gawela133

Valtra n114e czy John deere 6120m

Polecane posty

gawela133    0

Witam
Zamierzam kupić ciągnik rolniczy początkowo byłem 100% pewny ze będzie to jd 6120m ponieważ już mam jd 6170m wiec były by tej samej marki lecz johne deere coś ostatnio podrożał rok temu na wiosnę wycenili cenę 250 000tys a na dzień dzisiejszy 277 000 netto

W niższej cenie zaproponowal mi inny deler Valtre N114e ktora kosZtuje z wyposażeniem takim jak bym chciał 270000 netto. Valtra wyglada na bardziej zaawansowany ciągnik natomiast JD M to prosty ciągnik który mam i nie mogę złego słowa powiedzieć .

Można prosić jakieś opinie na temat Valtry ?
Co byście wybrali ?
Z góry dziękuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zet9540    0

Witam stoję przed ciężkim wyborem ciągnika który ma być głównym traktorem w gospodarstwie . Na początku byłem zdecydowany na Johna 6120M z miękką osią, kabiną , 3 pary wyjść , tuz , balast za 265 tyś netto , natomiast potem wycenili mi Valtre z podłokietnikiem , miękka oś , kabina , orginalny tuz , 4 pary wyjść , full oświetlenie za 277 tyś netto dodam jeszcze że do serwisu valtry mam 7 km , a do serwisu Johna 60 km . Lepiej dołożyć i wziąć valtre czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

@zet9540

W przypadku Valtry N114 - dealer zaproponował ci taki pakiet wyposażenia, czy to wszystko wybierałeś samodzielnie z konfiguratora?

Wybrałeś wzmocniony tylny podnośnik na 7800 kg czy pozostawiłeś standardowy? Jak postąpiłeś jeszcze z pompą hydrauliczną - zostawiłeś standardową czy wybrałeś pompę o większej wydajności?

Nie odczułeś wrażenia, że ktoś ci wciska bajery (to jest panu absolutnie potrzebne, bez tego takich ciągników praktycznie nie sprzedajemy) a zupełnie pomija lub umniejsza znacznie tak istotnych parametrów jak udźwig tylnego tuza czy wydajność pompy hydraulicznej?

Jak z kosztami serwisowania JD 6120M i Valtry N114?

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

270 tys netto to claas 160 km z miękką osią skrzynia hexashift przednim WOM itp. Wiec może by do claasa podjechać i zobaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

@Mikruss

Claas Arion serii 5xx? Ale obecnie chyba już będzie trochę drożej. Wiosną wyceniałem Ariona 430 bez miękkiej osi, bez przedniego tuz i wom, ale wiele rzeczy z pozostałego wyposażenia powybierałem i wyszło około 260-270 tys. zł netto... po rabacie miałbym niby do zapłaty 240 tys. zł netto. O mniejszej cenie nie chciano nawet słuchać.

 

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zet9540    0
Dnia 11.09.2018 o 03:37, Kos_pl napisał:

@zet9540

W przypadku Valtry N114 - dealer zaproponował ci taki pakiet wyposażenia, czy to wszystko wybierałeś samodzielnie z konfiguratora?

Wybrałeś wzmocniony tylny podnośnik na 7800 kg czy pozostawiłeś standardowy? Jak postąpiłeś jeszcze z pompą hydrauliczną - zostawiłeś standardową czy wybrałeś pompę o większej wydajności?

Nie odczułeś wrażenia, że ktoś ci wciska bajery (to jest panu absolutnie potrzebne, bez tego takich ciągników praktycznie nie sprzedajemy) a zupełnie pomija lub umniejsza znacznie tak istotnych parametrów jak udźwig tylnego tuza czy wydajność pompy hydraulicznej?

Jak z kosztami serwisowania JD 6120M i Valtry N114?

Konfigurację robiłem sam Valtra ma wzmocniony podnośnik i wzmocnioną pompę

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

@zet9540

Dzięki za odp.

Negocjowałeś już cenę czy jeszcze jest ona bez negocjacji?

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj