Skocz do zawartości
cris10

Zwierzyna zniszczyła uprawę grochu.

Polecane posty

cris10    12

Witam .

Mam taki problem , zasiałem groch obok lasu, kilka dni po zasianiu gdy poszedłem na pole zobaczyłem że sarny zniszczyły jakieś 1,5 ha uprawy . Jako że blisko lasu to wiadomo że i dziki , ale o dziwo nie robią szkód póki co . Jest jakaś szansa na jakieś odszkodowanie czy lepiej sobie odpuścić ? Wydaje mi się że szanse marne ale zapytać zawsze można :)

Delbeta    0

Masz siedem dni na zgłoszenie strat zawsze coś dadzą
Na nasiona chyba starczy

ZELKOW    81

masz siedem dni od wyrządzenia szkody lub od stwierdzenia szkody , jeszcze najlepiej jakbyś miał fakture na zakup nasion , powinni zwrócić za paliwo na obsianie i nasiona

Wiadomość z agroFakt.pl

cris10    12

Dobrze wiedzieć, to trzeba coś zacząć działać; ) Dzięki za info

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez semenenek
      Dzien dobry mam pytanie co to za chwast i jak go wyplewic?

• Przez Diwad890
      czym zwalczc nicienie w glebie,po zbiorze czosnku zauwazylem ze bardzo duzo tego jest,jakis miedzyplon albo oprysk czy nawuz?
    • Przez lolek55
      Witam
      Dziś przy pracach w magazynie ze zboża uniosły się chmary owadów których nigdy w życiu nie widziałem. Proszę o pomoc w identyfikacji i informacji na temat zwalczania tego dziadostwa.
      Z góry dziękuję za szybką pomoc!

• Przez darkoe
      Tak jak w temacie czy dziki lubią proso zwyczajne?
      Pytam bo planuję zasiać 3 hektary prosa w centrum lasu. Proso bedzie z przeznaczeniem na kiszonkę, czyli zostanie skoszone przed zakwitnięciem. Za odp z góry dziękuje.
      Oczywiście chodzi o to że boje się że dziki mogą mi zniszczyć uprawe.
    • Przez rolnikpoland
      Witam,

W tym roku posadziłem ziemniaki blisko lasu i niestety z tego powodu mam dość spory problem z dzikami, sarnami itp. Wiem że najlepszym rozwiązaniem byłoby zamontowanie ogrodzenia elektrycznego, ale szczerze mówiąc aby kupić dobry elektryzator troche pieniedzy jest potrzeba, szukam innego, tańszego rozwiązania. Co proponujecie ?