Skocz do zawartości
augu

Dziwne zjawisko po zmianie oleju /Pomocy

Polecane posty

augu    0

Witajcie zmieniłem olej w mojej 360 (5 lat po kapitalce)  nie wiedziałem jaki olej był poprzednio (przejołem gospodarstwo po rodzicach )

zmieniłem olej na Turdusa shpd 15w40 .woziłem gnojówkę i spr jak tam  olej i na bagnecie były takie jakby bąbelki/pęcherzyki  tydzien temu tez były dzisiaj byłem się przejechać i zobaczyć jak zboża wróciłem sprawdzam z tatą dalej sa ale juz mniej

uszczelka po głowica nie poszła olej taki sam poziom w chłodnicy babelków nie było woda nie tłusta Ciapek pali na dotyk ( Tata sprawdził ze mną  stary pgrowiec)

co to może być ?? czy może olej sie gryzie z resztami starego

extrabyk    1538

Jeśli zmieniałeś olej po 5 latach to Turdus nie "gryzie" się z olejem tylko z czyś podobnym do oleju ;)

a tak serio to raczej nic złego się nie dzieje :D

Dobrze by było sprawdzić ciśnienie oleju bo jeśli się trochę pieni to może być oznaka zużytej pompy oleju.

Edytowano przez extrabyk

augu    0

nie dopisałem mój błąd olej zmieniany co rok przed orkami

cienienie na zimnym 4 atm

przy 2200obr  prawie 6 atm.

na ciepłym  silniku na biegu jałowym 4 atm ogólnie wskazówka od 4 do 6 atm

Wiadomość z agroFakt.pl

augu    0

Dzis uprawialem pod kukurydzę i spr olej u samej góry bagntu się pieni czy to może szkodzić

BomV    114

nic sie nie dzieje jak się pieni chyba jak by zmienił kolor albo zacznie przybywać to można się zaczynać przejmować pilnuj tylko poziomu gdzieś może się zapowietrzać albo tak jak wyżej zużyta pompa 

Alamo    1155

Dzis uprawialem pod kukurydzę i spr olej u samej góry bagntu się pieni czy to może szkodzić

Musi się pienić,żaden automat piorący nie ma takiej wydajności :lol:  

slonju77    18

Olej nie może się pienić ,jesli zawsze był lany turdus o takich samych parametrach to znaczy że to co wlałeś teraz to było tylko w beczce z napisem turdus,wymień olej jeszcze raz i omijaj z daleka tego sprzedawce od którego kupiłeś ostatnio olej

MF675ursus    159

Co Ty pier.... Przeczytaj pierwszy post. A dokładnie ten fragment:

Witajcie zmieniłem olej w mojej 360 (5 lat po kapitalce)  nie wiedziałem jaki olej był poprzednio (przejołem gospodarstwo po rodzicach )

zmieniłem olej na Turdusa shpd 15w40 .woziłem gnojówkę i spr jak tam  olej i na bagnecie były takie jakby bąbelki/pęcherzyki  tydzien temu tez były dzisiaj byłem się przejechać i zobaczyć jak zboża wróciłem sprawdzam z tatą dalej sa ale juz mniej

uszczelka po głowica nie poszła olej taki sam poziom w chłodnicy babelków nie było woda nie tłusta Ciapek pali na dotyk ( Tata sprawdził ze mną  stary pgrowiec)

Stary olej spuściłeś w całości, po rozgrzaniu silnika, czy zlewałeś zimny i przez krótką chwilę?

Adi96    1093

Jakby się z czymś gryzło jeśli nie ubywa oleju bądź przybywa bo ciśnienie jest bardzo dobre nie przejmowałbym się tym,jak pisali przedmówcy może być także pompa.Zrób 100 mtg i wymień  potem zobacz bo tu nie ma co dramatyzować nic się nie stanie tylko pilnuj poziomu oleju dla bezpieczeństwa

Witajcie zmieniłem olej w mojej 360 (5 lat po kapitalce) nie wiedziałem jaki olej był poprzednio (przejołem gospodarstwo po rodzicach )

zmieniłem olej na Turdusa shpd 15w40 .woziłem gnojówkę i spr jak tam olej i na bagnecie były takie jakby bąbelki/pęcherzyki tydzien temu tez były dzisiaj byłem się przejechać i zobaczyć jak zboża wróciłem sprawdzam z tatą dalej sa ale juz mniej

uszczelka po głowica nie poszła olej taki sam poziom w chłodnicy babelków nie było woda nie tłusta Ciapek pali na dotyk ( Tata sprawdził ze mną stary pgrowiec)

U mnie też była taka sytuacja. Okazało się ze przez bagnet weszło parę kropel wody podczas mycia i na nim właśnie powstało takie coś

augu    0

olej Jaki był ostatnio nwm niestety był od wujka który jeździ na 1224 kosząc trawy w mieści wyczytałem na forum ze najlepszy bd turdus dlatego on 

oczywiście olej spuściłem po rozgrzaniu silnika 

olej z stacji Lotos 2 opakowania po 5 litrów nie z beczki 

olej zmieniałem dość późno wieczór 

poz mianie oleju założyłem nowy kurek do wlewu oleju kompletny tylko sitko w srodku nie zachodzi na jedna strone ale to nie problem 

Edytowano przez augu

Jeżeli jest to spowodowane wodą w oleju (czego nie jestem pewien) to nie musi to być uszczelka pod głowicą bo może to być sama głowica

miałem tak już że woda dostawała sie na tłok i jakimś cudem odrobina wody dostawała się do oleju i miałem zjawisko ,,mleka" na ścianie bloku...

augu    0

Uszczelka cala woda w chloddnicy nie tlusta ani babelkow nie ma nawet syk bylo slychac bo pracy czyli uklad chłodniczy szczelny
JAKIE można sprawdZić czy głowica
Olej zmieniłem 6 kwietnia

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez szczupak23
      Witam koleżanki i kolegów. :angry:
      Pisze tutaj pierwszy raz ale często odwiedzałem forum i spodobało mi się.
      Mam prośbe do was proszę o polecenie mi pożądnego warsztatu gdzie moge naprawic pompę wtryskową w moim dziadku C-360
      Miejsce dowole w całym kraju ponieważ sąsiad ma firme transportową.Poprostu sprawdzone miejsce gdzie naprawialiście swoje i niemieliście problemu z odpalaniem i poźniejszą eksploatacją ciągnika.
      Mieszkam w łodzkim niedaleko Radomska ale u nas niema nic pożadnego sami cfaniacy co po naprawie ciągnik chodzi gożej niz przed.
      Z góry pozdrawiam i czekam na odpowiedz.
    • Przez stary404
      Witam. Mam taki problem zrobilem szlif walu zestaw naprawczy tloki i cylindry nowe ursus. Po uruchomieniu po kilku godzinach docierania spadlo cisnienie. Po rozebraniu okazalo sie ze obróciło panewke na korbowodzie i porysowalo wszystkie inne panewki. Wiec kupilem nowy wal i panewki i po kilku godzinach pracy to samo. Pompa oleju nowa hylmet. Prasze o rade bo juz nie wiem co robic 

• Przez dzikitadzik94
      Witam  
      Otóż mam taki problem, robiłem kapitalny remont silnika Perkins 3P. Wał do szlifu, nowe tuleje tłoki, pompa olejowa, planowanie bloku, regeneracja i planowanie głowicy itp. Rozrząd ustawiony na znaki, odpala na dotyk. Lecz po 40 motogodzina pękła mi dźwigienka zaworowa która była stara niewymieniana. Było ciśnienie wydychało mi uszczelkę pod głowicą. Ściągam głowice, moim oczom ukazały się obite zwory wydechowe na tłokach  . Nie wiem za bardzo co może dolegać, rozrząd dobrze ustawiony, blok splanowany razem z tłokami że nie wystają ponad tylko są na równo z płaszczyzną bloku. Ma ktoś jakieś sugestie ?
    • Przez radek5314
      cieknie mi paliwo z pod koncowki co jest zalozony przewod paliwowy od kranika wymienialem koncowke srube i nowe podkladki miedziane dalem i dalej nie moge uszczelnic  jak to uczelnic zeby nie cieklo nic
    • Przez Tadeusz1212
      Duzo jest roboty zeby wymienić uszczelka pod głowica w Ursusie C-360 ??? Pobawić sie samu czy lepiej dać do mechanika ??? Musze wymienić bo olejek zaczyna lecieć jeszcze nie wydmuchuje ale czym prędzej tym lepiej.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.