Podol000

Jak zrobić dobrą sianokiszonkę?

Polecane posty

pawlak2507    255

Zapewne to myszy były. Bele powinny stać na żółtym piasku wymieszanym z wapnem tak jak wspomniano wyżej, bo jak postawi się na darni to są takie korytarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelKtm525    193

A panowie ile czasu najpóźniej od zwiniecia do ofoliowania moze minąć czasu ? Nieraz tak jest ze zanim sie sprasuje a zwiezie to juz ciemna noc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Najlepiej jak najszybciej ale kiedyś gdy oddzielnie owijałem zdarzało się że w nocy kończyłem prasować i jakaś część zostawała do rana aby owinąć. Nie miałem skutków ubocznych. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelKtm525    193

wsumie kukurydzę tez nieraz sie.robi 2-3 dni i tez sie nic nie dzieje tylko kolor warstwy widac gdzie sie zaczynalo nastepnego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidek223    0

Mam pytanie o sianokiszonce,trawe skosiłem i leżała cały dzień na pokosach na drugi dzień zgrabiłem i sprasowałem i jak najszybciej się starałem owinąć belki mi się wogule nie popsuł a nie stety krowy nie chcą jeść a byki tak słabo jedzą i moje pytanie brzmi czy jak trawy nie rozyrząsłem tylko jeden dzień leżała na pokosach i na drugo zgrabiłem i sprasowałem i owinołem to nie chętnie jedzą dlatego że nie roztrząsłem?

Edytowano przez dawidek223

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekskw    43

Nie ma to znaczenia odnośnie smakowitości.Dla jednego trawa,to wszystko co zielone a drugiego trawa to szlachetna ruń.Powiedz jakie rośliny masz w runi i jakiego stanowiska.Jeśli z kwaśnego i prasując nazbierałeś skrzypu polnego,to możesz tym ścielić,bo krowy nawet z głodu tego nie zjedzą.


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Pytam sie was doswiadczonych rolnikow,po sprasowaniu ile bela moze stac przed owinieciem? Wiem ze bym temat o tym ale chce miec pewnosc.Bo odrazu ciezko byloby mi owinac,gdyz musze zwiesc okolo 50beli do domu wiec troszke czasu zejdzie i chcialbym wiedziec ile czasu sprasowana bela moze czekac na owiniecie.

 

Dziekuje za odpowiedzi i Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidek223    0

trawa była siana,trawa+koniczyna+owiec i coś jeszcze,ale już nie pamiętam,bo tata wszystko siał.

Edytowano przez dawidek223

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Dużo zależy od tego na ile jest przeschnięty materiał i tak im bardziej zielona trawa tym szybciej trzeba owijać. Znaczenie ma też temperatura jaka jest na dworze. Im cieplej tym szybciej trzeba owinąć by nie mieć strat. Wiadomo,że najlepiej zaraz po zwinięciu owijać ale jak trawa nie jest za bardzo surowa i jest dość zimno tak jak teraz to nawet kilkanaście godzin wytrzyma i nic się nie stanie. Jeśli trawa jest mocno zielona i jest gorąco to max 2 godziny i powinno się owinąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CaseBizon    9

bo jeśli zbyt długo będą stały nie owinięte to porobia się kapcie i ciężko będzie je owinąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9908

Dawales kiedyś już sianokiszonkę im ? Ja tak mialem z wyslodkami jak pierwszy raz dostaly to caly dzień lezalo zanim sie przekonaly :o ja z lak sianych swiezo jak wjeżdżam z balotem to az sie trzęsą :) Natomiast jak z lak takich co x-dziesiat lat nie przesiewane to tylko tyle ze dostana jeść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9908

My prasujemy od rana potem zwozimy i wieczorem owijamy :) zawsze tyle lak sie kosi zeby w jeden dzień sie ogarnąć:) mam nadzieje ze ostatni rok będzie w bele zbierane :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Ja sie staram maks 3 godziny od zwiniecia. Jak mokrzejsze to w cieply dzien szybko zaczyna sie grzac i lipa. Ja robie wlasnie mokrzejsze bo takie wedlug mnie lepsze. Wujek robi praktycznie siano bo mu w zime nie zamarza he.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9908

Ja juz robiłem i mokre i suche i najlepsze wedlug mnie jest takie jak powinno być z teori czyli jak sie skręci to powinno byc czuć wilgoć ale nie wodę :) Moje taka najchętniej pobierają i nie psuje sie tak jak mokra gdy jest cieplo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidek223    0

Moje chociaż jest koniczyna to i tak słabo jedzą a wogule jej nie podszuszałem i sobie pomyślałem jak podszusze to będą lepiej jeść...... A sianokiszonka z żyta dobrze krowy jedzą ,warto ?bo planuję zasiać żyto na kiszonke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9908

Kupuje teraz żyto dla opasów i jedzą bardzo chętnie :) Dziwią sie wszyscy w okolicy ze u nas byki wszystko zjedzą ale mam na nie sposób ze wszystko wyzbierają do ostatniego zdzbla :) i nie mam na myśli głodzenia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidek223    0

A można wiedzieć jaki,bo mnie już krowy i byki denerwują nie chcą jeść tylko kukurydza sruta i nawet siano a zrobiłem dużo bel kiszonki bo kupiłem prase i tylko jedzą jak sa bardzo głodne i pół balota nie zjedzą tylko im dam to rycza i nie jedzą a popsutą odrzucam ale nie psuje się prawie wogule chyba że dziura będzie to trochę z wierzchu dodam że kiszonka była cięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owijać trzeba jak najszybciej, a jeśli zrobi się to po kilku godzinach to też tragedii nie będzie. Ludzie kupują baloty co jadą kilka godzin i wszystko jest OK. Ja jak mam dość daleko do domu to wolę zwieźć nieowinięte i owinąć na miejscu, odstawić od razu bo to też jest ważne żeby zafoliowanych po kilku dniach nie ruszać. Co do owijania siana to też tak robiłem a teraz przykrywam wszystkie belki siana i słomy flizem czyli taką włókniną i są super suche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj