciągnika a rzeczywiście ono jest. Czujnik już był wymieniany 3 razy serwis broni się tym że podobno teraz takie czujniki robią ... Odgłos podczas pracy jest nie do wytrzymania teraz zamierzam złożyć reklamację pisemną i niech się główia. Czy ktoś z Was miał podobny problem?
    • Przez kamil_z88
      Witam,
       
      W Fendzie 309 LSA z 89 r, Zaczęła mi się zapalać kontrolka od ciśnienia oleju na wolnych obrotach po wyżej 1400 obrotów gasła. Wymieniłem czujnik jest to samo. Jutro będę mierzył ciśnienie oleju . Macie może informację jakie powinny być parametry ciśnienia na rozgrzanym i zimnym ?
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj