Zaloguj się, aby obserwować  
MEMIO

MF6180 problem z instalacją elektryczną

Polecane posty

MEMIO    0

Witam

 

Mam problem z instalacja elektryczną w MF6180. Zaraz po kupieniu wszystko działało bez zarzutu. Niestety po remoncie, który głównie polegał na wymyciu i pomalowaniu elektryka umarła. W tej chwili mozna uruchomić silnik ale nie działa rewers (elektryczny), więc jeżdzi tylko do tyłu. Nie dział dynashift ani podnośnik. W zasadzie po uruchomieniu na chwile zapalają się wszystkie kontrolki by po chwili zgasnąć nie dając oznak życia.

 

Może ktos zetkął się z takim problemem ewentualnie mółby pomóc.

Z góry dziękuje za wszelkie informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prawdopodobne ze zalałeś układ sterujący auto-tronic z prawej strony pod kabiną już był podobny temat na forum że po myciu stracił w ciągniku podstawowe funkcje :lol:.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MEMIO    0

Witam

 

Z tego co wiem to myty był jedynie silnik natomiast podwozie było przedmuchane i oczyszczone ręcznie (bez wody). Sterownik raczej nie powinien być zalany.

Dziwi mnie natomiast fakt iż w zasadzie cała elektryka siadła. Wygląda mi to raczej na brak zasilania, jednak kontrolki zaraz po właczeniu zapalaja sie na krótka chwilę. Bezpieczniki były sprawdzane więc zasilanie powinno być.

W zasadzie to szukaj igły w stogu siana bo może to byc jakiś schowany bezpiecznik albo któraś kostka itd......

 

Czy może wie ktoś w jaki sposób można szybko zdiagnozować miejsce usterki?

A może jakiś schemacik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gangster    7

No MF to lepiej nie myć za bardzo z prawej strony pod kabiną bo wychodzą efekty tego, że się potem wnerwiamy. Może jak myłeś silnik to gdzieś kostka się jakaś zasilająca lekko rozłączyła


Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tony    0

Ja miałem identyczny przypadek, tylko nie po myciu a w czasie pracy (nie działał podnośnik i jechał tylko do tyłu na D). Po sprawdzeniu bezpieczników (głównie tych z przodu pod maską) i po kolei wszystkich połączeń masowych okazało się, że przyczyną były prześniedziałe kable zasilające ww. bezpieczniki, u mnie są przyłączone prosto do akumulatora (nie wiem czy powinno tak być). Także oprócz sprawdzenia bezpieczników sprawdź czy jest prąd na kablach zasilających.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj