Rojovsky

Case International 1255XL sprzęgło hydrokinetyczne (turbosprzęgło))

Polecane posty

Rojovsky    0

Witam, przymierzam się do zakupienia ciągnika Case International 1255XL, dowiedziałem się że jest w nich ponoć montowane sprzęgło hydrokinetyczne jak w Schlüterach i Fendtach, działa tak samo jak turbomatik czy to jakieś całkiem inne rozwiązanie? Czy to sprzęgło jest lepsze od zwykłego, słyszałem że ciągnik ma mniejszą moc przy pracach na polu, a to sprzęgło może się ślizgać, podobno powoduje to większe spalanie, czy ciągnik zostawiony na biegu stojący na górce się nie stoczy?

 

Co myślicie o tym ciągniku, warto go kupić, jak z siłą i uciągiem? Słyszałem że to świetne ciągniki, podobno silnik bardzo dobry, mało pali i się nie psuje, mocna skrzynia biegów i dość komfortowa kabina jak na lata 90, na innym forum czytałem że ciągnik jest praktycznie bezawaryjny. Czy może jednak lepiej kupić Fendta Favorita 612 LSA, chociaż według katalogu części 1255XL ma te same podzespoły, różnią się tylko silnikami i wyglądem.

Edytowano przez Rojovsky

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3874

To jest prawie to samo co Fendt☺ Ma taką samą skrzynię biegów i sprzęgło turbomatik. Oprócz sprzęgła hydrokinetycznego jest też tam zwykłe sprzęgło. Case jest większy i masywniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomi1605    25

W moim jest zwykłe sprzęgło.Mam go 5lat i kupiłbym go jeszcze raz. Swoją robotę robi jedyna elektroniczna rzecz w tym modelu to wyświetlacz od radia i to mnie najbardziej cieszy.Spalanie w orce na 3/4 klasie z gliną to 16.5 litra na hektar.A w agregacie uprawowo siewnym aktywnym 3m 10l na hektar.To w sumie dobry wynik jak na 125 koni pod maską.Ceny części to są różne zależy gdzie kupujesz.NpTarcz sprzegłowa 650 zł netto nowa na spiekach.A skrzynie miałem drugą bo kupiłem z Belgii kompletną wraz z podbośnikiem i przystawką do przedniego napędu za 8.500zł z transportem na posesję 3 lata wcześniej.Sprzęgło 1300zł wyszło kompletna regeneracja razem z nową tarczą.Uszczelniacz na wał127złŁożysko oporowe 100zł sa to ceny z serwisu case.Filtr hydrauliki skrzyni 320zł cenapoza serwisem.ZF polska skrzynia części do lewarka zmiany biegów i rewersu. 120euro.Spreżynki do wodzików nowe serwis case 300zł.plus drobne rzeczy takie jak uszczelniacze do skrzyni nowe i uszczelki +/- 300zl.Tobocizny nie liczę bo sobie robiłem z kumplem. Całkowity koszt części to 3.500 tysiaca w zaokrągleniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rojovsky    0

W moim jest zwykłe sprzęgło.Mam go 5lat i kupiłbym go jeszcze raz. Swoją robotę robi jedyna elektroniczna rzecz w tym modelu to wyświetlacz od radia i to mnie najbardziej cieszy.Spalanie w orce na 3/4 klasie z gliną to 16.5 litra na hektar.A w agregacie uprawowo siewnym aktywnym 3m 10l na hektar.To w sumie dobry wynik jak na 125 koni pod maską.Ceny części to są różne zależy gdzie kupujesz.NpTarcz sprzegłowa 650 zł netto nowa na spiekach.A skrzynie miałem drugą bo kupiłem z Belgii kompletną wraz z podbośnikiem i przystawką do przedniego napędu za 8.500zł z transportem na posesję 3 lata wcześniej.Sprzęgło 1300zł wyszło kompletna regeneracja razem z nową tarczą.Uszczelniacz na wał127złŁożysko oporowe 100zł sa to ceny z serwisu case.Filtr hydrauliki skrzyni 320zł cenapoza serwisem.ZF polska skrzynia części do lewarka zmiany biegów i rewersu. 120euro.Spreżynki do wodzików nowe serwis case 300zł.plus drobne rzeczy takie jak uszczelniacze do skrzyni nowe i uszczelki +/- 300zl.Tobocizny nie liczę bo sobie robiłem z kumplem. Całkowity koszt części to 3.500 tysiaca w zaokrągleniu.

 

Z tego co znalazłem na internecie to ponoć wersja bez napędu była bez sprzęgła hydrokinetycznego, a wszystkie z 4x4 miały to sprzęgło, dokładałeś napęd do swojego?

 

To jest prawie to samo co Fendt☺ Ma taką samą skrzynię biegów i sprzęgło turbomatik. Oprócz sprzęgła hydrokinetycznego jest też tam zwykłe sprzęgło. Case jest większy i masywniejszy.

 

Czyli wychodzi że powinien mieć lepszy uciąg jak Fendt skoro jest większy i masywniejszy, bo jednak masa swoje robi, na oczy widziałem tylko 1056XL to już wydawał mi się duży, a ten jest większy, znalazłem takie porównanie do 1056.

 

11062006099.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomi1605    25

Kolego nic nie dokładałem cały w orginale był przywieziony od Niemca przez handlarza od którego go kupiłem.
A jak kupowałem nową tarcz sprzęgłową w serwisie case Agrorami w Kościelnej Wsi to po podaniu rocznika i modelu w systemie były wersje 4x4 z turbomatikiem i bez na zwykłym sprzęgle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rojovsky    0

Kolego nic nie dokładałem cały w orginale był przywieziony od Niemca przez handlarza od którego go kupiłem.

A jak kupowałem nową tarcz sprzęgłową w serwisie case Agrorami w Kościelnej Wsi to po podaniu rocznika i modelu w systemie były wersje 4x4 z turbomatikiem i bez na zwykłym sprzęgle.

 

To mnie zaskoczyłeś byłem pewien że wszystkie 4x4 miały to sprzęgło, czyli już wiem że jak pojadę oglądać do rolnika czy handlarza to pierwsze co zrobię to sprawdzę czy ma tą opcję. Z którego roku produkcji jest twój?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3874

Ja mam na oku Case 1455 z 92 w okazyjne cenie. Wprawdzie mam Fendta 615 ale chyba kupię i pewnie osprzedam z zyskiem chyba że będzie lepszy od 615 to opchne Fendta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rojovsky    0

Ja mam na oku Case 1455 z 92 w okazyjne cenie. Wprawdzie mam Fendta 615 ale chyba kupię i pewnie osprzedam z zyskiem chyba że będzie lepszy od 615 to opchne Fendta.

 

1455XL dobra maszyna, ale za duża moc jak na moje potrzeby, dlatego szukam 1255 bo będzie bardziej odpowiedni, chociaż mają identyczne wymiary z 1455, widziałem filmiki na youtube to niby tylko 145km, a moc i uciąg ma potężny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomi1605    25

Rojovsky
ten mniejszy to Case 1490 lub David brown 1490.
Ma 83km i silnik perkinsa 4cyl turbo.Jest na ramie wiec idealny do tura. Lżejszych prac presy, opryskiwacza i rozsiewacza.Części w przystepnych cenach.
Mocny podnośnik wałek 540/1000. Spalanie też ma nie za duże jak na swoją moc.
Przykład ładowanie obornika u sąsiada na polski 3.5t rozrzutnik.
plus wywóz 8 sztuk bo jego c 360 już nie mogła ujechać bo było troche mokro.1.5ha 16 tozrzutników z nadstawką to prawie dwa razy tyle co na normalnych pojedyńczych burtach.Spalił 25litrów ropy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rojovsky    0

Mam jeszcze pytanie jak pracuje się z turbomatik, podobno działa podobnie do skrzyni automatycznej, czy jak jest duże obciążenie to po włączeniu za dużego biegu ciągnik stoi i trzeba włączać mniejszy żeby ruszyć, nie dusi się silnik? Trochę szukałem i czytałem na temat sprzęgła hydrokinetycznego to jedni piszą że lepsze jest sprzęgło zwykłe, ale z tego co poczytałem to na sprzęgle hydrokinetycznym ciągnik jest praktycznie nie do zajechania przy odpowiednim użytkowaniu i dużo ludzi je chwali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez johny
      Witam czy miał ktoś z was styczność z ciągnikami tej serii JX a szczególnie chodzi mi o JX 90 a jak wiał to jakaś opinia jak wygląda itd >??
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj