Fendt308lsa

Jaka moc ciągnika do belowania sianokiszonki ?

Polecane posty

Fendt308lsa    425

Witam interesuję się w niedalekim czasie kupnem prasy głównie do sianokiszonki mam fendta 80 km i już wiem że to będzie za mało koni gadałem z gosciem ktory naprawia sprzety i pracuje uslugowo sam powiedział ze do belarki minimum 90km i 6 garów moj sasiad ma taki zestaw i traktor dostaje po d*pie i traktor juz nie chodzi najlepiej... ile koni traktor musi mieć żeby bela była zbita na maxa chodzi mi o te normalne bele nie male  120 km wystarczy ? zeby bela była bela a nie papuciem polska dwunastka sprawdzi sie w belarce ? kupno belarki i traktora do niej jest oplacalne na malym areale zawsze jeszcze wchodza jakies uslugi czasami pozdrawiam jesli temat w zlym miejscu albo juz taki byl to przepraszam szukałem podobnego tematu i nie moglem znalesc :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt308lsa    425

Właśnie nie wiem tak coś do 20 tyś pierwszo chcę wiedzieć jaka moc traktora musi być bo jak widze zdjęcia z belująca c360 to smiech mnie bierze bela papuć u mnie gościu warfamą jak beluje zgniot ustawiony konkretnie internacional 105 km i traktor wcale tak lekko nie ma. 120 km styknie zeby sianokiszonka byla zbita na maxa i traktor nie byl po paru latach do remontu ? 

Edytowano przez Fendt308lsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek11    28

To kup pasową prasę z nożami to i tym Fandem będziesz ciągał. Znajomy ma faraboli pasową 18 noży i ciąga ją belarusem 90km pracował tak 6 lat nic się z ciągnikiem nie działo. Belki też pierwsza klasa. Drugi ma prasę Kuhna też pasową nie wiem ile tam jest noży ciąga ją 90km John Deere.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

żeby było super z nozami to 140km. ale 120 też dobre bele zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Tak tak... Stara wyjechana prasa za 20tys i tobie się marzą zbite na maxa belki... Zejdź na ziemię z tym swoim budżecikiem. Tu nawet 200KM nie pomoże jak prasa szrot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt308lsa    425

Ta warfama już trochę wyrobiona z tego co mi wiadomo już ją co najmniej raz naprawiał ale fakt faktem i troche belek robi bo i dla siebie i po usługach lata :) co do tego to nie jestem taki pewien do pras z nozami trzeba jeszcze wiecej koni chyba. carro jak sie sprawuje ta prasa ? myslalem o krone 120 130 jakoś tak powie mi ktoś ile mniej wiecej trzeba koni zeby bela byla zbita na maxa 120 km starczy traktor nie bedzie dostawal zbytnio po d*pie ? wiesz sporo ludzi kupuje prasy za taki przedzial cenowy i prasa szrotem nie jest wszystko zalezy od tego czy sie znasz na tym i jaka prase patrzysz sa rozne okazje mozesz kupic fendta 312 w stane idealnym jak jest okazja a i za 60 tys mozesz kupic zloma znam takie przyklady wiec wiesz roznie to bywa trzeba umiec szukac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt308lsa    425

Skoro wszystko wiesz to po co pytasz?

nic takiego nie powiedziałem a pytam bo po to jest forum moje pytanie to po prostu ile traktor potrzebuje mocy zeby dobrze zbic sianokiszonke moze ktos wie bo pracuje na danym sprzecie wiec pytam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

To  ile  mocy  potrzebuje  -  zależy jaką  prase  chcesz  ciągać .

 

żeby  to robić  w dobrym  tempie powyżej  80 koni , dla  własnych potrzeb w pasówce    i  70  da  rady .

Oczywiście  bez  nozy  , ale  za 20 tys  z nożami raczej nie kupisz


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1588

To ci odpowiem ale i tak nie uwierzysz bo tak jak piszesz to do prasy musi być czołg .
Mam prasę feraboli sprinter 165 i farmtraca 670 co ma 66 km i jak sianokiszonkie zwine bela jak kamień .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Dlaczego mam  nie  uwierzyć  , ja  zwijam  czasem  zetorem  7211  - tez  ma  65  /66 koni  W pasówce  wychodza  super  bele  -  daje  radę  ,

ale dobrego tempa nie  zrobisz 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt308lsa    425

No tak to fakt wiem ze sporo też zależy od prasy no ale skoro bela jest dobrze zbita takim 70 km to jak bardzo dobrze musi byc zbita po 100 km traktorze ? jakos nie chce mi sie zbytnio w to wierzyc czasami widze jak ludzie beluja jd pasowkami jedni c360 i mowia ze takie dobre bele wychodza a drudzy juz beluja traktorami 100+km to jesli bylby takie dobre bele to nikt by nie belowal wiekszym traktorem niz c360 jak mi gosciu robil bele internacionalem 90 pare km to bele zbite beznadziejnie lekko je scisne szczypcami i sie bela cala sciska jak jakis papierek a traktor tak lekko nie mial fakt moze to i wina belarki ale watpie zeby traktorem mniej niz 100 km dobrze zbic bele ustawic na maks zgniot i zeby dobrze szlo no nie uwierze raz robilem u typka mial traktor 90 pare km juz nie pamietam modelu i belarke clasa to jak sobie belowal zgniot calkiem spoko to chmura taka ze hej traktor tak po d*pie dostawal silnik juz byl do remontu belowal tak pare lat i traktor zajezdzil ale bele byly luks potem szukal cos 100+km do belarki to ze mozna i malym traktorem calkiem ok bele zrobic to wiem tylko ze po paru latach zajezdze traktor w belarce dla tego chce miec zapas mocy i pytam ile najlepiej by bylo miec :)

Edytowano przez Fendt308lsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Jeśli ustawisz dobry  zgniot  - to  czy traktor  60  koni , czy 120  bela będzie porownywalna  .

Tylko jeździć musisz wolniej  -  bo mały nie da  rady pogonić


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt308lsa    425

Z tym to róznie :P to prawda wtedy musze wolno jezdzic ale na sama mysl szkoda mi troche traktora myslalem o tym zeby  kupic belarke przemeczyc sie fendtem z nia dwa trzy lata i kupic cos 6 garowego zeby tak traktora nie dobijac zawsze moze pare belek bym zrobil uslugowo tylko czy sie oplaca takie cos ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sułodaw    0

ja mam carraro i sie sprawuje elegancko kupiłem 4 lata temu i jak dotąd zadnej awarii jedynie brakujące palce podbieraka wymieniłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3876

Wszystko zależy od belarki. Ja claasa 180 ciagam też 180 km i robota idzie aż miło popatrzec. Do mniejszej prasy 90 km powinno wystarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Lepiej dozbierać parę groszy i kup pasówkę JD i będziesz śmigał Fendt-em też ładnie oczywiście bez noży. W pasówce będzie miał najlżej. Jak to się mówi z gówna bicza nie ukręci :). Wiadomo jak mniej mocy trzeba wolniej jeździć ale zbić można dobrze i 60KM i 100KM (  prasa musi być dobra ) i różnicy nie będzie widać oprócz w czasie.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt308lsa    425

To fakt :D teram mam dylemat bo chciałem zakupić krone 125 130 łancuchowa a teraz w gre wchodzi jeszcze ta jd belarka już dawno o niej trochę myslalem idzie nia normalnie prasowac slome i jak to jest z tymi pasami co ile sie je zmienia ? no może i tak rok dwa trzy pobeluje fendtem i pomysle o czyms 6 garowym dzieki za opowiedz pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Do słomy pasówka jak znalazł ja też zastanawiałem się nad zakupem pasówki JD dla mnie do słomy to świetne prasy. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Pasy się nie rozlecą chyba że bardzo dużo robisz sianokiszonki ( ja właśnie dlatego jej nie wybrałem i wybór padł na inną)  jedynie przy bardzo zielonym materiale jest problem że owija się na dolnym wałku czasem.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj