Skocz do zawartości
News
czita

Opryskiwacz Tecnoma-zawory sterujace

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
czita    0

Witam. Czy spotkaliście się z takimi zaworami i zasadą działania.

Problem jest taki jak wyłączam poszczególne sekcje ciśnienie spada, nie utrzymuje zadanego ciśnienia.

post-24812-0-47018300-1493293526_thumb.jpg

Edytowano przez czita

griga    207

Mam podobne w cebeco i generalnie u mnie działa to tak że sterownik wie że zamykana jest sekcja i odpowiednio zmniejsza zapotrzebowanie na ciecz. Podczas zamknięcia oczywiście wzrasta ciśnienie ale jest ono obniżane przez elektrycznie sterowany zawór. U Ciebie widzę jeszcze jakieś "zawory" bez cewek nie wiem co to jest i za co to odpowiada.

Wiadomość z agroFakt.pl

czita    0

muciałem odłączyć te zawory bez cewek bo po zamknięciu sekcji te zawory utrzymywały ciśnienie ok 2 a ja pryszczę na 3

griga    207

A może trzeba je było jakoś doregulować? Na 99% jest taka możliwosć tylko musiał byś sie pobawić. Czyli cały układ pełnił rolę stałociśnieniowego

czita    0

w tych zaworach nie ma nic do regulacji, te pokrętła to tylko zaślepki. A może mam za słabą bompę jak tamte zawoey puszczają to pompa nie daje rady.

griga    207

Musiał byś Mi jeszcze zrobić zdjęcie gdzie idzie wąż wyjściowy z tych niby zaworow. Tam powinna być jakaś regulacja. Powoli chyba zaczynam rozumieć zasadę działania tego układu. Jak masz otwarte zawory to na ich wyjściu jest ciśnienie które wężykiem naciska na ten niby zawór i trzyma go zamkniętym. Odcinajac ciecz brak docisku zawór pewnie sie uchyla i ciecz idzie w przelew i tam powinna być dlawiona. Tyle wymyśliłem bez zdjęcia węży

czita    0

powrót jest widoczny na zdjęciu wraca bezpośrednio do zbiornika bez zaworu. zawór jest na zasilaniu ale ktoś go przerabiał to nie jest orgilalnie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez bel920
      potrzebuję pomocy do sterownika , co oznaczają pozycje na tym pokrętle i lampki oraz jak ustawić do oprysku , jak ustawić dafkę dopiero kupiłem tę maszyne i jestem zielony 

• Przez Delbeta
      Witam jakie wybrać dysze dwustrumieniowe z tworzywa agroplast czy arag ( firma włoska ) ? Obie są w tej samej cenie .
    • Przez karol210589
      witam. Szukam najlepiej użytkownika opryskiwacza Hardi Master Twin Stream belka 15 m i zbiornik 850 l. Sterownik HM 1500
      opryskiwacz do podłączenia ma 4 weze hydrauliczne. Jeden jest do podnoszenia i opuszczania całej belki wiec go pomińmy
      pozostałe 3 ida do takie dużej kostki/rozdzielacza z tylu opryskiwacza kolo wentylatora. Oznaczone sa przy niej literami P, T i D
      P to jest zasilanie czyli wentylator. T jako powrót oleju do zbiornika
      na wezu D rozkłada sie belke ale i tez pochyla co zmienia sie przełącznikiem przy sterowniku. Opryskiwacz dzis fajnie rozłożyłem i również przechyliłem. Niestety nie moge go złożyć i przechylić w druga stronę
      dodam ze przy komputerze jest również sterowanie wentylatorem.bodajze zmniejszanie i zwiększanie predkosci wentylatora bo taki jest piktogram oraz korekcja belki z rekawem- czyli wieje do w kierunku ciagnika lub do tylu

moge sie mylic w tym co pisze...jesli tak prosze mnie poprawić. Jednak nic innego zrobic nie mozna. Dodam ze wentylatora jeszcze nie podłączałem jednak twierdze ze nie jest on potrzebny do składania belki. Jutro postaram sie dodać zdj
      kupiłem okazyjnie ten opryskiwacz dlatego taki wybór. Rocznik 2000, sprowadzony przeze mnie z Francji
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez adamigos
      Witam.Szukam serwisu (najlepiej z dojazdem do klienta) na terenie województwa podlaskiego okolice Białegostoku/Sokółki.Mam problem ze swoim opryskiwaczem.Proszę o pomoc.Opryskiwacz Pilmet 1018.
    • Przez michalkowalski115
      Witam. Zaczynam moja przygodę z opryskami, obliczylem wymagane ciśnienie tylko mam pytanie, czy ustawiam je na rozdzielaczu przy włączonych sekcjach czy wylaczonych? (proszę bez negatywnych komentarzy, byłem na kursie lecz tam nic nie było o kalibracji opryskiwacza) 
      Pozdrawiam 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.